Jakub w Maratonie Komandosa

Zdjęcia i foto: Jakub w Maratonie Komandosa Biegi sochaczew

Maraton Komandosa to jeden z najtrudniejszych biegów w jakich brałem udział. Z pewnością najtrudniejszy spośród dystansów maratońskich. Tak być musiało, w końcu bieg dedykowany był wojskowym i innym jednostkom mundurowym. Trasa w większości piaszczysta, z elementami błota i znikomym odcinkiem asfaltu. Bieg składał się z dwóch okrążeń po 21km. Brak punktów odżywczych sprawiał iż wszystko trzeba było mieć ze sobą. Jedynie w połowie zawodów można było uzupełnić bukłaki/butelki. Do tego obowiązkowy plecak z obciążeniem minimum 10kg. (plecaki ważono przed startem) Biegliśmy również w butach typu wojskowego i ubraniu w tym też klimacie. Pierwsze okrążenie pokonuje w towarzystwie Moniki z Częstochowy. Biegnie się nam bardzo dobrze (2:25h). Rozmowa sprawia że bieg się nie dłuży pomimo delikatnych otarć i skurczy. Wszystko układa się po naszej myśli aż do 25km. Niestety skurcze nasilają się u mnie uniemożliwiając bieg. Prawie do końca dystansu jestem zmuszony do spacer z elementami truchtu. Na szczęście Monika w pełni sił kończy dystans w rewelacyjnym czasie o godzinę lepszym ode mnie. 
Przeżyłem prawdziwą maratońską ścianę i to już niewiele po przekroczeniu połowy trasy. Potężne skurcze pomimo przyjęcia znacznej ilości magnezu budzą niepokój i każą wyciągnąć wnioski na przyszłość. Otarcia stóp, pleców, ud na poziomie zdartego naskórka. 
Na mecie melduję się z uśmiechem, będzie co wspominać! Obowiązkowe ważenie plecaka i 12kg na wadze (początkowo było prawie 14kg gdy w plecaku znajdowała się woda) Wszystko się zgadza. Mogę otrzymać dyplom, oraz piękny medal. 
Kilogramy bólu i litry potu. Tak zapamiętam tą wyprawę którą rozpocząłem już w piątek o 18 by po kilku przesiadkach dotrzeć na Śląsk i wystartować w MARATONIE KOMANDOSA.
Jeśli tylko zdrowie dopisze to w przyszłym roku pojawię się na tej imprezie wartej polecenia każdemu kto lubi poddawać własny organizm ekstremalnym doznaniom.
Zająłem miejsce 284 z 446 startujących z czasem 5;56;40
Przygodo trwaj w 2018r.

Jakub Aksamit

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy