Jest praca, są wyniki

 

LKS Mazowsze Teresin jest najlepszym klubem naszego powiatu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w roku 2012 prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Mazowsze zajęło 102 miejsce zdobywając 218,58 pkt (174 zapasy, 42,58 łucznictwo, 2 lekkoatletyka). RC Orkan Sochaczew był w tej klasyfikacji 239, UKS 7 781, UKS  Judo-Orkan 1217. W klasyfikacji zostało uwzględnionych 3315 klubów z całej Polski.

Co jest podstawą sukcesu Mazowsza? Z  pewnością mająca autorytet zgrana grupa wysokiej klasy szkoleniowców, stabilni sponsorzy, władze samorządowe, międzynarodowa współpraca szkoleniowa (z klubami z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Slowacji i Litwy) oraz obiekt sportowy, o którym jak na razie możemy pomarzyć w Sochaczewie.  

W minionym roku w szkoleniu na matach brało udział 61 zawodniczek i zawodników. Wystartowali oni w 56 turniejach rangi wojewódzkiej, krajowej oraz międzynarodowej (m. in. Dawid Mechecki był 12 w Mistrzostwach Europy Juniorów, a Kamil Pałyska piąty w Mistrzostwach Polski Seniorów).

W zawodach mistrzowskich teresinianie wywalczyli 16 medali (5 złotych, 4 srebrne, 7 brązowych). Nie obce są też zapaśnikom miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej (m.in. I miejsce MPJ, III miejsce Międzynarodowych MPJ, III miejsce OOM).  W klasyfikacji klubowej Polskiego Związku Zapaśniczego Mazowsze Teresin zajęło piąte miejsce na 106 sklasyfikowanych klubów. W kategorii młodzików teresinianie są najlepszą drużyną w Polsce.

Dobre występy na dużych turniejach powoduje zainteresowanie trenerów kadry. W reprezentacji Polski są obecnie: Anna Albinowska (seniorka), Paweł Albinowski (senior), Mariusz Zdanowski (senior), Adrian Czernicki (senior, aktualnie zawodnik Olimpijczyka Radom), Rafał Paliński (junior), Kamil Pałyska (junior), Dawid Mechecki (junior), Kamil Banaszek (kadet), Karol Turczyński (kadet), Michał Szymański (kadet) oraz Kamil Rybicki (kadet).

Medale LKS Mazowsza Teresin

Złote

Anna Albinowska Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek

Dawid Mechecki Mistrzostwa Polski Juniorów

Mariusz Zdanowski Mistrzostwa Polski Juniorów

Karol Turczyński Mistrzostwa Polski Kadetów

Kamil Banaszek Mistrzostwa Polski Młodzików

Srebrne

Anna Albinowska Mistrzostwa Polski Juniorek

Anna Albinowska Akademickie Mistrzostwa Polski

Mariusz Zdanowski Mistrzostwa Polski Juniorów

Michał Szymański Mistrzostwa Polski Kadetów

Brązowe

Kamil Pałyska Mistrzostwa Polski Juniorów

Kamil Pałyska Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Rafał Paliński Mistrzostwa Polski Juniorów

Rafał Paliński Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Dawid Mechecki Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Karol Turczyński Mistrzostwa Polski Kadetów

Kamil Rybicki Mistrzostwa Polski Kadetów

Sponsorzy Mazowsza

Greiner Packaging, Młyny Polskie, AC/DC (Jan Olszewski), Atlantic (J. M. Wołczyńscy)

(et)

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy