JESTEM MORDERCĄ

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: JESTEM MORDERCĄ Film, fotografia sochaczew
+4

1 września 2018 r., w sobotę o godz. 17.00, po letniej przerwie, zapraszamy serdecznie na spotkanie wokół filmu w Sochaczewskim Klubie Filmowym. Tym razem bierzemy na warsztat znakomity, trochę niedoceniony obraz w reżyserii Macieja Pieprzycy pt.: JESTEM MORDERCĄ z 2016 roku.

 

Akcja filmu jest osadzona w gierkowskiej Polsce. Milicja zostaje postawiona przed czymś, co w komunistycznym państwie nie powinno się zdarzyć - seryjnymi zabójstwami. Sprawa przypada młodemu i ambitnemu oficerowi milicji Januszowi (Mirosław Haniszewski), który widzi w niej szansę na zawodowy i osobisty awans. Szybko wpada na ślad Kalickiego (Arkadiusz Jakubik), prostego śląskiego mężczyzny, którego "sprzedaje" pazerna na nagrodę żona (Agata Kulesza). Media trąbią o sukcesie. Oficer staje się ogólnokrajową gwiazdą.

Problem w tym, że on sam dostrzega, że sprawa się nie klei i opiera się na wątłych poszlakach...

 

JESTEM MORDERCĄ to stylowy film kryminalny jakiego w Polsce dawno nie było. Nie tylko perfekcyjnie oddaje rzeczywistość PRL-u, ale jest to opowieść uniwersalna. Haniszewski doskonale uwypukla moralną deprawację młodego milicjanta, tworząc kreację jednego z najbardziej wielowymiarowych gliniarzy w polskim kinie.

JESTEM MORDERCĄ to film z klasą międzynarodową, znakomicie napisany, zagrany (role drugoplanowe), klimatyczny (zdjęcia!). Z niepokojącym motywem muzycznym. Aż chce się oglądać!

Przypominamy że spotkania SKF odbywają się w salce na tyłach kościoła św. Wawrzyńca, wejście od strony rzeki Bzury. Wstęp wolny.

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Sochaczewski Klub Filmowy / św.Dominik wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy