Jarosław Kaczyński zaproszony do Sochaczewa

/ 64 komentarzy
Zdjęcia i foto: Jarosław Kaczyński zaproszony do Sochaczewa Radni i rady samorządowe sochaczew

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pisemnie podziękował mieszkańcom i radnym Sochaczewa, a przede wszystkim przewodniczącemu rady miasta Sylwestrowi Kaczmarkowi, za inicjatywę i decyzję o nadaniu rondu przy Licealnej imienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

List prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego został wystosowany bezpośrednio do przewodniczącego Rady Miejskiej w Sochaczewie Sylwestra Kaczmarka, do którego należała inicjatywa nadania rondu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Licealnej imienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W grudniu 2016 roku radni miejscy stosunkiem głosów 16 „za”, 3 „wstrzymujące się”, 1 „przeciw” podjęli uchwałę przypieczętowującą realizację inicjatywy.

 

Cytujemy list Jarosława Kaczyńskiego w całości:

 

10 marca 2017

 

Szanowny Pan

Sylwester Kaczmarek

Przewodniczący Rady Miejskiej

w Sochaczewie

 

Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze podziękowania za życzliwą pamięć oraz tak drogą memu sercu inicjatywę. Takiej prośbie nie mógłbym odmówić, toteż z największą radością wyrażam zgodę na to, by rondo w Sochaczewie u zbiegu ulic Towarowej, Licealnej, Botanicznej i Marszałka Piłsudskiego otrzymało nazwę „Rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”. Jestem głęboko wdzięczny Paniom i Panom Radnym za poparcie tego szlachetnego gestu, upamiętniającego mego Śp. Brata. Szczególną wdzięczność winien jestem, oczywiście, Panu Przewodniczącemu jako inicjatorowi tej pięknej akcji.

Każda inicjatywa kultywująca pamięć o Tragedii Smoleńskiej i jej Ofiarach jest dla mnie niezmiernie ważna. Jak w wymiarze osobistym – straciłem w niej przecież mojego Śp. Brata, i moją Śp. Bratową oraz licznych Przyjaciół, jak i w wymiarze publicznym. Utrwalanie pamięci o Tych wszystkich Polkach i Polakach, którzy poświęcili Ojczyźnie swoje życie, swoje zdrowie, swoje siły i swoją pracę cementuje naszą wspólnotę narodową i naszą wspólnotę polityczną – państwo polskie. Ocalając od zapomnienia Ich postaci, działamy ku przyszłości. Przekazujemy w ten sposób następnym pokoleniom zawarte w tamtych życiorysach wzory miłości Ojczyzny, poświęcania się oraz przykładnej pracy na rzecz dobra wspólnego. Z drugiej strony, poprzez zachowywanie pamięci o Tych, co dobrze przysłużyli się Polsce, oddajemy należną Im wdzięczność.

Korzystając z okazji, chciałbym na Pana ręce złożyć Mieszkańcom Sochaczewa, w tym oczywiście Sochaczewskim Samorządowcom i Ich Rodzinom, życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Jeszcze raz, dziękuję za tę piękną inicjatywę upamiętniającą mego Śp. Brata Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

Łączę wyrazy szacunku

Jarosław Kaczyński

 

 

List od prezesa został odczytany na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sochaczewa, ratusz opublikował go też na swojej stronie internetowej opatrując w komentarz adresata, przewodniczącego RM Sylwestra Kaczmarka. Odpowiedź tę również cytujemy w całości:

- To pełen ciepła i wdzięczności list napisany do mnie, ale skierowany właściwie do wszystkich mieszkańców. Pan Jarosław Kaczyński dziękując radzie miejskiej za upamiętnienie swego śp. brata Lecha Kaczyńskiego, wskazuje na uniwersalną potrzebę pielęgnowania naszej narodowej historii. Pan prezes, tak jak wielu innych, widzi godną i zasobną przyszłość naszego narodu poprzez rzetelne i uczciwe rozliczenie się z przeszłością i przez pielęgnowanie pamięci o bohaterach. To przesłanie uważam za oczywiste i z gruntu prawdziwe. Po zostaje mi jedynie podziękować p. Kaczyńskiemu za pamięć i serdeczne życzenia dla mnie i mieszkańców Sochaczewa. 

Nie ukrywam, że autora listu uważam za osobę nietuzinkową a obecnie jest przecież jednym z najbardziej znanych polityków i mężem stanu. Fakt ten dodatkowo podnosi prestiż i renomę tego listu co bezpośrednio promuje sam Sochaczew. 

Chciałbym tą drogą w imieniu swoim i Rady Miejskiej w Sochaczewie podziękować za dobre słowo i życzyć p. prezesowi dalszych sukcesów na arenie politycznej oraz w prywatnym życiu. Jednocześnie serdecznie  zapraszam do Sochaczewa – mielibyśmy wiele rzeczy do omówienia. Miłym akcentem byłaby także uroczystość odsłonięcia tablicy z nazwą Rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przez samego Jarosława Kaczyńskiego. Czekamy! 

 

Plan i decyzja o nadaniu rondu w Sochaczewie imienia tragicznie zmarłego prezydenta wywołały spore kontrowersje wśród mieszkańców. W naszej sondzie na ten temat wzięło udział do tej pory 4,4 tysiąca użytkowników. 88 % z nich wyraziło swój sprzeciw wobec tej inicjatywy, tylko 9 % było za. Link do sondy TUTAJ.

Foto źródło: By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47936905

 3.9
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (64)

kacperskyykacperskyy
+8
panie kaczmarek.. tego panu nie zapomnimy .. nigdy. az sprawdze jak pan wyglada bo jak pana spotkam na ulicy to bede mógł sie spojrzec z pogardą. (2017-03-29 13:37)
kacperskyykacperskyy
+7
"Pan Jarosław Kaczyński dziękując radzie miejskiej za upamiętnienie swego śp. brata Lecha Kaczyńskiego, wskazuje na uniwersalną potrzebę pielęgnowania naszej narodowej historii. Pan prezes, tak jak wielu innych, widzi godną i zasobną przyszłość naszego narodu poprzez rzetelne i uczciwe rozliczenie się z przeszłością i przez pielęgnowanie pamięci o bohaterach."

nozesz kur.... pan twierdzi ze to jest nasza narodowa historia??? i ten upokarzajcy fakt nalezy pielegnowac?? rozliczanie sie z przeszloscia?? to tylko pokazuje na sfiksowanie psychiczne zwiazane z ta katastrofa...

czy katastrofa samolotu ił-62M w 87 roku w ktorej zginely 183 osoby nie wymaga potrzeby pielegnowania naszej narodowej historii? czy ci ludzie byli gorsi?

czy katastrofa samolotu ił-62 w roku 80 w ktorej zgineło 77 osób + 10 osob załogi nie wymaga pielegnowania naszej historii i miesiecznic? to sa gorsi ludzie? powiem panu panie przewodniczacy ze anna jantar wniosla wiecej dla polski niz sp prezydent. to ze nikt nawet nie zaproponiowal imienia ronda anny jantar swiadczy tylko o narastajacej patolgoii wokół katastrofy lotniczej z 2010. (2017-03-29 14:00)
jarljarl
-6
No i tylko tyle będziesz mógł zrobić? Nie porozmawiasz osobiście aby przedstawić swój punkt widzenia pewnych spraw ? Kozak w necie, p.... w świecie :) tylko spojrzę z pogardą , hahaha. 

  (2017-03-29 14:00)
kacperskyykacperskyy
0
nie jarl, nie tylko, zaglosuje jeszcze odpowiednio przy najblizszych wyborach samorzadowych jak i do sejmu i ludzie jesli chcecie przerwac to farsę ktora sie dzieje w tym kraju zrobcie to samo.

a co ty myslales ze co? ze sladem pisu zaczne wyzywac czlowieka na ulicy? nie znize sie do waszego poziomu. (2017-03-29 14:03)
jarljarl
-8
Niżej niż wy to nie można  zejść jeżeli chodzi o poziom dyskusji :) dlatego jest was tu z 10 osób, które udzielają się na forum :)   (2017-03-29 14:09)
Lukawski MichalLukawski Michal
-4
To straszne, że inicjatywa by nadać czemukolwiek imię byłego prezydenta wzbudza tak przeogromne kontrowersje, podczas gdy inicjatywa nadania miejscu imienia chociażby Papy Smerfa nie budziłaby tak silnej dyskusji. 

Rozumiem więc, że jeśli Papa Smerf nic na plus dla Polski nie zrobił to były prezydent musiał się wyróżnić czymś szczególnym na minus. Mam nadzieję, że przeczytam o tym w ksiąkach historii za parę lat. Dziś moja wiedza jest widocznie zbyt uboga.  (2017-03-29 16:05)
soczi150soczi150
+5
Nie słyszałem żeby w Sochaczewie było coś nazwane imieniem Papy Smerfa.
Co do ronda - uwazam, że powinna zostać zrobiona sonda i na podstawie jej wyników powinna zostać wyłoniona nowa nazwa dla ronda. Albo jeżeli jest tyle kontrowersji to nie nazywać.
Komentarz do listu Kaczyńskiego i wazeliny Kaczmarka chyba zostawię dla siebie (2017-03-29 16:43)
zbigniew15zbigniew15
+6
Kilka lat temu doszło do katastrofy samolotu CASA. Zgnięło wielu wysokich rangą wojskowych. Jednym z nich był sochaczewianin generał Andrzejewski. O nich się nie mówi nic. Dziwne jest dla mnie stanowisko tych co popierają Kaczyńskiego. (2017-03-29 16:44)
metasekwojametasekwoja
0
A kot się za nim stęsknił?
Trzeba by go "godnie przyjąć".  (2017-03-29 17:01)
markJmarkJ
+9
Panie Kaczmarek daj sobie siana , zakończ tę farsę . Jeśli mówisz to mów za siebie i ludzi zbliżonymi do  smoleńska , a nie za ogół mieszkańców .  (2017-03-29 18:01)
Lukawski MichalLukawski Michal
0
To niech będzie Kubisia Puchatka, jeśli tak bardzo ważny jest ten szczegół, a nie myśl zawarta w wypowiedzi. 

Możemy również nazywać miejsca w Sochaczewie nazwiskami ludzi, którzy wykonując swoją pracę, za granicą, na rzecz Polski, zginęli. Bo przecież prezydent to tylko prezydent. 

Dlaczego tak wielu ludzi opłakiwało śmierć księżnej Diany zapominając o szoferze?Czy on był gorszym człowiekiem? Błagam...  (2017-03-29 18:43)
Lukawski MichalLukawski Michal
-1
To niech będzie Kubisia Puchatka, jeśli tak bardzo ważny jest ten szczegół, a nie myśl zawarta w wypowiedzi. 

Możemy również nazywać miejsca w Sochaczewie nazwiskami ludzi, którzy wykonując swoją pracę, za granicą, na rzecz Polski, zginęli. Bo przecież prezydent to tylko prezydent. 

Dlaczego tak wielu ludzi opłakiwało śmierć księżnej Diany zapominając o szoferze?Czy on był gorszym człowiekiem? Błagam...  (2017-03-29 18:43)
JacekJacek
0
Jeśli do tego dojdzie to godnie przywitamy I-szego sekretarza partii :D (2017-03-29 20:57)
jarljarl
-5
Mam propozycję aby zmienić nazwę ronda na " rondo macic wyklętych", może wówczas będzie spokój w tym temacie na tym portalu :)


Wystarczy wspomnieć nazwisko Kaczyński, nazwę partii PiS i elity intelektualne na tym portalu dostają obstrukcji.
Nie ważne, że ŚP. prezydent Lech Kaczyński zginął tragicznie w katastrofie i jako głowa Państwa Polskiego może zostać upamiętniony w ww sposób.
Liczy się tylko że był z PiS , a jeżeli był z PiS to trzeba najeżdżać i znieważać jego imię. Zero szacunku dla zmarłego, w imię własnych upodobań politycznych.

A teraz standardowo możecie mnie minusować i obrzucać łajnem. (2017-03-29 21:43)
JacekJacek
+8
To nie jest problem, że był z PiS. Był miernym prezydentem. Do momentu objęcia tej funkcji przed Dudę - najgorszym w historii wolnej Polski. Nie osiągnął nic szczególnego. To że zginął w nieszczęśliwym wypadku nie kwalifikuje go do tego aby jego imieniem nazywać ulice czy ronda. Wielu ludzi codziennie ginie w wypadkach czy katastrofach.
Do tego PiS z tej katastrofy zrobił narzędzie wlaki politycznej. Co miesiąc każdego dziesiątego słyszymy z ust Jarosława, że są "coraz bliżej prawdy"... i tak do końca świata i jeden dzień dłużej będą coraz bliżej prawdy... (2017-03-29 22:07)
jarljarl
-3
A prezydent na uchodźstwie jest godny tego aby jego imieniem nazywać skwery, place itp itd ?
Przecież uciekł z kraju, nie walczył w obronie kraju, nie narażał życia itp, itd.
A jego imieniem nazywane są skwery, parki, place, ronda.
Wiesz o kim piszę ? (2017-03-29 22:17)
kolo12kolo12
+5
patologia smolenska cdn jp 99 % sochaczewian jest przeciw a kaczmarek swoje. Ale juzz wkrotce sochaczew sie go pozbedzie z urzedu oj juz wkrotce :) (2017-03-29 22:44)
jarljarl
-5
kolo, szkoda że ty pozbyłeś się słownika j. polskiego zbyt wcześnie.
A co do wymieniania osób to należałoby abyś napisał P. Kaczmarek.
Prowadząc dyskusję musisz zachować pewien poziom elokwencji aby być traktowanym poważnie.
Twoja wypowiedź brzmi tak jakby zwykły parobek bez wykształcenia wypowiadałby się na obce mu tematy.
A skrót JP na 99% jest słaby, ja jestem JP 100% (Jestem Polakiem 100%) (2017-03-29 22:55)
carisya-putricarisya-putri
-4
Nice Post
http://fikodominic.blogspot.com/ (2017-03-30 03:09)
robroyrobroy
0
. (2017-03-30 06:07)
kolo12kolo12
+1
jarl jak widac nie jestes zbyl kumatym obywatelem - ale moze sprzedawca aut i grajek nie musi lapac wszystkich skrotow i slow napisanych z malych liter (te słowa były napisane specjalne mala litera - domysl sie dlaczego :P) 
Poza tym jak jestes tak "elekwentny" wypowiedz zaczynamy od duzej litery :)
A i skrot jp nie oznaczal tu JPII ale "ja p ..e" - niestety nie moglem uzyc tu slowa niecenzuralnego (2017-03-30 07:59)
kacperskyykacperskyy
+4
Jarl niech sobie bedzie upamietniony w swoim miescie gdzie mieszkal, a wuj tam niech nadadza jego imie ktoremus parkowi... ale nie w kazdym miescie nazwa ulicy, ronda po 10x kaczynskiego, miesiecznice, pomniki, awantura o jakis pomnik swiatla na nowym swiecie i ta cała farsa z katastrofa, hiszpanskimi specjalistami i wybuchami,,, to juz juz dawno stracilo jakikolwiek element powagi... a to co zrobil przewodniczacy RM i te pompatyczne hasła to już smiech na sali... 

sam twoj guru kaczynski doprowadzil do tego ze ludzie na dźwięk slowa smolensk dostaja bialej goraczki... tak, to PIS do tego doprowadzil...

gosc z całego panstwa robi sobie prywatny folwark. (2017-03-30 08:00)
dragon36dragon36
+5
kacpersky zgadzam sie z Twoim wpisem,mamy swoich miejskich bohaterów i to powinno być wzięte pod uwage nadania nazwy ,ale tu chyba chodzi pardziej o podlizanie sie komuś........................... (2017-03-30 08:47)
adam11111adam11111
-6
Jarl dzięki za mądre i rzeczowe wypowiedzi. Sochaczew powinien przyjąć z zadowoleniem, że szef partii rzadzącej został zaproszony do Socho. Ciekawe gdzie byli ci pseudokrytycy zaproszenia Pana Kaczyńskiego jak do Socho przyjeżdżali POpaprancy czy jacyś zieloni czy czerwoni czy jeszcze inni, mało tego odwiedzali również nasze szkoły i uprawiali pseudopolitykę wykorzystując młodzież. I wtedy wam to nie przeszkadzało??????????? Z checią na spotkanie z Panem Kaczyńskim przyjdę i na pewno zadam pytania. (2017-03-30 09:16)
Daniel5Daniel5
+4
Cudowne przypadki w życiu Kaczyńskich.(z internetu)

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud! Rajmund Kaczyński jako jedyny żołnierz AK posiada paszport uprawniający do wyjazdów do krajów kapitalistycznych,wyjeżdża na kontrakty i zarabia śmierdzące kapitalistyczne dolary.

5) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji nie zostaje internowany.

6) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

7) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

8) Cud! Rajmund Kaczyżski zmarł 17 kwietnia 2005r.Dlaczego synusiowie tak cichutko go pochowali,bez mediów,bez sztandarów i hymnów,przemówień o zasługach jakie włożył w utrwalanie władzy ludowej.Rajmund Ojciec spoczywa w zapomnianym rejonie cmentarza. Przeszkadzał w karierze.

9) Umorzenie długu Porozumienia Centrum,partii Kaczyńskich w czwartym dniu sprawowania urzędu przez PISowskiego ministra

10) Cud - fałszywa lojalka umorzona w 2008r z powodu przedawnienia. Inni przed Sądem musieli udowadniać niewinność.

11) Cud dwunasty, były prezydent zero zasług leży na Wawelu! Widziano Piłsudskiego i kilku królów jak przewracali się w grobie!

12) Cud! W PiSowskim IPN brak dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989.Kto tam posprzątał i czego tak bardzo się wstydził ten wielki PiSowski patriota? (2017-03-30 09:53)
karolina-zajackarolina-zajac
-1
No i spoko. Może przyjedziei powie jakie ma plany. (2017-03-30 10:01)
robroyrobroy
0
jest 2999 rond im. Lecha K.uprzejmy list to gotowiec,zmienia się tylko adresat,szef wszystkich szefów oleje Sochaczew jak wiosenny deszcz,@adam 1111-Ty zadasz pytania? napisz na papierze,oddaj do sekretarki Jaśnie Pana,i dostaniesz możliwość zadania swojego pytania-Jak się Panu,Panie Prezesie podoba Sochaczew ? (2017-03-30 10:21)
rodzic1985rodzic1985
-3
Dobrze jarl napisał dot. kacperskyy "Kozak w necie, p.... w świecie :)", jesteś odważny to zmień nick i wpisz swoje imię i nazwisko i dodaj "swoje" zdjęcie :D żebyśmy wiedzieli jak wyglądasz i żeby spojrzeć na ciebie z ironią hahahaha (2017-03-30 10:40)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
+7
Cytując p.Kaczmarka „Pan Jarosław Kaczyński dziękując radzie miejskiej za upamiętnienie swego śp. brata Lecha Kaczyńskiego, wskazuje na uniwersalną potrzebę pielęgnowania naszej narodowej historii.” Widzę tu przejaw daleko idącego nadużycia władzy samorządu lokalnego w kwestii zmiany nazwy, ale nie to tu jest najważniejsze trzeba pogratulować p.Kaczmarkowi zaradności partyjnej, widać że jest w stanie dla kariery politycznej poświęcić dobre imię w imię promocji partii a jego uniwersalne i wybiórcze potraktowanie pamięci żołnierzy walczących nad Bzurą i zlekceważenie opinii mieszkańców które zostało bardzo pozytywnie dostrzeżone przez aparat partii PiS. Sam ten fakt nie pozostawia złudzeń co do braku szacunku względem wyborców.
(2017-03-30 11:10)
pierwsza_krewpierwsza_krew
+4
Większość forumowiczów ma rację. Z tej tragedii zrobiła się farsa. Nie chodzi tu o samo nadanie imienia śp. L.Kaczyńskiego. Chodzi o to, że za wszelką cene p. Jarosław Kaczyński robi z tego prywatę. Nie dość że, doją z nas jak każda inna partia to do tego p.prezes prywatne bolączki przelewa na politykę krajową oraz zagraniczną. To nie może się dobrze skończyć. Społeczeństwo jest podzielone a między zwaśnionymi grupami rodzi sie coraz większa agresja.

Odnosząc się do tego co zrobił p. Sylwester Kaczmarek, cóż... trafnie to podsumował Zbigniew Zbych (2017-03-30 11:22)
dolichadolicha
+2
Kiedyś w każdym mieście i mieścinie były pomniki, popiersia i ulice im.Ilicza Lenina. Dzisiaj obserwujemy równie żarliwe lokowanie gdzie się da L. Kaczyńskiego. To właśnie ta gorliwość budzi ostry sprzeciw. Gdzieś w głębi duszy wielu Polaków tkwi niewolnik, który czuje potrzebę  zasłużenia na  łaskę pana.   (2017-03-30 11:27)
max-tonmax-ton
-4
CzzyAJĄC TE WPISY ODRAZU MOŻNA SOBIE UŚWIADOMIĆ KTO JEST pOLAKIEM A KTO ANTY POLAKIEM. Od siebie powiem szczerze że nie jestem zagorzałym zwolennikiem tego pomysłu, rondo na ul.Żyrardowskiej nazywa się Solidarności a ppnieważ to rondo jest rondem wyprowadzajacym w stronę dojazdu do  Autostrady Wolności powinno być nazwane Rondem Wolności!
 A teraz specjalnie dla Kacperskyego i jemu podobnych:
 Z domu rodzinnego wynosi się zawsze tylko dwie rzeczy albo kulturę osobistą albo telewizor) i sprzedaje go na wódkie) :):):)
  (2017-03-30 15:48)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
+4
Rozmawiamy o naszym mieście o władzy naszego miasta która po wyborach powinna być po za podziałami, samorząd powinien być wolny od polityki a jego nadrzędną misją powinno być dobro wszystkich jego mieszkańców i obopólny szacunek. Jeśli p.Kaczyński odwiedzi swoich wyborców w Sochaczewie to będzie ładny i miły gest z jego strony. Jednak od przedstawicieli rady miejskiej a tym bardziej od jej przewodniczącego powinniśmy wymagać większej empatii i szacunku. Prywatne sympatie polityczne p.Kaczmarka w połączeniu z odpowiedzialnym stanowiskiem wykorzystywane do celów partyjnych jest co najmniej nieuczciwe względem wszystkich mieszkańców miasta. Wszyscy przyglądamy się jak zarządzane jest miasto, wszyscy jesteśmy jego mieszkańcami więc miło było by obdarzać się większym szacunkiem, za złe uczynki szczerze krytykować a za dobre pochwalić, tak to powinno działać w radzie miasta jednak radni obawiam się że zapomnieli że są wybierani, całe szczęście większość obecnie skompromitowanych radnych PiS zablokuje, więc mam nadzieję że w ich miejsce mieszkańcy dokonają lepszego wyboru niż ostatnio. (2017-03-30 19:56)
wbienkowbienko
+7
O co ten krzyk???
Rondo tymczasowo, za sprawą przypływu partyjniackiego lizusowstwa, zmieniło nazwę z Bohaterów Walk nad Bzurą 1939r. na Lecha Kaczyńskiego. Taka moda wśród aparatczyków partyjnych niezależnie od epoki by być zauważonym przez "górę", może nawet "wodza". Cóż historia mówi, że bywały już takie sytuacje: ulice im. wykreowanych "bohaterów", "święta" i "doniosłe historyczne zdarzenia" celebrowane ze szczególną atencją aktywistów partyjnych. Jak to mawiają niektórzy znawcy tematu kreowania rzeczywistości - nie ma mitu bez kitu, a ciemnu lud to kupi.
Partyjne rewolucje wprowadzane na siłę mają zawsze swój kres. A potem wszystko wraca do normy. 
P.S. A prezes to z kotem przyjedzie, czy bez?

  (2017-03-30 20:58)
metasekwojametasekwoja
+2
Jak by chcieli postawić pomnik kotu prezesa to ja jestem za, bo bardzo  lubię  te zwierzątka. (2017-03-30 22:09)
metasekwojametasekwoja
+1
Jak by chcieli postawić pomnik kotu prezesa to ja jestem za, bo bardzo  lubię  te zwierzątka. (2017-03-30 22:10)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
0
P.Metasekwoja po co ta drwina ? w jakim celu? Pani tak na poważnie? (2017-03-30 22:15)
asfaliaasfalia
0
Panie Prezesie mam ładną działkę dla Pana :)
  (2017-03-30 22:40)
metasekwojametasekwoja
0
Bardzo na poważnie. Ma takie same zasługi dla kraju, przepraszam większe, bo tyle  nie napsuł. (2017-03-31 06:56)
JacekJacek
+1
max-ton, tak jak większość zwolenników jedynie słusznej partii masz problem z odróżnieniem miłościo do partii od miłości do ojczyzny. PiS to nie Polska, wola I-szego sekretarza partii to nie wola narodu, to że ktoś nie lubi PiS to nie znaczy że nie jest Polakiem. Spróbuj to wreszcie zrozumieć i szastaj tutaj hasłami wprost z TVPis, że kto nie popiera PiS i kultu Kaczyńskich ten jest antypolakiem. (2017-03-31 09:05)
zbigniew15zbigniew15
+3
 Nadzieją na poprawę jest to,że PiS traci poparcie. Następne wybory mogą odsunąć od władzy ekipę Kaczyńskiego. Efektem tego będzie powrót do normalności i zmiana narzuconych na siłę przez nich patronów.  (2017-03-31 09:14)
RouterRouter
+1
jakie to wszystko sztuczne i smieszne,gorzej jak za czasów komuny. (2017-03-31 09:15)
robbo2krobbo2k
0
Ciekawe czy jakbys jakiś radny wystartował w wyborach z programem wyborczym w którym będzie   Zmiana nazwy ronda to by nie wygrał :)   (2017-03-31 09:40)
kacperskyykacperskyy
0
I to jest myśl! miejsce w radzie ma gwarantowane a jak tak sie zbierze jeszcze kilku to przejdzie cała ekpia.

oczywiście zmiany są konieczne tylko prosze wybierajcie cos innego niz PO, oni mieli juz swoją szanse... a w wyborach samorządowych prosze nie kierujcie sie przynaleznoscia partyjna tylko postarajmy sie wybrac ludzi godnych tego staniowiska... a temu państwu z RM juz podziekujemy za glosowanie "ZA" zmiana nazwy ronda... przydupasy PIS. (2017-03-31 10:19)
robbo2krobbo2k
+4
Dla potomnych:

Chavez[czyt Kaczyński] dzięki temu, w formie "dotacji do wszystkiego", mógł kupować sobie społeczny spokój. Dotowanie np. benzyny[500+ mieszkanie+,]  spowodowało jednak 21 mld dolarów strat w budżecie, a "misje społeczne", którymi obarczono PVDS [koncerny energetyczne kupowały deficytowane kopalnie] , pogrzebały jej potencjał gospodarczy. Dopłaty ....    trafiały do 40 proc. społeczeństwa, ale w 2008 [czyt. 2017] roku inflacja doszła do 30 proc., a w sklepach przejściowo zaczęło brakować podstawowych artykułów żywnościowych.

[Kaczyński] zwiększał kontrolę państwa nad gospodarką, nacjonalizując kolejne przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne. Niekompetencja i dyletanctwo doprowadziły jednak do opłakanych skutków. Aż 90 proc. utworzonych w ten sposób spółdzielni rolnych zbankrutowało, a wywłaszczenia zniechęciły [prywatne przedsiębiorstwa]

Ciosem dla gospodarki był kryzys energetyczny w 2010 roku [w 2018r z powodu wzrostu cen CO2] , który doprowadził do chronicznych przerw w dostawach prądu. Z tego powodu w kłopoty popadło np. CVG [PGE, Energa i Enea, KHW, PGG] , państwowy konglomerat fabrykami i kopalni w stanie Bolivar[Sląsk], przemysłowym centrum kraju. Niektóre związki zawodowe [jak Solidarność] nalegające na dotrzymanie umów zbiorowych, ze sprzymierzeńców Chaveza[Kaczyńskiego]  szybko zmieniły się w jego wrogów. W kraju rosła ilość antychavezowskich [antyPISowskich]  demonstracji, których uczestników Chavez [Kaczyński]  określał mianem "sabotażystów".

Poparcie dla   Kaczynskiego cały czas utrzymywało się jednak na wysokim poziomie. Tajemnica jego popularności tkwiła w rosnącej z każdym rokiem sile mediów rządowych, które były tubą propagandową reżimu. Nowe kanały telewizyjne, emitujące programy w rodzaju , Południk WIldsteina, Przybliżenie okazały się być jedynie "pasem transmisyjnym" rządowego przekazu do "mas".
W 2013 roku utworzono telewizję TV Republika, która miała być alternatywą dla TVN24 , ale szybko stała się ona kolejnym kanałem pislamistów  . Założyciel tej stacji   Bronisław Wildstein i Tomasz Sakiewicz powiedział wprost po latach juz w więzieniu, że reżim Kaczyńskiego "zarżnął wolność", gdy swoim nadzorem stację objął ,Rafał Bochenek  minister ds. informacji. Kaczyński przy okazji doprowadził także do bankructwa niektóre organizacje obywatelskie, np. te monitorujące przestrzeganie praw człowieka, które były solą w oku władz.
Wszechwładza mediów państwowych pozwalała m.in. prezentować wypaczone statystyki dotyczące poziomu bezrobocia, które "obniżano", zaliczając zubożałych ulicznych sprzedawców i pracowników szarej strefy do osób pracujących zarobkowo. Misja ideologiczna mediów polegała głównie na promowaniu socjalistycznego programu Kaczyńskiego   i atakowaniu opozycji.
Lansowano także pewien rodzaj nowomowy, czego dobrym przykładem były hasła w rodzaju "Ojczyzna, socjalizm albo śmierć" czy "Wydajność z socjalistycznym zaangażowaniem".Kaczyński  Chavez , posługujący się marksistowską terminologią, przez wszystkie przypadki odmieniał takie słowa jak "lud" czy "rewolucja" (2017-03-31 10:55)
kacperskyykacperskyy
0
Dobre! (2017-03-31 11:59)
metasekwojametasekwoja
0
Nawet bardzo dobre. (2017-03-31 15:56)
Lukawski MichalLukawski Michal
0
Jeżeli kluczową, w wyborze kandydata, będzie jego obietnica o zmianie nazwy jakiegoś ronda to znaczy, że nigdy nie będziemy mieli solidnych reprezentatów, bo przede wszystkim szwankują wyborcy, którym niewiele trzeba.   (2017-04-01 16:59)
wbienkowbienko
+1
Mam jednak wrażenie, że ironia, metafora, sarkazm to niestety pojęcia obce zwolennikom obecnej władzy. (2017-04-01 18:21)
mefistomefisto
-1
Ciekawe czy gdyby Mateusz Kijowski pojawiłby się w naszym grodzie reakcje forumowiczów były by podobne.Wbienko czy wtedy metafora,sarkazm ironia byłaby ci równie bliska? (2017-04-02 11:13)
izauraizaura
+1
Daniel5


12) Cud! W PiSowskim IPN brak dokumentów z działalności opozycyjnej Jarosława z lat 1982 do 1989.Kto tam posprzątał i czego tak bardzo się wstydził ten wielki PiSowski patriota? (2017-03-30 09:53)


Wie o tym cudzie Maciarewicz stąd Pan Prezes może mu naskoczyć , i tyko głaskać aby nie wypłyneło na światło dzienne , tak przypuszczam. (2017-04-02 20:08)
wbienkowbienko
0
@mefisto no ciekawe, ciekawe.
Poprośmy przewodniczącego Rady, aby nam sprowadził gościa? On potrafi tak pięknie zapraszać ;) Choć taki Kijowski to mnie akurat nie gila.
Ale mamy przecież jeszcze tyle rond do przenazwania. Takie na przykład rondo Poszanowania Konstytucji by się nam przydało, albo rondo Odporności Na Polityczną Głupotę. (2017-04-02 23:35)
dolichadolicha
0
Niezależnie od tego jak wyglądała sprawa faktur Kijowskiego odegrał on ogromną rolę w naszej polityce - pokazał, że My istniejemy. Czy będzie KOD czy nie My nie znikniemy.  (2017-04-03 10:09)
metasekwojametasekwoja
+1
Jak nisko ludzie moga upaść dla władzy i pieniedzy?  Prokurator postawił zarzuty rosyjskim kontrolerom lotu w Smoleńsku o celowe sprowadzenie katastrofy. Jak można zarzucić ludziom, nie ważne, że to Rosjani, zbrodnię na tylu ludziach  tylko z powodów politycznych, żeby zadowolić sektę smoleńska. Przecież, jeśli ktoś przeczytał  rozmowy z kokpitu i zna choć trochę język rosyjski, to wie, że kontrolerzy wyraźnie powiedzieli: warunków do lądowania nie ma. Złapali sią za głowę jak w tak trudnych warunkach podjął się ladowania polski samolot z dziennikarzami. Pilot z tego samolotu zamiast zachęcać do podejmowania ryzyka, powienien ostrzec kolegów z Tupolewa. Panie prokuratorze zła karma  pana dotknie. Takie pieni,ądze nie cieszą. Oszukiwanie polskiego społeczeństwa, manipulowanie ludźmi, skłócanie ich nie może być bezkarne. Jak można żyć z takim sumieniem. Jak można patrzeć ludziom w oczy. Jak pan po  tej konferencji spojrzy w lustro Ciemny lud  pewnie panu wierzy, ale pan w to nie wierzy. (2017-04-03 13:14)
mefistomefisto
0
Mamy ulicę 22 lipca,Mariana Buczka,Hanki Sawickiej i jakos nikomu nie przeszkadzają ich nazwy.Najbardziej przeszkadza Lech Kaczyński. (2017-04-03 21:22)
wbienkowbienko
0
@mefisto
No i sam widzisz do czego prowadzi mianowanie ulic na bieżące potrzeby polityczne :)  
Ale komu i dlaczego przeszkadzała nazwa Bohaterów Walk nad Bzurą 1939r. ???? (2017-04-03 22:09)
kacperskyykacperskyy
0
mefisto
1) ok, nazywamy ulice postaciami nic nie znaczącymi dla polski chocby kubusia puchatka, chociaz on wniósł wiecej do zycia niz wiadomo kto. zatem bardziej zasadne było by rondo kubusia puchatka.
2) ale patrząc na pkt 1 nie nazywamy ulic placów nazwami wywołujacymi antagonizmy. po co?
3) czy RM to są nasi reprezentanci?? spojrz na ankiete - chyba 90% mieszkańców jest przeciw nazwania ulicy LK a nie glosowalo tak jak w przypadku konsultacji 30 urzedniczków podstawionych na jednym czy dwóch kompach a kilka tysiecy ludzi. reprezentanci, wybrani przez nas zeby w naszym imieniu podejmowali decyzje... to farsa, partie polityczne to farsa, z pkt widzenia wyborcy nie wnoszą nic a drenuja tylko nasze kieszenie. Nazwa partia i cały twór został stworzony po to zeby łatwiej było manipulowac ludzmi i ustawiac swoich przy żłobie.
4) Gosc ten od kota z calej polski robi sobie prywatne podwórko do wyładowania swoich flustracji ktore zbierały sie latami, jak mozna ze smierci brata robic narodowe swieto???
5) mamy ulice jednego prezydenta - narutowicza ten faktycznie zginal w zamachu a nie w katastrofie lotniczej. czemu pis z tego miesiecznic nie robi.. a dla tego ze patrz pkt 4.
6) Wawel, smolensk, wybuchy, zamachy, macierewicz, prawie 100 razy eksumowane ciala, niektore po kilka razy - czy ty uwazasz ze ten wstyd trzeba opiewać na łamach ksiązek historii i co miesiac o tym przypominac? do tego setki ulic i rond nazywać imieniem LK???
7) jakim egoista jest wlasiciel kota i po raz kolejny potwierdza pkt 4 to fakt nazywania wszystkiego imieniem jego brata... dlaczego zamiast tego nie ma ulicy katastrofy smolenskiej? moze ulica smolenska? moze ulica brzozowa? albo załogi TU-154 albo ofiar katastrofy itd itd... ale nie ten sflustrowany czlowiek kieruje sie tylko egoistycznymi pobutkami, za wszelka cene chce zmienic historie, zamazac fakty z lat 70-80 i na nowo napisac histore w ktorej bracia kaczynscy w walce o wolnosc oddawali zycie.

to jest hańba i upamietnianie jej w kazdym miescie w polsce to pomyłka. (2017-04-04 11:04)
dragon36dragon36
0
tylko żeby nie wyszło jak w pewnymmieście że został zaproszony i wcale nie przyjechał ,z drugiej strony widząć jak wszyscy chcą tej wizyty to chyba sensu przyjazdu niema. (2017-04-04 11:05)
mefistomefisto
0
Ja wcale nie jestem fanem nazywania ulic na siłę bo to rodzi odwrotny skutek.Irytuje mnie po prostu nagonka na obecną władzę.Co do ankiet na tym forum to kiedyś wyszlo że Urszula Pawlak bedzie burmistrzem a niestety przegrała z kretesem.Tyle warte sa te ankiety. (2017-04-04 21:32)
mefistomefisto
+1
Nazwa ronda Bohaterów walk nad Bzura bardziej mi się podoba ale dupolizy zmieniły. Nic na to nie poradzę. (2017-04-04 22:52)
kacperskyykacperskyy
0
słabo trafiłes z tym przykladem. bo ankieta dotyczaca wyborow mowi tylko o pogladach a nie o tym kto pojdzie zaglosowac i jak zaglosuje. stad dysproporcje. Ankieta dotyczaca nazwy ronda to wyraz czy sie z czyms zgadzasz lub nie. chcesz cos czy nie. sprawa prosta. zamknieta. dziekuje.

wiem, ze jest procedura kiedy to osoby mieszkające przy danej ulicy moga zglosic zmiane jej nazwy. chyba 60% musi byc za - to tak w skrocie. Skoro sie da to moze ktos biegly w sprawach urzedowych sprawdzi czy mieszkancy moga zlozyc wniosek o zmiene nazwy ronda? przy rondzie zazwyczaj nikt nie mieszka wiec moze wystarczy zebrac podpisy mieszkańcow miasta? da rade ktos to ogarnać? (2017-04-05 11:59)
wbienkowbienko
+1
@mefisto
Irytacja - i o to właśnie chodzi - o irytację, którą wywołuje arogancja tego lub innego "wybrańca suwerena". Z uporem maniaka będzie on twierdził, że a to rondo nie miało nazwy bo nowe, albo że LK to Polak jakiego ziemia dotąd nie nosiła, albo cokolwiek byleby tylko dać o sobie znać "górze": "Tu jestem i jestem gotów wiernie służyć". 
  (2017-04-05 18:25)
mefistomefisto
0
Irytacja to mnie nie opuszcza od czasu nocnej zmiany, a to w maju będzie 24 lata. Wtedy to był popis demokracji. Wszelkie sondaże w internecie w tej formie jak tu nie mają sensu tak samo jak w telewizji na zasadzie SMS. Większość fanów PiS jest w takim wieku że nie zagląda na e Sochaczew bo po prostu nie ma komputera. (2017-04-05 21:25)
metasekwojametasekwoja
+1
Po pierwsze na PiS głosowało dużo młodych ludzi.  Starsi  mają doświadczenie życia poza sobą. Wiedzą co to brak demokracji, ile lat na nią czekali i o nią walczyli. Młodzi dostali to na talerzu.  
Po drugie: bardzo dużo ludzi w wieku emerytalnym ma komputer i korzysta z internetu i pojawia się na e-sochaczew. Oni po prostu w swojej pracy już korzystali z komputera i internetu. Byli szkoleni  przez pracodawców.
Są czesto lepiej oblatani  niż niejeden  młody.
W Ordo Juris, brazylijskiej  sekcie, rozlanej po całym świecie działaczkami na rzecz ograniczenia praw kobiet są bardzo młode kobiety.
A więc skończmy ze stereotypami. (2017-04-06 17:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy