Jazzowe granie w Pubie 77 na rzecz WOŚP

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jazzowe granie w Pubie 77 na rzecz WOŚP Imprezy cykliczne sochaczew
+6

Recital znakomitego trio jazzowego w ramach niedziel jazzowych w Pubie 77, za nami. Gwiazdami wieczoru byli: Ewa Cybulska - vocal, Piotr Cieślikowski - saksofon i Wojciech Gogolewski - fortepian. Artyści zaprezentowali utwory ze swojego dorobku, budząc wielki entuzjazm wśród wiernej 'siódemkowej' publiczności .

Orkiestrowe granie nie ominęło również Pubu 77 - wszystkie pieniądze z opłaty koncertowej zostały przeznaczone na rzecz Orkiestry.


foto: Jakub Wasilewski, Witold Święcki
artmagazine.pl


Należy wspomnieć, że najnowszy krążek P. Cieślikowskiego pt. „Alchemy of soul” został uznany przez miesięcznik Jazz Forum za najlepszy album saksofonowy live w 2009 roku. Album ten zarówno
w warstwie aranżacyjnej (bez instrumentu harmonicznego), jak i wykonawczej nawiązuje do impresji oraz ballad Johna Coltrane’a. Płytę wieńczy utwór samego mistrza „Giant steps”. Nieczęsto zdarza się, aby występowały ze sobą gwiazdy tak dużego formatu.

Ewa Cybulska to znakomita polska wokalistka jazzowa. Jest znaną i cenioną artystką w środowisku jazzowym. Sporą część swego życia spędziła w USA i w Kanadzie, gdzie studiowała występując z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi na takich prestiżowych festiwalach jak: 'New Orleans Jazz Festival 93', 'San Francisco Jazz Days 92', 'Santa Barbara Jazz Festival'. Obdarzona jest charakterystycznym niskim głosem oraz znakomitą frazą.

Piotr Cieślikowski obok Tomasz Szkulaskiego i Henryka Miśkiewicza jest uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych. Wojciech Gogolewski to znakomity pianista, kompozytor, aranżer oraz dyrygent. Jest absolwentem elitarnej Akademii w Katowicach. Pisze muzykę jazzową i filmową. Zapraszamy! Organizatorami koncertu są: Pub 77 oraz Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl.
Przypominamy, iż opłata koncertowa wynosi 15 zł. Pieniądze z tej zbiórki zostaną przeznaczone na rzecz WOŚP.

Tekst: Szymon Maciejewski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy