Jesienią czwarty sezon ligi badmintona

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jesienią czwarty sezon ligi badmintona  Badminton sochaczew

10 września rozpocznie się czwarty sezon Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Już dziś zachęcamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych do wzięcia udziału w rozgrywkach. Gra nie jest skomplikowana, a wrażenia tylko pozytywne. Liga odbywa się pod patronatem starosty sochaczewskiego, a jednym ze współorganizatorów jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Mecze rozgrywane są na sali sportowej ZS RCKU.

 

- Wszystkich chętnych, którzy chcą się zmierzyć z lotką zapraszamy do zgłoszenia się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.pswp.e-sochaczew.pl. Na tej stronie dostępny jest również regulamin – informuje Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Działamy Sprawnie Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość”, które organizuje ligę.

- Nasze stowarzyszenie od samego początku postawiło sobie za cel promocję aktywnego, zdrowego trybu życia i propagowanie idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz samej gry w badmintona połączonej ze zdrową rywalizacją sportową. I jak na razie te cele, dzięki mieszkańcom naszego powiatu się udaje się realizować. Każdy kolejny turniej to nowe twarze, w tym również spoza Sochaczewa, ale również mamy stałych graczy, którzy zaczynali pierwszą ligę jako amatorzy a dziś są w czołówce – mówi Dariusz Cierebiej.
Amatorzy i nie tylko kometki mogą sprawdzić swoje umiejętności i stanąć do rywalizacji, biorąc udział w tworzącej się właśnie lidze sochaczewskiej. System rozgrywek przewiduje ligę kobiet i ligę mężczyzn, gra jest singlowa. Mecze rozgrywane będą w soboty (w godzinach popołudniowych) w sali sportowej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. 
- Każdy, kto chce spędzić wolny czas inaczej niż przed telewizorem czy komputerem, ma do wyboru wiele stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie naszego powiatu. – My, już kolejny rok zapraszamy do gry w badmintona. Nie tylko w ramach ligi badmintona, ale również w turniejach, których rozgrywamy kilka w roku. W ostatnim sezonie ligi, której podsumowanie mieliśmy w maju, wzięło udział 56 zawodników i zawodniczek – mówi Sebastian Wiśniewski.

A zgłaszać swój udział w lidze można do końca sierpnia. Więcej informacji w regulaminie.

Organizatorem zawodów są: Stowarzyszenie Działamy Sprawnie - Tworzymy Lepiej „Przez sport w Przyszłość", Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i ZS RCKU w Sochaczewie. Sponsorami Ligi są: ASUS Polska, Martes Sport, Tęczowy Ogród.
Do zobaczenie już 10 września na sali gimnastycznej ZS RCKU w Sochaczewie o godz. 16.00.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy