Jak rozwijać kreatywność?

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jak rozwijać kreatywność? Słowo pisane sochaczew
+3

W obecnych czasach często słyszymy określenie kreatywny. Pracodawcy poszukują kreatywnych pracowników. Mówimy o kreatywnym uczniu, artyście czy kreatywnych kobietach.

17 lutego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy powiatu sochaczewskiego. Tematem przewodnim był Kreatywny bibliotekarz - twórczy uczeń.

Pierwszą część spotkania prowadziła Joanna Dobkowska - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sochaczewie, która przedstawiła różne sposoby promocji książki. Pokazała, jak w ciekawy sposób reklamować książki poprzez różne akcje typu: jakie książki czytali nasi nauczyciele będąc dziećmi, nie oceniaj książki po okładce, z książką mi do twarzy. Wartościowe pozycje warto też reklamować poprzez stronę internetową i Facebook.

Drugą część spotkania prowadziły: Katarzyna Wiśniewska i Ludmiła Urbaniak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Uczestnicy spotkania zastanawiali się, jak rozwijać postawy twórcze uczniów, co ogranicza nasze kreatywne myślenie i jest „mordercą pomysłów”. Poznali ciekawe metody efektywnego uczenia się oraz różne techniki zapamiętywania. Nauczyciele otrzymali wiele wskazówek jak wspierać uczniów, by byli kreatywni. To właśnie kreatywność ułatwia dziecku zapamiętywanie i efektywną naukę.

Wiele książek na temat treningu pamięci, szybkiego czytania, efektywnego notowania, kreatywności można wypożyczyć w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Sochaczewie. Zapraszamy.

Mariola Woźnicka 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy