Jeden człowiek, gitara, harmonijka i słowiański blues

Zdjęcia i foto: Jeden człowiek, gitara, harmonijka i słowiański blues Koncerty i muzyka sochaczew

Tak w skrócie można opisać formułę zbliżającego się koncertu, bowiem dzisiaj w pubie 77 o godz. 19.00 wystąpi wędrowny bard bluesowy Paweł Szymański – świetny gitarzysta operujący techniką fingerpicking, wokalista oraz harmonijkarz. Artysta zaprezentuje głównie swoje autorskie kompozycje.

W latach 80. ubiegłego wieku zafascynował go kultowy film Johna Landisa Blues Brothers i tak się zaczęło. Potem była audycja Marii Jurkowskiej „Blues wczoraj i dziś” w III programie PR oraz live Muddy Waters z Jazz Jamboree 76. Pierwszych lekcji na harmonijce ustnej udzielał mu Sławek Wierzcholski. Debiut Pawła Szymańskiego to występ na Blues Meeting w Toruniu w 1990 roku. Od tamtej pory wystąpił już sześć razy na prestiżowym festiwalu Rawa Blues. Jest laureatem wielu wyróżnień artystycznych.

Paweł śpiewa głównie po polsku i – jak sam mówi – nie stara się naśladować czarnych bluesmanów. „To tak jak msza po łacinie – nikt nic nie rozumie – ale wszyscy udają, że wiedzą o co chodzi”. Nie stara się eliminować u siebie tzw. bluesowego „slavic rhythm”. Jestem głęboko przekonany, że po raz kolejny będzie znakomita uczta muzyczna.
One man, one guitar, harmonica and slavic blues…

Szymon Maciejewski

Koncert organizują: Stowarzyszenie E-Sochaczew oraz Pub 77.
Gorąco zapraszamy - 23 października, godz. 19:00 Pub 77.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy