Jednomandatowe Okręgi Wyborcze - zaproszenie na spotkanie

/ 33 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jednomandatowe Okręgi Wyborcze - zaproszenie na spotkanie Partie polityczne sochaczew

Zapraszamy wszystkich zwolenników jak i przeciwników Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na spotkanie, na których będziemy prezentować ideę JOW oraz dyskutować na ich temat.

Spotykamy się 8 lipca (środa) o godzinie 18:00 w Kramnicach Miejskich w sali konferencyjnej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

Pan Maciej Malecki - Poseł RP. przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości
Pan Adam Orliński - Radny Sejmiku Mazowieckiego (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Pan Mariusz Ambroziak - Wiceprzewodniczący Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej
Pani Henryka Cieślak - Sojusz Lewicy Demokratycznej powiat sochaczewski
Pan Piotr Pesta - Platforma Obywatelska powiat sochaczewski
Pan Mirosław Orliński - Polskie Stronnictwo Ludowe powiat sochaczewski
Pan Jerzy Żelichowski - Mazowiecka Wspólnota Samorządowa powiat sochaczewski

Spotkanie oparte na formule otwartej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego.

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (33)

  kacperskyykacperskyy
  0
  dobry pomysl z tym spotkaniem. ja tam za zadna partia nie jestem, czy tam kukizem ale mysle ze JOW to dobry pomysl a przede wszystkim koniecznie trzeba wziac udzial w referendum nie zapominajmy ze odpowiadac bedziemy na 3 pytania:

  1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

  2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

  3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika? (2015-07-03 12:28)
  Reage77Reage77
  0
  Przez lata rządzący mieli w nosie miliony osób składające swoje podpisy pod różnymi wnioskami do nich.
  Teraz, pierwszy raz od lat, dzięki Pawłowi Kukizowi i ruchowi JOW możemy sami o czymś zdecydować. Nie możemy zmarnować tej okazji! (2015-07-03 14:10)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  Prawda ale nie zmienia to faktu że Komuchowski odmówił dodania dodatkowych pytań :) (2015-07-03 18:59)
  wbienkowbienko
  0
  @Obywatel85

  Prezydent Komorowski dał pole do popisu następnej ekipie rządzących :)
  Spodziewam się, że następna kadencja prezydencka i parlamentarna będzie kipiała od referendów. Wszystko będzie konsultowane społecznie. W zasadzie parlament i prezydent oddadzą wreszcie Polskę w ręce Polaków,odwoła się do sumienia narodu, a obywatele niech decydują jak im pasuje (przy 20% frekwencji). Chcą obniżenia wieku emerytalnego i większej emerytury - proszę bardzo referendum, chcą niższych podatków - referendum proszę bardzo, chcą być piękni i zdrowi - proszę bardzo referendum. Jak już powiedzą w referendum TAK, to - ABRA KADABRA - i ma się tak stać. JOWy dostarczą nam mądrych polityków, sześciolatki będą wiodły szczęśliwe w przedszkolach (dla państwa Elbanowskich nawet do 15 roku życia - a co, niech nikt im dzieciństwa nie waży się odbierać), a emeryci będą żyć w dobrobycie, długo i szczęśliwie, kto wie może nawet od 62 roku życia ;).

  Tylko kto, za to zapłaci? A może w kolejnym referendum zadać się pytanie: "Czy chcesz wydawać pieniądze z własnej kieszeni na rządzenie przez referendum"?

  Jak przyjdzie etap pt. "Szukanie winnych" politycy i tak się od wszystkiego odetną. (2015-07-07 09:14)
  Kukiz15 SochaczewKukiz15 Sochaczew
  0
  @wbienko
  Uprawiasz czarnowidztwo i przesadzasz z tymi referendami.
  Po pierwsze, żeby referendum było ważne musi brać w nim udział powyżej 50% obywateli. Więc mówienie o tym, że 20% społeczeństwa decyduje jest nieprawdą.
  Referenda to nie jest konkurs piosenki Eurowizji.
  Dwa, byłoby bardzo dobrze gdybyśmy faktycznie decydowali w drodze referendum o kluczowych kwestiach dotyczących naszego życia, nie sądzisz?

  Ludzie chcą sami decydować o swoim losie i losie swojej ojczyzny.
  Przykład referendum na Węgrzech 2008 roku, teraz mam referendum w Grecji..

  Trzecia sprawa ...to własnie JOW'y dają to o czym mówi Art. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej...

  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.


  (2015-07-07 10:40)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  A do tego wszystkiego poprowadzi nas niczym Mojżesz przez morze Paweł Kukiz ;) człowiek który do dziś nie przedstawił żadnego programu,żadnego pomysłu poza klepaniem w koło i wszędzie formułki : wprowadzić jow a resztę przegonić.

  A co dalej ? dalej to nawet nie wie sam wybawca od złego :) jest zapewne tylko kukiełką swoich kolegów z Lubina .

  Może się mylę ? a może nie ? kto to wie :) pożyjemy zobaczymy............. (2015-07-07 10:56)
  Kukiz15 SochaczewKukiz15 Sochaczew
  0
  @Obywatel85
  Widzę, że na bardzo jesteś zorientowany w tym co mówi Paweł Kukiz.
  Wczoraj, o godz 20:00 w TVN24 w "Kropce nad i" był Paweł i po raz kolejny, tłumaczył Monice Olejnik m.in. kwestie o których piszesz.
  Nie podchodź do sprawy jak systemowi dziennikarze, a poświeć chwilę i posłuchaj Kukiza...
  Odnośnie programu - "Programy partii to największe oszustwo wyborcze. Nie ma programu. Jest strategia rozwiązywania problemów" - Lubin 27.06.2015

  Polecam na cda.pl "Paweł Kukiz vs Stokrotka - kropka nad i (06.07.2015) ... ;)

  (2015-07-07 11:38)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  Znam to :) spójrz raz jeszcze na zakończenie mojego postu który nie jest poparciem ani negowaniem jego osoby,podobnie jak tysiące innych chciałbym zmian na lepsze [ nawet kosztem pewnych wyrzeczeń ] ale jak tu komuś uwierzyć gdy co jakiś czas wyskakują nam coraz to nowsi ZBAWCY ??? Palikoty,Korwiny,NowoczesnePL itd itd itd
  Sam-a zapewne masz już dosyć pewnych rzeczy w tym kraju a może też i nie :) ale zakładam że raczej tak,możliwe że też dałeś się wkręcić w tą krucjatę :)

  Za dużo pytań i jeszcze więcej odpowiedzi ;) czas napewno pokaże czy zasłużył na mój jak i innych głosy. (2015-07-07 11:53)
  kacperskyykacperskyy
  0
  typowe podejscie: jak tvn mowi ze jest fajnie to nie wazne ze PIS, PO czy inna partia okradaja jawnie obywateli, to nic ze tym panstwem rzadzi klika 4 osob bo to ze 420 to gowno prawda. to nic ze... a co ja bede pisal. kto nie chce widziec to nie bedzie tego widzial..... wszystk to nic.. ale jesli trafia sie ktos kto chce ruszyc ten beton, sprzeciwil sie tej bandzie to juz krucjata, pajac, pijak, itd itd... zastanow sie prosze w jaka ty krucjate dales sie wkrecic, obejrzyj poczytaj troche innych niz mainstreamowe media, posluchaj ludzi madrych a nie wykreowanych przez media. (2015-07-07 15:04)
  wbienkowbienko
  0
  Sorki, ale Kukiz naprawdę sam niewiele wie o funkcjonowaniu państwa i na dziś niewiele jest w stanie zaproponować. Najwyżej tyle co każdy wujek Paweł w końcowej fazie imienin, gdy zaczynają się "Nocne Rodaków Rozmowy" i wtedy, o tej magicznej porze, okazuje się, że każdy Polak wie jak się powinno rządzić 40-milionowym krajem. Mało tego, sam by to zrobił najlepiej, gdyby mu tylko pozwolono.

  Chciał zrobić rewolucje i już w tym momencie ona go przerosła. Rozbudził w ludziach tylko nadzieje na cud, ale cudów im nie dostarczy. Co najwyżej rozpierduchę.

  Ja mam tylko nadzieję, że będzie z tego jeden pozytyw. Kukiz to wiadro zimnej wody na rozgrzane łby polityków, może się ockną i wrócą do realu?

  Takie jest moje zdanie.
  (2015-07-07 16:29)
  Obywatel85Obywatel85
  0
  Nie oglądam tvn-u ponieważ od 4 lat nie posiadam telewizora w domu ;) wyznawcą prezesa Kaczyńskiego również nie jestem a z Platformą proszę mnie nie łączyć.......
  Oczywiście że Kukiz niewiele wie o funkcjonowaniu państwa tak jak wspomniał kolega wbienko,a co to oznacza moi drodzy ???? a to że będzie musiał chciał nie chciał otoczyć się ludzmi którzy będą mu doradzać/podejmować decyzje itd itd itd.

  Tego z kolei nie jest w stanie sprawdzić czyli: kto jest od kogo,kto ma dobre intencje a kto nie itd oczywiście przy założeniu że sam chce dobrze :) a nie jest tylko upadła gwiazdą wypchniętą przez konkretne osoby :)

  (2015-07-07 17:15)
  jerzyk2205jerzyk2205
  0
  @wbienko

  Ja również mam nadzieję, że politycy może się nieco opamiętają dzięki Kukizowi, który wydaje się być bezkompromisowy. Czas go zweryfikuje. Na razie walczy w słusznej sprawie, którą legitymizuje Prezydent RP i Senat. Kukiz swoim przekazem dotarł głównie do młodych ludzi, których dzisiejsza polityka mierzi. Staram się ich rozumieć, bo brak doświadczenia im nie pomaga. Referendum jest krokiem w dobrą stronę, zwłaszcza jeśli ruszy do głosowania chociaż część tej zazwyczaj obojętnej połowy wyborców. Jest jakąś szansą po 25 latach budowy demokracji, za której ułomność odpowiadają głównie kluczowi politycy. Zatrzymanie tego złego trendu jest w interesie społeczności lokalnych, gdzie partyjniactwo zaczęło się mieć całkiem dobrze. (2015-07-07 19:07)
  wbienkowbienko
  0
  @jerzyk2205

  To że świat polskiej polityki choruje to fakt. Sposobów na zaradzenie problemowi jest wiele. Chorego można leczyć lub dobić. W przypadku leczenia potrzebna jest dobra wola leczonego i skuteczna terapia. W przypadku dobicia trzeba ponieść koszty pogrzebu :)))

  Za ułomność naszej demokracji odpowiadamy my wszyscy, o czym świadczy frekwencja w kolejnych wyborach. Co robią politycy kiedy widzą, że obywatelom nie zależy? Zaczynają odlatywać w inne realia z myślą: "w końcu jak im nie zależy, to może nie będą na nas zwracać uwagi". I dalej do zabawy w "zwalczanie wrogów" i w politykę pustogłowia i pustosłowia. Czy nasz samorząd nie dziedziczy tej schedy? Inny szczebel, efekt taki sam. Niska frekwencja, a potem gry i zabawy polityczne. To my (obywatele Rzeczypospolitej) ich tak wychowaliśmy własną biernością. Teraz zbieramy owoce.
  Sprawdzianem będzie referendum, choć w tej sytuacji frekwencję mogą podnieś emocje, a nie rozsądek. (2015-07-07 21:08)
  kacperskyykacperskyy
  0
  mało wie o polityce? widze ze jestes znawca tematu. prosze wytlumacz mi co to jest "znac sie na polityce?" wg ciebie. przy tej ordynacji wyborczej to wg mnie sluchac prezesa partii i glosowac tak jak on mówi, po drugie: podczepiac sie pod partie ktore sa na topie, raz jestem prawicowcem, raz lewicowcem, nie wazne, pije wodke z tym i słodze temu kto da mi dostep do koryta.. ot cala znajomosc polityki, wiedziec z kim i gdzie sie napic zeby mial z tego korzysc.. wiesz co? ciesze sie ze kukiz nie zna sie na "polityce" (2015-07-08 08:30)
  wbienkowbienko
  0
  @kacperskyy

  Jeśli odnosisz to co napisałeś do mnie to ja nie powiedziałem, że Kukiz "mało wie o polityce" tylko "naprawdę sam niewiele wie o funkcjonowaniu państwa", a to zasadnicza różnica. Wiesz czym będą JOW-y w wydaniu PL? Furtką do Sejmu dla celebrytów, bizneso-stokłosów, liderów partyjnych i na samym końcu - dla tych może nie głupich, ale szerzej nieznanych. Ci ostatni maja niewielkie szanse na dotarcie do szerszego elektoratu, gdyż będą ograniczeni finansowo i medialnie. Nawet jeśli się dostaną do Sejmu to jakie są szanse, że będą umieli/chcieli ze sobą współpracować? I co, jeśli taki scenariusz się spełni? Jaki jest plan "B"??? Znów zaczniemy myśleć dopiero po szkodzie?
  Kukiza traktuję w kategorii "celebrytów". Gdyby nim nie był mało kto przejął by się jego "rewolucyjnym" programem (czyt. plikiem cudownych recept na uzdrowienie, ale wyrwanych z kontekstu). A tak, jako ciekawostka był "rozchwytywany" przez media także te znienawidzone przez "prawdziwych patriotów" :)))) (ale z największą oglądalnością). A lud to kupił, bo fajnie jest burzyć - gorzej z budowaniem.

  Nie chcę hamować Waszego entuzjazmu, czasami nawet go podziwiam. Ale mnie to nie przekonuje (jeszcze?:) ) (2015-07-08 09:06)
  Reage77Reage77
  0
  @wbienko

  W chwili obecnej mamy dwie opcje.
  1. Trwamy przy tym co jest. PO i PiS z przystawkami przy korycie. Co zrobiła PO widzimy wszyscy, chociaż oni wychwalają naszą nowoczesną i proeuropejską Polskę. PiS rządziła dawno temu i do tego krótko. Efekt ich działań to przedterminowe wybory i oddanie władzy PO. Ich program to taka sama mrzonka jak oszukańczy i okradający nasze społeczeństwo plan Tuska et consortes.
  2. To próba zmiany systemu. Systemu, który tak naprawdę przy niedużych pieniądzach pozwala kupować ustawy i czerpać krociowe zyski z nieświadomych obywateli. Przykład ustawa zmuszająca kierowców do jazdy w dzień na włączonych światłach...jedna z wielu. Dla mnie mistrzostwo świata w propagandzie i zakłamaniu...;)

  System, który proponuje Kukiz, być może nie jest doskonały, ale w moim odczuciu daje w dłuższej perspektywie realną szansę zmiany na lepsze.
  Tak naprawdę problemem nie powinien być Paweł Kukiz. To nie na min powinniście skupiać swoją uwagę, a na przesłaniu które niesie do Polaków.
  On mów wprost, nie o władzę chodzi, ale o otwarcie oczu ludziom. O to właśnie bierne prawo wyborcze chodzi, o zrównanie partii politycznych z organizacjami pożytku publicznego, które muszą o każdy grosz żebrać i o łaskawsze spojrzenie Urzędów Skarbowych na podatników, którzy gubią się w niezrozumiałym i zagmatwanym prawie podatkowym.
  Ot co! (2015-07-08 09:39)
  kacperskyykacperskyy
  0
  wbienko to bylo do obywatela :) a reage dobrze mowi. ogladasz moze ostatnia słodziudka reklamke polaczenia bgz i paribasu... oh jak ci ludzie sie w niej ciesza, klienci wrecz w niebo wzieci... wiesz jak jest na prawde? i co oznacza slowo "polączenie"? przejecie kolejnego polskiego banku.. kto na to pozwolil? (2015-07-08 12:29)
  wbienkowbienko
  0
  @Reage77

  Zgadzam się, że powinno się skończyć rozpasanie partii dotacjami z budżetu. I to jak najprędzej. Niech się wysilą i pójdą do ludzi. Niech się utrzymują ze składek i darowizn skrupulatnie sprawdzanych przez skarbówkę. Niech pożyją tak, jak żyje większość ludzi w kraju. Jak będą mieli im "co sprzedać" to zyskają poparcie. Jak sprzedadzą kit, to życie ich szybko zweryfikuje. Jak zaczną kombinować na boku to niech się nimi zajmą odpowiednie służby - nieupolitycznione rzecz jasna, a niezależny sąd niech im wtedy da szybko i sprawnie po d...pie. (To ostatnie to utopia ;)

  Argument niektórych polityków, że odebranie im dotacji zwiększy korupcję świadczy tylko o tym, jak sami siebie podsumowują - urodzeni bandyci - nie dacie kaski, będziemy kręcić lody.

  A tak nie wysilając się zbytnio, mają stały dochód, sprzedają za to ludowi "gry emocjonalne" zamiast rządzenia i stanowienia prawa z nadzieją że ciemny lud to kupi.
  Może przeszacowali liczbę "ciemnego luda w Bolandzie".

  Mam nadzieję, że skończymy z tym w referendum. To akurat popieram :). (2015-07-08 13:34)
  Kukiz15 SochaczewKukiz15 Sochaczew
  0
  Drodzy internauci, cieszymy się, że dyskusja tak merytorycznie się toczy, ale pragniemy zwrócić na jedną rzecz uwagę, a mianowicie, czym innym jest Ruchu JOW, a czym innym Ruch Pawła Kukiza. To co łączy te oba Ruchy jest oczywiście sam Paweł Kukiz nie mniej jednak tematy należy rozdzielić. Ruch JOW powstał na bazie ZMIELONYCH.
  Przypomnijmy, była to inicjatywa zawiązana po tym jak Platforma Obywatelska "zmieliła" 700 000 podpisów pod ich własnym projektem dotyczącym wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. PO oszukała społeczeństwo, a te odpłaciło im zawiązaniem ZMIELONYCH i Ruchem JOW.
  Paweł Kukiz poparł ideę Ruchu, stał się jej zagorzałym zwolennikiem i jednocześnie twarzą.
  Ruch Pawła Kukiza to jednak zupełnie inna inicjatywa. Ma ona na celu zaktywowanie społeczeństwa do aktywnego udziału nie tylko w życiu społecznym ale i politycznym, a kluczem do tego mają być właśnie JOW-y.
  Natomiast co niezmiernie ważne, Paweł Kukiz nie zamierza, o czy mówił setki razy, tworzyć żadnej partii!
  Nie ma partii, nie ma programu, ale jest strategia, strategia rozwiązywania problemów.
  Opracowuje ją razem z Centrum im. Adama Smitha i innymi wybitnymi specjalistami.
  My, tu w Sochaczewie nie chcemy rozmawiać o Ruchu Pawła Kukiza, choć go popieramy i mu ufamy.
  Naszą rolą jest to co robi Ruch JOW, a więc przekonywanie i zachęcanie do wzięcia udziału w Referendum Ogólnokrajowym zaplanowanym na 6 września 2015 r. oraz przekonanie Was do poparcia idei jednomandatowych okręgów wyborczych, sprzeciwieniu się dotowaniu partii politycznych z budżetu państwa, a więc z naszych kieszeni i po trzecie umożliwienie skutecznej obrony podatnikowi przed niejasnym i oszukańczym systemem podatkowym.

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie. (2015-07-08 14:36)
  wbienkowbienko
  0
  @JOW Sochaczew

  Nie dziw się, całe to zamieszanie dostało etykietkę "Kukiz" bo on jest jego sprawcą. Rozumiem, że chodzi o kwestie przekazane pod referendum. Mogę tylko wyrazić moje skromne wyrazy poparcia, dla Waszej aktywności, zadeklarować udział w referendum. Dwa punkty popieram na "pewniaka" :)) Co do JOWów mam wątpliwości, które opisałem powyżej. W każdym razie nie postrzegam ich, jak niektórzy, jako magicznego leku na bolączki Naszego Kraju.
  Na spotkaniu chciałbym być, ale ..... z pracy mam daleko i nie wiem, czy dotrę o czasie.

  Pozdrawiam (2015-07-08 15:15)
  tadeusztadeusz
  0
  Mam pytanie do Krzysztofa Kubika jak domyślam się lidera Kukiz-owego w Sochaczewie który podobno był wodzirejem na spotkaniu w sprawie JOW oraz do innych organizatorów... zaproszenie (udane) sugerowało że na spotkaniu pojawi się sam Kukiz... wymieniliście plejadę miejscowych polityków (Małecki;Orliński;Ambroziak;Cieślak;Pesta;Żelichowski) których ponoć zaprosiliście co również miało by w domyśle podnieś charakter spotkania (szkolna socjotechnika)... Panowie za dzisiejszą organizację tego spotkania Kukiz powinien dać wam czerwoną kartkę na działania w jego imieniu... Pod blokiem słyszałem że sąsiedzi poczuli się oszukani poszli z wiarą spotkania z Kukizem co sugerowało zaproszenie... efekt jaki uzyskaliście to wyłączna kpina [z sochaczewskiego środowiska reprezentującego interesy Kukiza] jaka poszła szerokim echem w miasto i mimo że ponoć dyskusja była ciekawa to jednak przebiło ją echo udanej manipulacji socjotechnicznego przekazu medialnego... zatem mimo mojej sympatii do Pawła Kukiza po waszych działaniach zapytam czy lider nie przyjechał bo miał nie przyjechać i wy o tym wiedzieliście a mimo to skrzętnie przygotowaliście reklamę spotkania i celowo wprowadziliście w błąd potencjalnych użytkowników... Czy nie przyjechał bo nie było tantiem za występ... skoro Duda i Komorowski mogli odwiedzić Sochaczew to dlaczego nie mógł dziś Kukiz? I na koniec czy za miesiąc przyjedzie na pewno czy może również jest to tylko wasz organizacyjny PIC na wodę!!! dodam że jestem zwolennikiem JOW i Pawła Kukiza jednak wiele pozostawia sposób w jaki go reprezentujecie... w tej kwestii życzył bym wam większej odpowiedzialności za czyny i organizację spotkań bez manipulacji reklamą i przekazem medialnym...
  JOW na Tak...
  (2015-07-08 22:37)
  jerzyk2205jerzyk2205
  0
  @tadeusz

  Czerwona kartka? Przesada. Skorzystałem z zaproszenia i nie podzielam Pańskiej surowej oceny. Istotnie kilka starszych osób już na wstępie poczuło się zawiedzionych nieobecnością Kukiza i opuściło spotkanie, ale wiekszość obecnych nie miała wątpliwości, że przyszła na rozmowę sympatyków i przeciwników o idei JOW, zorganizowaną przez JOW Sochaczew. Kukiz jest twarzą tej kampanii referendalnej, co jest oczywiste nawet dla tych Państwa zawiedzionych. Jego wizerunkiem posługują się wszystkie Komitety Referendalne. Trzej Panowie prowadzący spotkanie, a nie podobno jeden wodzirej, zręcznie się uzupełniali, prowokując skutecznie dyskusję. Ciekawą, ale niełatwą do prowadzenia, co raczej jest regułą takich otwartych spotkań.

  Dziekuję za zaproszenie. Obecność ograniczyłem do skromnego uczestnictwa i przede wszystkim słuchania. Życzę Komitetowi kolejnych udanych spotkań w niełatwym dążeniu do sukcesu referendum. :) (2015-07-09 00:10)
  tadeusztadeusz
  0
  Szanowny ''jerzyk2205'' wyraziłem swoją opinię... niezwykle żałuje że mnie nie było i jeszcze bardziej jest mi przykro że organizatorzy nie zaprosili burmistrza Piotra Osieckiego... z przyjemnością poznał bym jego opinię na temat JOW wyrażoną w dyskusji publicznej... a może zaprosili tylko nie pochwalili się w artykule reklamującym spotkanie???
  Inną kwestią jest subiektywna ocena i odczucia osób które wyszły a dalej jako ''pierwsi'' przekazują własne odczucia które mają wpływ na wizerunek Pawła Kukiza... to nie powinno mieć miejsca... jeśli w całym kraju mają miejsce takie nieudolne socjotechniczne reklamowe zaproszenia to rozumiem spadek w sondażach Pawła Kukiza... manipulacji mamy na co dzień dostatek w działaniach lokalnej władzy a zabieranie się do niej działaczy JOW uważam za równie szkodliwe... (2015-07-09 01:04)
  kacperskyykacperskyy
  0
  ja mysle ze tadeuszem targa gniew i zadrosc z jakis niewiadomych a moze wiadomych powodow ze spotkanie sie udalo. tadeuszu - kim kolwiek nie jestes - twarza ruchu jow jest kukiz. co na tym plakacie mialo sie znalezc? zdjecie osieckiego? poza tym czlowieku zastanow sie w jaki sposob piszesz o socjotechnikach. jakby ludzie ktorzy to organizowali mieli w tym jakis interes! nikt nie namawial do glosowania na partie jaka kolwiek, nikt nie promowal RUCHU PAWLA KUKIZA bo tuman chyba nie jestes i oddzielasz ruch kukiza od ruchu jow? czy ci to wyjasnic? organizatorzy zaprosili ludzi tylko i wylacznie po to zeby wyjasnic i przede wszsytkim porozmawiac o roznicach miedzy obecnym systemem wyborczym i JOW. nikt na spotkaniu nie reklamowal i wciskal talerzy misek i garnkow, nikt nie nawmawial do glosowania na kogo kolwiek. wszystko bylo darmowe, ludzie jedynie co poswiecili - to jedynie swoj czas i tak jak piszesz wyszly tylko moze 3-4 osoby, nikt nikogo na sile nie trzymal - to o czyms swiadczy. poza tym czlowieku nie oceniaj czegos jak cie nie bylo. i ogarnij sie w swojej opinii bo w jedym poscie piszesz ze jestes za JOW-ami a w drugiej jedziesz na spotkanie ktore tego wylacznie dotyczylo. o co ci chodzi? (2015-07-09 08:10)
  bollobollo
  0
  Tadeusz to osoba przekroju "tata a Marcin powiedział", gzies coś usłyszał bo mu sąsiad pod blokiem powiedział i bierze aktywnie udział w dyskusji. Tadziu jak bys przyszedł na spotkanie mialbys informacje z pierwszej ręki i niesialbys zamętu. Kto informował że będzie Kukiz w Sochaczewie ? Odpowiem: NIKT takiej informacji nie publikował. (2015-07-09 09:04)
  wbienkowbienko
  0
  @Tadeusz

  Dżizas. A jest coś takiego jak [sochaczewskie środowisko reprezentującego interesy Kukiza]?
  To Kukiz ma tu jakieś swoje interesy? Litości!!! nikt nigdzie nie twierdził, ze na spotkaniu ma być Kukiz - ja przynajmniej nigdzie tego nie zauważyłem, ale może czytałem ze zrozumieniem, a nie sugerowałem się obrazkami :). I ta ciągła Twoja @Tadeuszu podejrzliwość: manipulacja, manipulacja, manipulacja ..... Bo co? Bo spotkanie było moderowane?

  Nie zabraniaj ludziom posiadania inicjatywy, w końcu nikogo nią nie krzywdzą.

  Szkoda, że nie mogłem być. No cóż dla niektórych 18:00 to czas po pracy, a dla innych powrotu z pracy, o pracujących nie wspomnę :)))) (2015-07-09 09:06)
  Kukiz15 SochaczewKukiz15 Sochaczew
  0
  @tadeusz Szanowny!

  Tak jak napisałeś. Nie było Cię na spotkaniu nad czym jako organizatorzy bardzo ubolewamy. Jesteś bardzo aktywnym komentatorem zakresie polityki krajowej, ale przede wszystkim lokalnej. Byłoby nam niezmiernie miło, a pewnie tak by się stało, gdybyś zaszczycił nas swoją obecnością i rzetelnie, a pewnie i pozytywnie zrelacjonował wczorajsze tak udane spotkanie.
  Ubolewamy również nad faktem, że nie zadałeś sobie trudu chociażby przeczytania zamieszczonego powyżej artykułu.
  Gdybyś to uczynił domniemam, że nie uszedłby Twej uwadze fragment z samego początku tekstu, cytuję… „Zapraszamy wszystkich zwolenników jak i przeciwników Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na spotkanie, na których będziemy prezentować ideę JOW oraz dyskutować na ich temat.”
  Co więcej, prawdopodobnie nie przeczytałeś również komentarzy zawartych pod naszym artykułem, ponieważ wtedy uświadomił byś sobie, że dla zdecydowanej większości osób jasne było, że na spotkaniu Pawła Kukiza nie będzie.
  Tak jak zauważyłeś, wśród zaproszonych gości Pawła Kukiza nie było, więc absolutnie niezrozumiały jest dla nas Twój atak.
  Twoje określenia „…wymieniliście plejadę miejscowych polityków (Małecki;Orliński;Ambroziak;Cieślak;Pesta;Żelichowski) których ponoć zaprosiliście…” czy „...Czy nie przyjechał bo nie było tantiem za występ…” jest wręcz obraźliwe.
  Wybacz ale to czegoś takiego nie zamierzamy się odnosić.
  I rzecz najważniejsza, bo zdaje się tego również nie wiesz. Paweł Kukiz jest jednym z liderów ruchu Zmieleni oraz Ruch JOW. Zawsze i wszędzie podkreśla, że zgadza się, a nawet zachęca do wykorzystywania swojego wizerunku do wszelkiego rodzaju promowania idei jednomandatowych okręgów wyborczych i udziału w referendum, a temu miało służyć wczorajsze spotkanie.

  Rozumiemy, że coś, ktoś, ci pod blokiem… nie mniej jednak naprawdę, zachęcamy do czytania … zarówno Ciebie jak również te pojedyncze osoby, które tego nie uczyniły, a jedynie zasugerowały się zdjęciem Pawła Kukiza na plakacie.

  Wszystkim życzliwym bardzo dziękujemy za przybycie i pochlebne komentarze… :)

  POLSKA – BUDZIMY SIĘ!!! :)
  (2015-07-09 09:59)
  tadeusztadeusz
  0
  Szanowny ''JOW Sochaczew'' dokładnie przeczytałem twoje zaproszenie na to spotkanie... w swojej wypowiedzi odniosłem się wyłącznie do faktu który uważam za niezwykle istotny a mianowicie uznałem błędem sugerowanie opinii publicznej przybycie lokalnych czołowych polityków z tłem Pawła Kukiza... no i z jednoczesnym pominięciem najważniejszego... burmistrza Piotra Osieckiego... [[oj to musiało go zaboleć... choć może skoro nie jest to rok wyborczy to może uważa że nie musi spotykać się z mieszkańcami... wygłaszać publicznie opinii... może inne spotkania i tematy niż wyreżyserowane przez PiS go nie interesują... no nic nie wymieniliście gospodarza miasta wśród czołowych polityków Sochaczewa ja mogę się z tym pogodzić... ]]
  Również żałuje że nie mogłem uczestniczyć w spotkaniu, popieram ideę samą w sobie... lecz to nie zmienia faktu że samo zaproszenie (zdjęcie + tekst) to manipulacja...
  Szanowny ''wbienko'' zapał i inicjatywa która idzie pod rękę z politykowaniem w tym przypadku przedobrzyła... ''dobrymi chęciami...'' naturalnie... no i masz racje nie ma sochaczewskiego środowiska które reprezentuje interesy Kukiza ono wyłącznie wykorzystuje jego autorytet i wizerunek... ''naturalnie'' również z dobrej chęci... czy to dobrze że w taki sposób dla samego Kukiza ??? przekonamy się podczas wyborów... na razie mamy zaproszenie z Kukizem bez Kukiza... a wcześniej artykuł na e-sochaczew ''Kukiz działa w Sochaczewie''on działa bardziej w naszych sercach niż w rzeczywistości jednak trzeba odróżniać uczciwość i szczerość od zaangażowania i przeboJOWości...
  (2015-07-09 22:42)
  kacperskyykacperskyy
  0
  tadeusz po stylu pisania ty musisz byc jakims darmozjadem siedzacym w urzedzie... mimo ze wyjasnia cie sie niektore sprawy ty jak katarynka w kółko to samo... o jakiej ty polityce czlowieku mowisz?? gdzie widzisz polityke w nagłasnianiu idei JOW oraz zachecaniu spoleczenstwa do wziecia udzialu w referendum??? to wlasnie pierwszy raz nie jest polityka,,, polityke i manipulacje uprawiasz wlasnie ty w swoich komentarzach.. w nieudolny sposob probujesz przypiac nieslusznie łatke ruchowi jow.. mysle ze zal ci dupe sciska z jakiegos powodu i tyle. (2015-07-10 08:49)
  wbienkowbienko
  0
  Drogi @tadeuszu,

  Nie róbmy z Kukiza Marszałka na Kasztance. Ludzie wykorzystuję wizerunek Kukiza, bo ten się na to zgodził - w konkretnej sprawie. Jeśli idziesz do telefonii która w reklamie wykorzystuje aktora Karolaka to nie spodziewasz się, że w salonie ów aktor Karolak na Ciebie czeka :).
  @tadeusz, luzu trochę. Ludzie chcą skupić się wokół idei (chcesz czy nie, związanej z polityką), którą uważają za słuszną. Chcą zmian. Nie miej do nich pretensji, że są spontaniczni. Zawsze, po kilku szkoleniach z PR mogą poczuć się jak były rzecznik - Władcami Jedynie Słusznego Przekazu Dla Jedynie Słusznej Racji, ale pewnie wolą spontan i naturalność, niż wyrafinowane sterowanie ogonem kota.

  @tadeusz? A co Ty się tak podlizujesz twierdzeniem, że burmistrz jest najważniejszy???? :))))) (2015-07-10 08:59)
  kacperskyykacperskyy
  0
  jaka nagła zmiana co nie? :) chyba dostał robote w magistracie.. jak to sie zmienia punkt widzenia.. takich ludzi wlasnie chcemy wyeliminowac z polityki, chąrągiewki ktore jak wiatr zawieje tak sie układaja, tam gdzie maja zyski tam słodzą... ehhh tadek.. myslalem ze rowny z ciebie chlop. (2015-07-10 12:35)
  wbienkowbienko
  0
  @tadeusz nie potwierdza i nie zaprzecza :)))))
  Czyżby coś w tym było o czym piszesz @kacperskyy?
  Ja myślę, że mu się to jednak tak "wymskło" ;) Wszak wszyscy na forum wiedzą, że burminio to woda na młyn @tadeusza :), a zarazem jego emocjonalne biopaliwo.

  SiemaNaraPozdro Wszystkim, piątek mamy :). (2015-07-10 17:03)
  tadeusztadeusz
  0
  Panowie nic mi się nie ''wymskło'' niechcący ''wbienko'' czekałem na twoje pytanie:):):) Tego rodzaju spotkanie to wyjątkowo stracona szansa... na poznanie prawdziwej twarzy burmistrza... musiał by rozmawiać spontanicznie szczerze bez przygotowania... nie znając wcześniej pytań musiał by prowadzić dyskusję... bez suflera... bez ggggadania nnnerwowego :) No i wyszło by szydło z worka... niby dlaczego nie brał udziału w debacie przedwyborczej... gdzie duch lokalnego patriotyzmu... rywalizacji... inteligencji... i konstruktywnaj retoryki jakim powinien charakteryzować się burmistrz tak fajnego miasta jak nasze??? Czy w ogóle ktoś słyszał w ostatnich latach jak burmistrz dyskutuje z ludźmi którzy nie boją się mu przeciwstawić???

  Ps:
  ''kacperskyy'' ranisz... stary... ranisz moje uczucia :) :) :) brakiem wiary :) :) :)
  (2015-07-10 19:42)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy