,,Jedno skrzydło" - niezwykła wystawa

Zdjęcia i foto: ,,Jedno skrzydło" - niezwykła wystawa  Wystawy, projekty sochaczew

3 grudnia w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kramnicach Miejskich odbyło się otwarcie niezwykłej, poruszającej wystawy fotograficznej zatytułowanej "Jedno skrzydło". Przedstawiała ona fotografie rodziców wraz z ich niepełnosprawnymi dziećmi. Autorem zdjęć jest Daniel Bidiuk.

Piętnaście zdjęć wykonanych przez Daniela Bidiuka przepełnionych jest  miłością, szczęściem, zrozumieniem. Przedstawiają wyjątkową relację pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Głównym założeniem projektu jest przełamywanie stereotypów narosłych wokół rodzin z osobami niepełnosprawnymi, zwiększanie ich poczucia przynależności do społeczeństwa i wzrost akceptacji.

Myślą przewodnią wystawy jest:

„Każdy z nas jest Aniołem z jednym skrzydłem. Jeśli chcemy pofrunąć, musimy mocno się objąć” - Luciano De Crescenzo

Wystawa jest zwieńczeniem projektu Stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem Jestem, realizowanego w ramach miejskiego zadania publicznego "Niepełnosprawni są wśród nas". Zadanie to jest współfinansowane ze środków Miasta Sochaczew. Zdjęcia można oglądać w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kramnicach Miejskich do 11 grudnia. Natomiast 12 grudnia wystawa zagości w kinie „Odeon”.


(źródło, zdj. UM Sochaczew)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy