Jest taki dom...

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jest taki dom... Edukacja sochaczew

W Załuskowie na terenie gminy Iłów jest Dom na Szlaku. Tę wdzięczną nazwę nosi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, który staje sie drugim domem dla dziewcząt skierowanych tu na podstawie orzeczenia sądu. Czasem kiedy młody człowiek doświadcza problemów, z którymi trudno się uporać w warunkach domowych, może on trafić do MOW, gdzie będzie realizował obowiązek szkolny. 

W Domu na Szlaku dziewczęta mogą jednak liczyć przede wszystkim na troskę, opiekę i bezpieczeństwo oraz na fachową pomoc i ukierunkowanie ze strony nauczycieli i wychowawców, którzy ukazują im różne aspekty życia.

Edukacja to zatem tylko jedna z wielu płaszczyzn aktywności wychowanek MOW w Załuskowie. Angażowanie się w życie gminy, pomaganie młodszym i niepełnosprawnym, uczestniczenie w różnych projektach, które mobilizują do pracy twórczej, rozwijanie zainteresowań i kultywowanie tradycji wypełniają dziewczętom czas, który przyszło im spędzić w Domu na Szlaku.

15 maja MOW w Załuskowie pełnił rolę gospodarza imprezy rekreacyjno – sportowej o zasięgu gminnym dla dzieci ze szkól podstawowych klas I – III. Impreza miała charakter pikniku w plenerze, podczas którego dzieci, które skorzystały z zaproszenia rywalizowały ze sobą w ciekawych konkurencjach. Wyścigi w workach, wiązanie supłów na czas, tor przeszkód - to tylko niektóre z nich.

Rolę instruktorek, przewodniczek i opiekunek małych gości sprawowały wychowanki Ośrodka. Dziewczęta doskonale wywiązały się też z roli serwujących posiłek kelnerek, bowiem na bieżąco dbały by mali i duzi goście mieli coś do picia i do zjedzenia. W tych okolicznościach sprawdziły się oczywiście dania z grilla, ale także rogaliki, owoce i warzywa.

Na koniec podano wyniki rywalizacji, a do ich uczestników powędrowały puchary i nagrody. Były to grupy dzieci z Giżyc, Iłowa, Brzozowa, Kaptur i Erminowa. Powodów do zadowolenia miały dużo, bowiem atrakcje takie jak: wycieczka połączona z aktywnością sportową, nagrody oraz posiłek w plenerze to chyba rzeczy, które tygrysy lubią najbardziej.

Podziękowania dla organizatorów, którzy zadbali o każdy szczegół wydarzenia, a także dla sponsorów. Nagrody dla uczestników rywalizacji ufundował Wójt gminy Iłów z funduszu GKRPA.

  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy