Jerzy Owsiak wraca - grajmy do końca świata

/ 5 komentarzy
Zdjęcia i foto: Jerzy Owsiak wraca - grajmy do końca świata  Interwencje i pomoc sochaczew

"Nie przewidywaliśmy, że może do czegoś takiego dojść. W tak bardzo pokojowej imprezie jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i w takim momencie w jakim mówimy o światełku do nieba. Ale to się stało. Dla wielu z nas, także dla mnie świat runął. Świat się zakończył. (...) wycofałem siebie. Przez kilka dni wydarzyły się rzeczy niezwykłe. To co zobaczyłem ja, to co zobaczyli wszyscy Polacy. Jedno serce zgasło ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Mogliśmy tu w Gdańsku zobaczyć największe serce świata. (...) Ten świat znowu powstał. Powiem Ci Paweł krótko: wracam do roboty. Tak, będę grał znowu z Orkiestrą. Tak, będę prezesem fundacji. Mam nadzieję, że miliony Polaków powie stanowcze NIE, każdej formie nienawiści. Zabieramy się do roboty.

Bądźcie z nami, do końca swiata i jeden dzień dłużej".


Wszystkie te słowa wypowiedział dziś Jerzy Owsiak. Do Pawła Adamowicza. Do każdego Polaka. Już pokazaliśmy, że możemy się jednoczyć, że możemy być jednym sercem. Że możemy grać w WOŚP i być sobie bliscy i grać bez focha. 


Jerzy Owsiak nie zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Niech to będzie sygnał dla nas. Grajmy dalej. Grajmy na co dzień. Bądźmy wedle deklaracji. Nadstawiajmy drugi policzek. Jeśli ma to służyć wojnie z nienawiścią, nie dajmy się prowokować. 


Bądźmy jak dwoje ludzi stojących obok siebie. Patrzmy na jeden cel. Szczególnie dajmy wyraz swojemu sprzeciwowi wobec nienawiści w przestrzeni internetowej. Nie afiszujmy obłudy, nienawiści i przemocy słownej.


Cisza ma swoją siłę. Cisza brzmi głośniej.  

 3.3
Oceń
(7 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

KoliberKoliber
0
Nie chcem ale muszem... (2019-01-20 10:08)
mefistomefisto
-1
Wasyl wiedział że Juras blefuje. (2019-01-20 20:03)
BrodaczBrodacz
0
W mojej ocenie Owsiak skompromitował się. (2019-01-20 21:20)
first-onefirst-one
0
Stary hipis, który najpierw gada, a potem myśli, jeżeli w ogóle. (2019-01-21 00:12)
xyxxyx
0
Zrobil z siebie kolejna ofiare,gdy przemyslał jak bardzo sie wygłupił(10% z kazdej orkiestry) stara kopła w stól i powiedziala wracasz nie bedziemy głodowac! (2019-01-21 17:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy