„Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” Edukacja sochaczew
+10


Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym z  inicjatywy wójta gminy Rybno i Adama Orlińskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego przeprowadzili w Rybnie kampanię społeczną „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”.

W dniu 12 października 2017 r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego gościła przedstawicieli wyżej wymienionych instytucji:

  • radnego Województwa Mazowieckiego – Adama  Orlińskiego
  • wójta gminy Rybno – Grzegorza  Kropiaka,
  • Agnieszkę Bednarską – zastępcę dyrektora WORD w Płocku wraz ze współpracownikami – Renatą Koperską, Joanną Rozińską i Markiem Lemanowiczem;
  • strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej –  asp. Grzegorza Kurasa i mł. asp. Tomasza Tymickiego
  • Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Romana Tomaszewskiego wraz ze strażakiem ochotnikiem Maciejem Ulickim;
  • policjantki z Komendy Powiatowej Policji – mł. asp. Justynę Mikołajczyk, sierż. sztab. Agnieszkę Dzik i sierż. sztab. Izabelę Pajek oraz dzielnicowa gminy Rybno –  sierż. Judytę Krupę;  członków Automobilklubu Polskiego – Jacka Pietrusiewicza, Ludomira Szpakowskiego; kierowców rajdowych – Bartłomieja Czwartosza i Wojciecha Chuchałę;
  • pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Mateusza Rokickiego i Tomasza Jagodzińskiego.

W trakcie kampanii społecznej „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” dzieci i młodzież oprócz otrzymania elementów odblaskowych dla siebie i najbliższej rodziny, zdobyły  nową wiedzę na różne tematy uczestnicząc w czterech panelach. Tor rowerowy przygotowany w sali gimnastycznej, na którym dzieci pod czujnym okiem policjantów ćwiczyli umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze, zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ciekawym punktem programu był film edukacyjny omawiający rodzaje zagrożeń, na jakie narażeni są młodzi ludzie w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Strażacy z Rybna i Sochaczewa zaprezentowali i przećwiczyli pierwszą pomoc w sposób tak ciekawy, iż uczniowie chętnie wzięła udział w zajęciach. Jednak cieszącym się największym zainteresowaniem panelem był symulator jazdy na motorze, przy którym kierowcy rajdowi opowiadali dzieciom i młodzieży ciekawostki o wyścigach samochodowych.

Dzięki zaangażowaniu samorządów i dyrektora szkoły Aleksandry Wolanin, popierający potrzebę przeprowadzenia akcji, dzieci uczestniczyły w niecodziennych i ciekawych zajęciach rozwijających ich wiedzę i umiejętności społeczne. Uczniowie szkoły  z uwagą i zaangażowaniem wzięły udział w przygotowanych panelach, po których świadomi zagrożeń i wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

sochaczew24.inf

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy