Jest jeden taki wieczór

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jest jeden taki wieczór Koncerty i muzyka sochaczew
+4

Jest tylko taki jeden wieczór w roku. Czas magiczny, tajemniczy i nostalgiczny. Czas, w którym zmarli przywoływani są do naszego świata pamięcią o nich. Dzięki niej żyją. Właśnie taki wieczór spędziłem w Klubie Kontrast. Podczas Sochaczewskich Zaduszek Kulturalnych wspominano mojego byłego kolegę redakcyjnego – Sławomira Burzyńskiego. Muzycznie zespół Tajm wspomniał o ludziach muzyki, których już z nami nie ma na tym ponoć najlepszym ze światów.

Sławka wspominała pracująca w Tygodniku Ziemia Sochaczewska Jolanta Śmielak-Sosnowska. Wspomogli ją między innymi Janusz Rogulski oraz Bogusław Gajda. Wspomnienia i anegdoty (jak choćby ta o brakującym paliwie) z pewnością zaciekawiły zebranych.

Dla mnie Sławek to radosny ponurak, z którym opowiadaliśmy sobie kawały. Kłóciliśmy się oraz … prawie w każdy poniedziałek czekałem na pytanie, a co tam na mieście. Wystarczyło jedno zdanie i … już pisany był kolejny felieton. Poza ostrym piórem, Sławek był super rysownikiem satyrycznym oraz malarzem. Można by o Nim długo pisać i mówić gdyż był nietuzinkową postacią w naszym mieście. Podczas wieczoru zauważyłem żonę Sławka – Gosię oraz córkę.

Część muzyczną wypełnił zespół Tajm. Zaczął od „Zapal świeczkę” - Dżemu. Trzy kolejne utwory gościnnie zaśpiewała Natalia Kułach. Zwłaszcza „Imagine” Johna Lenona wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Pozostałą część koncertu wypełniły utwory ludzi, których już niestety z nami nie ma. W wykonaniu Tajmu można było posłuchać kawałków m.in. Jimiego Hendrixa, The Doors, Linking Park, Republiki, Dżemu, Joe Cockera, Anny Jantar oraz wielu innych. Nostalgiczny koncert Tajm zakończył własnym utworem. Został on napisany przez wokalistę zespołu Jarosława Siewierskiego po śmierci przyjaciela.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy