Zaloguj się do konta

JAZZ FRIENDS na DWORCU TO.KULTURA!

Teresiński Ośrodek Kultury
2018-09-11
Koncerty i muzyka
Koncerty letnie na DWORCU TO.KULTURA! cieszą się ogromnym powodzeniem. Mieliśmy plany, aby odbywały się co dwa tygodnie aż do końca wakacji. Jednak lato meteorologiczne w pełni a i do końca astronomicznego jeszcze ponad tydzień. W związku z tak sprzyjającymi okolicznościami postanowiliśmy zaprosić Was na jeszcze jeden LETNI koncert. Tym razem będzie jazz.


A ściślej rzecz ujmując JAZZ FRIENDS.


Jazz Friends to projekt perkusisty Przemka Ciocha od samego początku wspierany przez gitarzystę

Wojtka Tramowskiego. Od 1993 roku działają z przerwami, mimo to jak wskazuje nazwa zespołu

zawsze spotykają się w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Przez te lata mieli zaszczyt

współpracować z wieloma muzykami. Wśród solistów należy wymienić trębacza Marka

Skwarczyńskiego, saksofonistów Marcina Ślusarczyka i Jarosława Bothura, pianistę Marka

Markowskiego oraz basistów Klausa Kappmeyera, Marka Lewandowskiego, Jacka Kaliszewskiego i Tomasza Kupca. Oprócz własnych kompozycji grają w jazzowych aranżacjach piosenki Stevie Wondera, utwory Pata Metheny'ego, Cassandry Wilson, Michała Urbaniaka, Tomasza Stańki i innych.

W tym roku zespół został zaproszony do występu na żywo w studiu Radia Rzeszów.


Wojtek Tramowski – gitara

Laureat festiwalu Guitar City i muzyk zespołów Stand' Art oraz Connected Guitars. Skrupulatnie śledzi najnowsze trendy w jazzie poszukując dla siebie rozwiązań brzmieniowych i stylistycznych. Do współpracy próbował namówić najsłynniejszego polskiego tubistę – Zdzisława Piernika. Nie udało się. Za to duety z wibrafonistą – Karolem Szymanowskim wyszły znakomicie. Mistrzowie: Joe Pass, John Scofield, Jim Hall.


Jacek Kaliszewski – kontrabas

Wychowanie odebrał w szkołach muzycznych w Żyrardowie i w Warszawie. Obecnie jest podporą zespołu Singin' Birds. Z projektem Jazz Friends występował w Niemczech i Polsce. Jacek jest fanem aktywnego trybu życia i zdrowiej żywności.


Przemek Cioch – perkusja

Przygodę z jazzem rozpoczął od stypendium Berklee College of Music i współpracy z zespołem Marka Napiórkowskiego, z którym po zdobyciu nagrody na Jazz Juniors brał udział w najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce. Potem przyszła kolej na długoletnią współpracę z triem Przemka Chołodego.

Ulubieni perkusiści to Al Foster i Jack DeJohnette.


ZAPRASZAMY BARDZO GORĄCO 15 września 2018 r. o g. 20.00 - DWORZEC TO.KULTURA! - wstęp wolny
Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc