Jeszcze liczą

XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Już teraz można powiedzieć, że sochaczewianie po raz kolejny okazali się niezawodni. Trudno powiedzieć dziś, ile dokładnie zebrał nasz powiat podczas XIV finału. Kwota wciąż rośnie (w tej chwili wynosi ok. 60 tysięcy), napływają bowiem pieniądze ze szkół z całego powiatu, w wielu jeszcze placówkach do końca ubiegłego tygodnia trwały aukcje, loterie itp.
Dokładne przeliczenie zebranej kwoty zajmie Wielkiej Orkiestrze około miesiąca. Tegoroczna zbiórka przeliczana jest na specjalne jednostki: defibrylatory. Ten drogocenny sprzęt, za sprawą Owsiaka i jego współpracowników, znajdzie się w wielu policyjnych radiowozach, w wyposażeniu ekip ratowniczych i wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny. Tegoroczny cel zbiórki to: ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i nauka udzielania pierwszej pomocy. Chodzi tu nie tylko o wypadki komunikacyjne, ale o wszystkie inne, w których dziecko ponosi ogromną szkodę na zdrowiu i tylko nowoczesna pomoc medyczna jest w stanie przywrócić zdrowie i niejednokrotnie uratować życie. Już dwukrotnie Finał Orkiestry poświęcony był tej tematyce - po dzień dzisiejszy po drogach Polski jeżdżą zakupione wtedy m. in. nowoczesne karetki pogotowia, a sprzęt medyczny pracuje w wielu oddziałach dziecięcej chirurgii urazowej w Polsce.

Od 8 lat uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Młodzieszyna włączają się w świąteczne granie WOŚP. Przez te lata zebrali łącznie 42.973,09 zł, w tym roku 5.134,71 zł. Wspierali ich dyrektor GOK-u ze swoją ekipą oraz wójt i radni gminy Młodzieszyn, którzy corocznie przekazują pieniądze na Orkiestrę Owsiaka. Wójt gminy Joanna Szymańska sponsorowała fajerwerki, można więc było o godzinie 20.00 połączyć się z całą Polską podczas „Światełku do nieba”.
Uczniowie szkół w Młodzieszynie zawsze grają w dniu finału: kwestują, bawią się w szkole na dyskotece, zapraszają zespoły młodzieżowe, prowadzą aukcje, loterie fantowe, kawiarenkę. Jednocześnie pragną podziękować wolontariuszom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli akcję pomocy dzieciom.

14 Drużyna Harcerzy im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich kwestująca w niedzielę 8 stycznia w Warszawie zebrała wraz z pracownikami Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych ponad 16 tysięcy złotych, dodatkowo zebrali jeszcze 1 kolczyk, 14,74 USD, 3.62 GBP, 1,05 CAN oraz 6,85 Euro. Cała ta kwota, jak co roku, zasili konto Sochaczewa. Jak mówi hm Paweł Rozdżestwieński liczenie trwało aż 1.30 w nocy.

Chociaż XIV Finał Orkiestry już się zakończył, na Allegro wciąż można grać do 31 stycznia, każdy może bezpłatnie wystawić przedmiot na rzecz Orkiestry, a do 14 lutego - wziąć udział w licytacji.

As

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy