Jaka szerokość materaca warto wybrać?

Zdjęcia i foto: Jaka szerokość materaca warto wybrać? Zdrowie sochaczew

Odpowiednio dobrany materac zapewni nam komfort oraz spokojny sen. Jednak podczas zakupów należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego został stworzony, ale również rozmiar. Jaką szerokość materaca warto wybrać?


Jaka długość i szerokość materaca?

Odpowiedź na pytanie, jaka szerokość materaca będzie dla nas najlepsza, zależy od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, kto będzie na nim spał. Istotnymi parametrami będą wzrost i waga użytkownika. Wysokość osoby korzystającej z materaca ma wpływ na optymalną długość, która powinna być większa o co najmniej 20 cm od wzrostu. Dzięki temu unikniemy problemów ze stopami wystającymi poza krawędź łóżka. Z kolei minimalna szerokość pojedynczego materaca dla dorosłego człowieka wynosi 70 cm. Jednak nie ulega wątpliwości, że waga użytkownika będzie miała wpływ na to, czy lepszym rozwiązaniem okaże się szerszy produkt. Nikt przecież nie chce czuć strachu przed upadkiem, kładąc się spać do własnego łóżka. Dlatego też uznaje się, że najlepsza i najbezpieczniejsza szerokość to 90 cm. Jeden z najlepszych producentów materacy 


Hilding oferuje swoim klientom następujące rozmiary: 80, 90, 100, 120, 140, a nawet 160 cm. Są to produkty przeznaczone do użytkowania przez jedną osobę. Każdy z nich ma długość 200 cm. Jednak szerokość materaca powinna być również dopasowana do wieku użytkownika. Jakie są zalecenia producentów w tej kwestii? 


Optymalna szerokość materaca a wiek użytkownika

W ofercie materacy najlepszych producentów możemy znaleźć produkty podzielone na kategorie ze względu na wiek użytkowników. Hilding proponuje materace przeznaczone dla młodzieży, dorosłych oraz dziecięce. Jak w takiej sytuacji powinniśmy dobrać szerokość materaca? Dla najmłodszych użytkowników zaleca się szerokość między 60-70 cm. Z zastrzeżeniem, że powinna ona przekraczać 100 cm. Hilding proponuje rodzicom wybór między rozmiarami 60/120 cm oraz 70/140 cm. Starsze dzieci w wieku przedszkolnym również powinny mieć zapewnioną optymalną przestrzeń, która wynosi 70-90 cm. Kiedy dziecko podrośnie i osiągnie wiek szkolny, szerokość pozostaje bez zmian. Jednak powinniśmy zadbać o odpowiednią długość dostosowaną do wzrostu dziecka. Dla nastolatków zaleca się stosowanie materacy takich jak w przypadku osób dorosłych. Szerokość materacy Hilding znajduje się przedziale od 80 do 160 cm.


Jednak może się zdarzyć, że nasze łóżko ma niestandardowe wymiary. W takiej sytuacji należy zamówić materac na wymiar. Często zdarza się tak w przypadku ram łóżka 80/195 cm czy też 85/200 cm. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu należy zmierzyć ramę łóżka i dopasować szerokość materaca nie tylko do własnych potrzeb, ale również możliwości. Jak zrobić to prawidłowo? Ramę łóżka należy zmierzyć od wewnątrz. Następnie od podanego wyniku powinniśmy odjąć po kilka centymetrów, które wypełnią obszycia materaca lub będą przeznaczone na wentylację.


Szerokość materaca dla pary

Hilding oferuje również swoim klientom podwójne materace, które są przeznaczone do większych łóżek lub dla par. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę potrzeby obu użytkowników. Warto zwrócić uwagę na to, jak szeroki materac mieliśmy wcześniej, aby zorientować się, do jakich powierzchni jesteśmy przyzwyczajeni. Wybierając materac dla par, zaleca się zapewnienie podwójnej przestrzeni optymalnej dla produktów pojedynczych. Oznacza to, że prawidłowe będą następujące wymiary: 140x200, 160x200 czy też 180x200. Są one również dostępne w ofercie producenta Hilding. Jednak pamiętajmy, że najważniejsze jest dopasowanie materaca do preferencji użytkownika. Dlatego też warto udać się do pobliskiego sklepu i sprawdzić dany produkt na własnej skórze. Listę dostępnych sklepów z materacami w naszej okolicy zweryfikujemy na stronie sennamaterace.pl.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy