Jesienią już piąty jubileuszowy sezon ligi badmintona

Zdjęcia i foto: Jesienią już piąty jubileuszowy sezon ligi badmintona Badminton sochaczew

2 września rozpocznie się piąty sezon Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Już dziś zachęcamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych do wzięcia udziału w rozgrywkach. Gra nie jest skomplikowana, a wrażenia tylko pozytywne. Liga odbywa się pod patronatem starosty sochaczewskiego, a jednym ze współorganizatorów jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Mecze rozgrywane są na sali sportowej ZS RCKU.

 

- Wszystkich chętnych, którzy chcą się zmierzyć z lotką zapraszamy do zgłoszenia się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.pswp.e-sochaczew.pl. Na tej stronie dostępny jest również regulamin – informuje Sebastian Wiśniewski, prezes „Przez Sport w Przyszłość”, które organizuje ligę.

- Nasze stowarzyszenie od samego początku postawiło sobie za cel promocję aktywnego, zdrowego trybu życia i propagowanie idei aktywnego spędzania wolnego czasu oraz samej gry w badmintona połączonej ze zdrową rywalizacją sportową. I jak na razie te cele, dzięki mieszkańcom naszego powiatu się udaje się realizować. Każdy kolejny turniej to nowe twarze, w tym również spoza Sochaczewa, ale również mamy stałych graczy, którzy zaczynali pierwszą ligę jako amatorzy a dziś są w czołówce – mówi S.Wiśniewski.

Amatorzy i nie tylko kometki mogą sprawdzić swoje umiejętności i stanąć do rywalizacji, biorąc udział w tworzącej się właśnie lidze sochaczewskiej. System rozgrywek przewiduje ligę kobiet i ligę mężczyzn, gra jest singlowa. Mecze rozgrywane będą w soboty (w godzinach popołudniowych) w sali sportowej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. 

- Każdy, kto chce spędzić wolny czas inaczej niż przed telewizorem czy komputerem, ma do wyboru wiele stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie naszego powiatu. – My, już kolejny rok zapraszamy do gry w badmintona. Nie tylko w ramach ligi badmintona, ale również w turniejach, których rozgrywamy kilka w roku. W ostatnim sezonie ligi, której podsumowanie mieliśmy w maju, wzięło udział 50 zawodników i zawodniczek – mówi S. Wiśniewski.


A zgłaszać swój udział w lidze można do 27 sierpnia. Więcej informacji w regulaminie na stronie http://www.pswp.e-sochaczew.pl i http://www.facebook.com/lotka.


Organizatorem zawodów są: Stowarzyszenie „Przez Sport w Przyszłość", Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i ZS RCKU w Sochaczewie. Sponsorami Ligi są: KM LOGISTYKA, AIKI DESIGN, Tęczowy Ogród.


Do zobaczenie już 2 września na sali gimnastycznej ZS RCKU w Sochaczewie o godz. 16.00.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy