JESTEM NAJLEPSZA. JA,TONYA

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: JESTEM NAJLEPSZA. JA,TONYA Film, fotografia sochaczew
+2

W sobotę, 16 marca o godz. 17.00, Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na komedio-dramat prod. amerykańskiej z 2018 r. pt.: JESTEM NAJLEPSZA. JA,TONYA w reżyserii Craiga Gillespe.
Oparty na wiarygodnych wydarzeniach film to figurowa jazda bez trzymanki, to jeden najgłośniejszych skandali sportowych w historii.

Bohaterką tego obrazu jest Tonya Harding (w tej roli rewelacyjna Margot Robbie),która od dziecka odznaczała się ponadprzeciętnym talentem do jazdy na łyżwach. Jej surowa i despotyczna matka zauważyła w jej talencie szansę na wyrwanie się z biedy. Robiła więc co mogła, by córka od dziecka znajdowała się pod okiem trenera.


Historia jej życia byłaby inspirująca i pasjonująca, gdyby nie fakt, że jej egzystencja naznaczona była piętnem patologicznie demonicznej matki oraz fatalnych wyborów Harding odnośnie ludzi, którymi się otaczała...

"Jestem najlepsza..." to opowieść o prozie życia zwykłych amerykanów, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Kiepska praca, brak perspektyw, słaba edukacja, rozbita rodzina i kłótnie z matką - to obraz życia bohaterki filmu.


Niech was nie zmyli tematyka. Bez względu na to, czy lubicie filmy o sporcie, czy nie."Jestem Najlepsza. Ja,Tonya" to coś znacznie więcej niż kolejna typowa biografia.To fenomenalnie opowiedziana i kapitalnie "poskładana" historia, która łączy w sobie dramat i komedię.

Obok wspaniale sfilmowanych scen, w których obserwujemy jazdę figurową, otrzymujemy genialne kreacje aktorskie. Margot Robbie (jako Tonya) potrafi być urocza, niewinna, zadziorna i naiwna w jednym,    Szczególnie warta jest obejrzenia rola matki. Allison Janney w tej roli elektryzuje i fascynuje.

Wstęp wolny
Film trwa 115 min.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy