Jeden mandat zadecyduje, która partia będzie rządzić na Mazowszu

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Jeden mandat zadecyduje, która partia będzie rządzić na Mazowszu  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż jeden mandat może zadecydować, która partia będzie sprawować władzę w województwie mazowieckim. 51 mandat prawdopodobnie obejmie Konrad Rytel z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Według nieoficjalnych danych zarówno partia rządząca jak i Koalicja Obywatelska razem z PSL wezmą równo po 25 mandatów w Sejmiku Województwa Mazowieckiego, co oznacza, że decydujące może okazać się stanowisko radnego Konrada Rytla, który startował z pierwszego miejsca listy Bezpartyjnych Samorządowców z okręgu podwarszawskiego do Sejmiku Mazowsza.

Co więcej, wstępne informacje pozwalają określić nieoficjalne wyniki wyborów w województwie mazowieckim, w którym wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,9%, natomiast wyniki innych partii przedstawiają się następująco: Koalicja Obywatelska – 22,2%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 17,9%, Bezpartyjni Samorządowcy – 6,8%, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,2%, Kukiz'15 – 4,5%. Taki wynik Bezpartyjnych Samorządowców prawdopodobnie będzie oznaczał jeden mandat w sejmiku, który obejmie Prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej – Konrad Rytel. To właśnie jego rozstrzygający mandat zadecyduje, która partia obejmie władzę na Mazowszu. Warto również wspomnieć, że ubiegający się o stanowisko radnego wojewódzkiego, Konrad Rytel wcześniej był wicestarostą powiatu wołomińskiego u boku starosty dobrej zmiany.

fot/MWS 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

GrabiecGrabiec
+1
A w której grupie są przedstawiciele z Sochaczewa lub powiatu sochaczewskiego? (2018-10-23 20:17)
zbigniew15zbigniew15
+1
Różnica jest większa, bo PIS zdobył 24 mandatyW tej grupie jest asystent sochaczewskiego posła (2018-10-24 15:43)
GrabiecGrabiec
0
KO - 18 , PSL - 8 mandatów i jeden BS i 24 PIS nie wiem czy to są oficjalne dane. (2018-10-24 16:26)
max-tonmax-ton
0
Teraz zachodzi pytanie, czy wszyscy trzej radni sejmiku, każdy z innej partii będą działali na rzecz Sochaczewa odwali i będzie toczył polityczne waśnie (2018-10-25 14:12)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy