Jest nowy harmonogram wywozu odpadów

W związku ze zmianą harmonogramu wywozu odpadów przez firmę Veolia Usługi dla środowiska S.A. Wójt gminy Iłów przedkłada mieszkańcom gminy do wiadomości i stosowania nowy harmonogram, który obowiązuje od 30 sierpnia 2013r.

         Nowy Harmonogram uwzględnia nie tylko daty wywozu odpadów komunalnych, selektywnych, ale i elektrosprzętu, odpadów niebezpiecznych i wielkogabarytowych. Należy pamiętać, że wszystkie zużyte sprzęty są odpadami niebezpiecznymi czyli takimi, które zawierają substancje trujące. Elektrośmieci powinny być zbierane selektywnie, a następnie poddane procesom odzysku recyklingu oraz unieszkodliwienia szkodliwych substancji. Do elektrośmici zaliczamy min. wielkogabarytowe urządzenia AGD, takie jak: lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, elektryczne kuchenki, piekarniki, elektryczne urządzenia grzewcze, oraz małogabarytowe sprzęty AGD, takie jak: odkurzacze, maszyny do szycia, tostery, miksery, młynki do kawy, a także: sprzęt oświetleniowy, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt audiowizualny, narzędzia elektryczne i elektroniczne.

          Jak poinformowała Monika Haber – zbliża się okres regulowania należności za wywóz odpadów. W związku z tym do wszystkich mieszkańców gminy, którzy złożyli deklaracje zostały rozesłane 2 blankiety wpłat: za III kwartał  (lipiec, sierpień i wrzesień), za który regulujemy opłaty do 15 września oraz  za IV kwartał (październik, listopad i grudzień), za który regulujemy należności do 15 grudnia. Opłaty można uiszczać w banku lub w kasie Urzędu.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy