Jak zrehabilitować Sochaczew?

/ 4 komentarzy

Parę tygodni temu przeważająca część radnych miejskich na oczach wszystkich mieszkańców nie zgodziła się na przyznanie tytułu honorowego obywatela ostatniemu prezydentowi RP na uchodźstwie, Ryszardowi Kaczorowskiemu. Dlaczego? Wobec zasługującego pod każdym względem na najwyższy szacunek życiorysu prezydenta, wydaje się, że opór niektórych radnych wynikał z historycznej niedojrzałości, nieświadomości, ale najczęściej chyba z taktyki czysto politycznego oporu, jaką radni z klubu SLD i FiS "Zgoda" zdecydowali się na pamiętnej sesji obrać. Burza społeczna, jaka natychmiast się rozpętała, nie pozwoliła tematowi, jak pewnie chcieliby niektórzy, rozejść się po kościach. Dziś monitorować go będzie nowo powstały społeczny komitet na rzecz przyznania honorowego obywatelstwa Sochaczewa prezydentowi Kaczorowskiemu.

- Po pamiętnej sesji - twierdzi burmistrz Bogumił Czubacki - zwróciło się do nas wiele osób i organizacji oburzonych wynikiem głosowania radnych. Wszyscy pytają: co dalej? W związku z tym postanowiłem, jako, że sam w pełni popieram kandydaturę ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie, Ryszarda Kaczorowskiego do honorowego tytułu obywatela miasta Sochaczewa powołać specjalny komitety społeczny. Ma on za zadanie zbadać, jakie są rzeczywiste nastroje społeczne w tej sprawie, chcemy zadać mieszkańcom pytanie, czy popierają ideę przyznania prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu honorowego obywatelstwa Sochaczewa?

Idea przyznania tego zaszczytnego tytułu wyszła od sochaczewskich harcerzy, bezpośrednio po spotkaniu z druhem Kaczorowskim podczas światowego zlotu w Kanadzie w 2002 roku. Warto tu wspomnieć, że oddana praca prezydenta na rzecz polskiego harcerstwa została uwieńczona wysokim stanowiskiem Komendanta Szarych Szeregów i wszystkich harcerzy działających na emigracji.
Burmistrz i Komitet liczą na pomoc społeczników, organizacji i obywateli Sochaczewa, którzy popierają ideę przyznania honorowego obywatelstwa prezydentowi. Już dzisiaj takie osoby mogą zgłaszać się do sekretariatu burmistrzów miasta, by złożyć podpis i ewentualnie wyrazić gotowość do fizycznej pomocy w gromadzeniu podpisów sochaczewian popierających ideę. Praca komitetu i jego sympatyków ma odzwierciedlić rzeczywistą opinię społeczną w tej sprawie. Jeżeli mieszkańcy zdecydowanie podzielą chęć uhonorowania prezydenta, jest nadzieja, że temat powróci na którąś z sesji miejskich i radni obywatelstwo swojego miasta Ryszardowi Kaczorowskiemu jednak przyznają.
W następnym numerze "Echa" opublikujemy życiorys ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie.
figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

MasłowskiMasłowski
0
Teraz to już bedzie "cyrk" :)
(2004-03-10 00:00)
ccieccie
0
Czy nalezy spodziewac sie referendum wsrod mieszkancow Sochaczewa ? Ilu mieszkancow musi byc za aby wniosek wrocil pod glosowanie ?

(c) ADD
" The Show Must Go On ... "
(2004-03-10 00:00)
MasłowskiMasłowski
0
Odpowiedź:" The Show Must Go On ... "
Nie potrzeba robić kampanii promocyjnej (również referendum)wśród mieszkańców aby wniosek wrócił na sesje. To zależy od pomysłodawcy wniosku.Wystarczy ponownie skierować wniosek na sesje.

(2004-03-11 00:00)
JazlowiakJazlowiak
0
Cha cha cha - jak się komuœ narobiło kupę w domu to się go nie prosi żeby prosił czy może jš sam sprzštnšc. Jesteœ smieszny Kolego i Ty i ta cała Twoja pajdokratyczna rada. (2004-03-11 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy