JANIS: zapraszamy na bezpłatny seans filmowy

/ 1 komentarzy / 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: JANIS: zapraszamy na bezpłatny seans filmowy Film, fotografia sochaczew
+3

30 kwietnia,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza serdecznie na pokaz interesującego filmu biograficznego pt.: JANIS w reżyserii Amy J.Berg z 2015 roku.


Była symbolem epoki flower power i emancypacji pokolenia lat 60.,ale też pierwszą kobietą,która zyskała status supergwiazdy muzyki rockowej.Zmarła mając niecałe 27 lat...


JANIS to szczery,emocjonalny i przemyślany film,może bardziej o JANIS JOPLIN jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki,wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie,nagrania, a przede wszystkim listy, reżyserka powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis,naznaczonego odrzuceniem i poczuciem niedopasowania.


Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco,trudne początki,skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży,przyjaciele,kochankowie.


To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy,która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu...


Emocjonalny a także intymny dokument legendarnej wokalistki. No i ta cudowna muzyka!

Sama przyjemność!

Seans trwa 99 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

robroyrobroy
0
przegapiłem, niby w TV widziałem ale kino to jest to-CRY,CRY BABY,ło jezusicku (2016-05-01 09:38)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy