Zaloguj się do konta

Jak wyselekcjonować korzystną ofertę pożyczki?

Redakcja
2020-02-24
Inwestycje

 

Z pieniędzmi jest tak, że przeważnie w sytuacji, gdy najbardziej są potrzebne, to wówczas najbardziej ich brakuje. Niespodziewane wydatki wyskakują w najtrudniejszych momentach i przeważnie mają także tendencję do kumulowania się. Na szczęście z każdej opresji jest jakieś wyjście. Receptą na finansowe dolegliwości może być pożyczka gotówkowa, którą można otrzymać, nie wychodząc z domu. Co to jest pożyczka gotówkowa i jak można ją zaciągnąć?


1.     Różne oferty pożyczek - którą wybrać?

2.     Jak aplikować o otrzymanie pożyczki?

3.     Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?


Firm pożyczkowych na rynku jest bardzo wiele. Chcąc zdobyć nowych klientów, oferują one ciekawe propozycje, jednak w ich nadmiarze jest się bardzo łatwo pogubić zwłaszcza komuś, kto nie ma doświadczenia w świecie finansów.


Różne oferty pożyczek - którą wybrać?


Nie wiesz skąd wziąć dodatkowe pieniądze na mniejsze lub większe wydatki? Sprawdź pożyczki online - FinansowySupermarket.pl. Porównywarki kredytów i pożyczek gotówkowych, to takie sprytne narzędzie, które pozwala w zaledwie kilka chwil przekonać się o tym, które z dostępnych rozwiązań będzie najbardziej odpowiednie. Wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym wskazać należy, ile pieniędzy chce się pożyczyć oraz na jaki okres czasu. Takie informacje wystarczą do tego, aby algorytm ułożył ranking pożyczek, poczynając od tej najbardziej korzystnej. Wybierając pożyczkę, warto zapoznać się z jej szczegółami. Nie zawsze bowiem okazuje się, że najniższe oprocentowanie będzie świadczyć o tym, że propozycja jest najlepsza. Czasem mogą przeważyć inne aspekty, takie jak na przykład możliwość zawieszenia spłaty rat na określony czas czy możliwość wydłużenia okresu kredytowania.


Jak aplikować o otrzymanie pożyczki?


Otrzymanie pożyczki gotówkowej od instytucji finansowej jest o wiele prostsze niż w przypadku kredytu od banku. Wniosek przeważnie jest krótki i zawiera wyłącznie podstawowe dane. W niektórych przypadkach konieczne jest podanie miesięcznego przychodu, szacowanych miesięcznych wydatków oraz informacji dotyczących posiadanych zobowiązań finansowych w innych placówkach. Z reguły nie trzeba się martwić o żadne zaświadczenia, a z niezbędnych dokumentów przydać może się jedynie dowód osobisty. Kredyt bankowy to zupełnie inna historia. Nie dość, że trzeba zgromadzić szereg różnych dokumentów, na podstawie których bank będzie w stanie ocenić zdolność kredytową wnioskodawcy, to jeszcze na rozpatrzenie takie wniosku trzeba długo czekać. Decyzję o otrzymaniu chwilówki można mieć w zaledwie kilka minut. Jest to naprawdę prosty sposób na to, aby przy problemach finansowych dostać dodatkową gotówkę w krótkim czasie.


Na co zwrócić uwagę podpisując umowę?


Pożyczka może być udzielona po podpisaniu umowy. Taka umowa stanowi zobowiązanie osoby zaciągającej pożyczkę do tego, że będzie ona spłacona w wyznaczonym terminie. W umowie o pożyczkę powinny się znaleźć szczegółowe informacje dotyczące zobowiązania finansowego, między innymi to kto, komu i na jakich warunkach udziela takiej pożyczki. Do warunków udzielenia pożyczki zalicza się kwota pożyczki, dodatkowe opłaty (oprocentowanie pożyczki czy opłata manipulacyjna), a także termin spłaty czy wysokość poszczególnych rat (oczywiście, jeżeli spłata pożyczki jest rozkładana na raty). W umowie są zawarte wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pożyczki. Każdą umowę przed jej podpisaniem należy dokładnie przeczytać. Składając swój podpis, klient tym samym zobowiązuje się do tego, że będzie przestrzegał zapisów, które w takiej umowie zostały zawarte. Jeżeli coś z zapisów jest niezrozumiałe, to trzeba poprosić o wyjaśnienie. Klient musi mieć pełną świadomość całościowych kosztów zaciągniętego zobowiązania finansowego.

Opinie (2)

robbo2k

Reklamowanie lichwiarskich pożyczek z RSO przekraczajacym czasami 100% to jest działanie antyspołeczne i trzeba miec trochę rozumu. Zanim redakcja da sie skusić reklamodawcy moze by zweryfikowała jakie tragedie ludzkie powoduje. Jesli ktoś nie ma szans na uzyskania limitu w koncie z RSO 10% to znaczy ze nie powinien brac zadnych pozyczek [2020-02-24 09:17]

robbo2k

Przykładowe oferty z tego portaliku reklamowego Provident RRSO: 497,60%, KredytOKRRSO: 501,24% ZaploRRSO: 325,30% [2020-02-24 09:19]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc