Jesteśmy Sztuką

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jesteśmy Sztuką Wystawy, projekty sochaczew
+5

W SCK Boryszew zakończyła się wystawa „We are Art”. Swoje prace zaprezentowało na niej siedem pań i trzech panów. Obserwując ich prace naprawdę trzeba uwierzyć w słowa wypowiedziane przez Rafała Olbińskiego, że „każdy artysta, to osobna planeta.” I tak jest. Każda z osób, która zaprezentowała się w SCK ma swój indywidualny styl wyrażający emocje podczas tworzenia.

Monika Boruta-Sałacińska maluje światłem czerpiąc pełnymi garściami z prostej sztuki ludowej. Zuzanna Niewiadomska jest architektką, która pragnie by w przestrzeniach, które tworzy panowała harmonia, komfort oraz przyjazne dla korzystających otoczenie. Jadwiga Orczyk-Miziołek w niebanalny sposób łączy ze sobą różne techniki, a jej biżuteria jest jedyna w swoim rodzaju. Natomiast Hanna Pietrzak uwiecznia świat, który ją otacza i nie ma się co temu dziwić gdyż jest malarką i fotografką.

Maja Ryż, to przede wszystkim ceramika i jej różnorodne kształty oraz faktura. Skąd czerpie inspiracje? Z natury ale i geometrii. Julia Sałacińska, to młody talent sprawdzający się w sztuce ilustracji, komiksie oraz animacji. I ostatnia z artystek – Emilia Zielińska. Malarka oraz ilustratorka. Jest autorką licznych polichromii w kościołach.

Nadszedł czas na panów. Pierwszy nich to Zdzisław Chlebowski. Jedyny w swoim rodzaju artysta, nauczyciel i podróżnik (nie jestem pewien czy zapisałem odpowiednią kolejność). Jego portrety w „sepii” oraz tryskające żywymi barwami obrazy są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Kolejnym jest Gamid Ibadullayev. Malarz, fotograf, rzeźbiarz, filmowiec oraz muzyk. W swoich działaniach goni za tym co niedostrzegalne, ulotne i emocjonalne. Jest założycielem i głównym motorem działań Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych działającej przy boryszewskim SCK. Przegląd artystycznych planet kończymy na Rafale Sałacińskim, muzyku, grafiku i malarzu. Łączy on w swoich pracach własne kompozycje wzmacniając jej oddziaływanie tworzonymi animowanymi obrazami.

Podróż po artystycznym układzie planetarnym została zakończona … odmrażania czas nastał i z pewnością kulturożercy czekają na kolejne tego typu wydarzenia nie tylko na Boryszewie.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy