Jesienny plener Iwaszkiewicza

/ 20 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jesienny plener Iwaszkiewicza Edukacja sochaczew
+15

PLENER ARTYSTYCZNY W NIEBOROWIE I ARKADII 

   Jesień to pora roku pełna barw, światła i cienia, choć często bywa kapryśna i deszczowa. Jednak uczestnicy pleneru, uczniowie technikum organizacji reklamy i klasy artystycznej liceum ogólnokształcącego mieli szczęście, tego dnia była piękna pogoda.

Pierwszym punktem był  ogród barokowy w Nieborowie, który posiada położone przed południową elewacją pałacu partery kwiatowe i niskie labirynty bukszpanowe oraz szeroką aleję lipową z trawnikiem dywanowym wytyczoną na osi założenia pałacowego, otoczoną symetrycznie rozplanowanymi po obu jej bokach szpalerami strzyżonych grabów i lip. Właśnie ta harmonia, rytm, symetria i detal były inspiracją w pracach rysunkowych i fotograficznych. I chociaż w połączeniu z architekturą pałacową, rzeźbą ogrodową park wyglądał imponująco to jednak piękno przyrody zachwyciło najbardziej.

Szczególnie wrażenie robiły  liście z kropelkami rosy złapane w sploty pajęczyn w kolejnym parku… Park romantyczny w Arkadii, styl ogrodowy zwany angielskim, który zdecydowanie przeciwstawiał się sztuczności i regularności ogrodów barokowych, propagując swobodne i nastrojowe kompozycje ogrodowe sprzężone z sentymentalnym bądź symbolicznym sztafażem złożonym z różnych form i konstrukcji architektonicznych nawiązujących do antyku, średniowiecza, życia wiejskiego. Piękno natury i architektury rywalizowały ze sobą, które jest lepszym obiektem do fotografowania czy rysowania. Uczniowie zatrzymali to piękno na dłużej w swoich pracach, które prezentujemy w galerii .

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy