JA,KUBA

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: JA,KUBA Film, fotografia sochaczew
+8

W sobotę 5 września o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy po długiej wakacyjnej przerwie zaprasza na pokaz kompletnie zapomnianego ale pięknego filmu pt.: JA,KUBA w reżyserii Michaiła Kałatozowa (twórcy m.in. "Lecą Żurawie") z 1964 roku.

JA, KUBA to niecodzienne połączenie filmu fabularnego z dokumentem,zmysłowe,zaskakujące,melancholijne i pełne życia - trochę jak sama Kuba.

Niezwykła jest historia tego filmu, który,zapomniany przeleżał wiele lat na półkach w jakimś magazynie w Moskwie.Odnaleziony wręcz wydobyty z niebytu po 30 latach przez wybitnych amerykańskich twórców Martina Scorsese i Francisa Forda Copollę, odnowiony i zaprezentowany publiczności w Stanach,wzbudził wręcz sensację i zgodnie uważany jest dziś za zapomniane arcydzieło.

Kilka czarno-białych nowel ukazujących pełne kontrastów społeczeństwo Kuby lat 60. XX wieku.Młody sprzedawca owoców zakochuje się w sąsiadce,skromnej dziewczynie,która sprzedaje się amerykańskim turystom.Zrozpaczony Pedro dowiedziawszy się,że ziemia, którą uprawia zostaje sprzedana korporacji podpala swoje zbiory trzciny. Studenci spiskują chcąc obalić tyrana a w dalekich górach Sierra Maestra zaczyna się rewolucja...

Proszę zwrócić szczególnie uwagę na stronę wizyjną filmu. na piękne kadry w niemalże w  każdej scenie.Jest to zasługa wybitnego autora zdjęć - Siergieja Urusiewskiego.

Warto zobaczyć i się zachwycić!
Film trwa 141 min. Wstęp jak zawsze wolny.

Przypominamy że "nasze" seanse filmowe odbywają się praktycznie w każdą sobotę o godz. 17.00 w salce na tyłach kościoła św.Wawrzyńca (wejście od strony rz. Bzury)
Wkrótce nowe filmy.Serdecznie zapraszamy miłośników Dobrego Kina!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy