Jolanta Kulpa-Szczepaniak - kandydatka do rady miasta Sochaczew

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Jolanta Kulpa-Szczepaniak - kandydatka do rady miasta Sochaczew Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Kandydatka do rady miasta w okręgu nr 1:

Nazywam się Jolanta Małgorzata Kulpa-Szczepaniak, z wykształcenia jestem nauczycielką matematyki. Pełniłam również funkcję zastępcy dyrektora w ZSRCKU tzw. „Ogrodniku” i dyrektora w ZSKP tzw. ”Mechaniku”. Jestem mężatką, mam dwóch dorosłych synów i trójkę wnucząt. Od 1998 r., mieszkam na osiedlu Malesin przy ul. Kozubowskiego. Wcześniej mieszkałam wraz z rodzicami przy ul. Żwirki i Wigury. Niemal całe moje życie związane jest z Boryszewem. W związku z tym znane mi są problemy mieszkańców tej części miasta. Nabyte przez trzydzieści pięć lat pracy doświadczenie zawodowe, praca w jednostkach samorządowych dają gwarancję sprawnego wykorzystania mandatu radnej jako przedstawicielki lokalnej społeczności.

Naszym mieszkańcom proponuję 6 x TAK dla:
- obniżenia cen wody i ścieku – obecna cena wyższa niż w Warszawie
- obniżenia podatków od powierzchni użytkowej nieruchomości – teraz płacimy górną stawkę podatku w Polsce
- rewitalizacji placu zabaw przy ul. Kozubowskiego – asfalt na boisku do koszykówki to już przeszłość, brakuje boiska do gry w piłkę nożną, brakuje piaskownicy dla małych dzieci itd.
- skierowania Budżetu Obywatelskiego do szerokiej grupy mieszkańców - obecnie często wspomagane są tym budżetem jednostki, które powinny być finansowane inaczej
- remontu ulicy 15 Sierpnia wraz z budową ścieżki rowerowej - obecny stan ulicy jest niebezpieczny dla zarówno dla rowerzystów jak i kierowców
- pomocy słabszym, w szczególności rodzicom dzieci niepełnosprawnych – często ta grupa społeczna pozostawiona jest sama sobie ze swoimi bardzo trudnymi problemami życiowymi

Nie jest ważne jacy jesteśmy, wszyscy jesteśmy ważni.

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

infoforyouinfoinfoforyouinfo
0
Problemem mieszkańców Sochaczewa nie jest cena zimnej wody, chociaż też stosunkowo wysoka, problemem jest cena ścieków, która jest około 3 razy wyższa niż cena wody. Do tego dochodzą opłaty stałe i opłaty stałe zmienne oraz podatek VAT. Im wyższa jest opłata za wodę i ściek tym wyższe generowane są opłaty pochodne, stałe i zmienne oraz podatki. Prościej mówiąc, jeśli zużyjemy wody za 100 zł to ściek kosztuje nas już około 300 zł. Razem 400 zł, a do tego jeszcze wszystkie opłaty pochodne i podatek VAT. To dotyczy tylko wody zimnej. Woda ciepła to dodatkowy koszt dla gospodarstwa domowego, jej podgrzanie też kosztuje. Niezależnie jak ją podgrzewamy, czy piecem na ekogroszek czy gazowym, znowu mamy koszt opału i opłaty pochodne stałe i zmienne i podatek VAT. Nie wiem, w jaki sposób wody geotermalne mogą wpłynąć na obniżenie ceny wody dla gospodarstwa domowego, skoro jest to woda zasolona i jej uzdatnienie wymaga nowych nakładów finansowych, obawiam się, że to będzie generować nowe koszty, bo znowu trzeba będzie dostosować całą sieć wodociągową do nowych warunków, a zapłacą za to dodatkowo mieszkańcy. A co z domami jednorodzinnymi, których w Sochaczewie jest stosunkowo dużo, a osiedla są rozsypane na dużym terenie np. osiedle na Karwowie czy Malesinie? (2018-10-11 12:42)
krisdkrisd
0
W jaki sposób chce Pani pomagać rodzicom z dziećmi niepełnosprawnymi? Pisała Pani o tym w swoim programie. (2018-10-16 10:54)
jarljarl
0
Znane są Pani problemy mieszkańców boryszewa/malesina.

Więc mam pytanie.

W jaki sposób usunie Pani problem związany z kloszardami przebywajacymi w okolicy sklepu monopolowego (15-sierpnia/Boryszewska). Jak jest zimno to jest normalnie. Ale latem widok i zapachy sa wręcz odpychajace. (2018-10-16 17:32)
wbienkowbienko
0
Przepraszam, wiem, że się wcinam, ale ja bym tam zarządził lokalną zimę 12 miesięcy w roku.A może tak, jak praktykuje centralna monowładza - użyć efektu mrożącego. Prawie udało się w stosunku do trzeźwych sędziów - ale to zbyt uczone sztuki. Z pewnością jednak wystarczy na niewykształconych, nietrzeźwych nie-sędziów. (2018-10-16 20:18)
JKSJKS
0
Panie jarl/gall anonim przejrzałam Pana wpisy i pozwoli Pan, że odpowiem w Pana stylu :) Lokalna zima (jak radzi wbienko) byłaby dla nas mieszkańców Malesina/Boryszewa dość uciążliwa, cena ogrzewania w górę i miastowy program "czyste powietrze" by się zawalił a smogu, co niemiara, bo niektórzy palą, czym się da, :) Ale składam propozycje nie do odrzucenia, tańszą w eksploatacji i mniej uciążliwą:

Półmaska ochronna 3M serii 6000wraz z odpowiednio dobranym filtrem, pochłaniaczem lub filtropochłaniaczem służy do ochrony dróg oddechowych przed szkodliwymi gazami i parami o stężeniu do10xNDSi przed cząstkami stałymi i ciekłymi o stężeniu do20xNDS.

W zależności od rodzaju zanieczyszczenia i jego stężenia należy do półmaski dobrać odpowiedni filtr i/lub pochłaniacz.(Zobacz klasyfikację filtrów i pochłaniaczy)

Cechy / Właściwości

Maska zaprojektowana z myślą o kompatybilności z innymi środkami ochrony głowy i oczu 3M.

Zawieszenie kołyskowe podnoszące wygodę noszenia.

Łatwo mocowany pasek na kark.

Lekka część twarzowa z elastomeru zapewnia komfort podczas długotrwałych prac.

Niskoprofilowa konstrukcja zapewnia dobre pole widzenia.

Bezpieczne i pewne dopasowanie elementów czyszczących za pomocą złacza bagnetowego.

Opcjonalne podłączenie powietrza sprężonego.

Maska dostępna w trzech rozmiarach odróżnianych różnymi kolorami.

Informacje techniczne

Wskaźnik ochrony:

- w połączeniu z pochłaniaczem dla gazów i par:AFP=10

- w połączeniuz filtrem P1:AFP=4

- w połączeniuz filtrem P2:AFP=10

- w połączeniuz filtrem P3:AFP=20

- w połączeniu z pochłaniaczem i z filtrem P3:AFP=10

Dostawa obejmuje półmaskę bez elementów oczyszczających

Wymagania

spełnia normęEN140- Sprzęt ochrony układu oddechowego - Półmaski i ćwierćmaski - Wymagania, badanie, znakowanie (2018-10-16 21:30)
jarljarl
0
To pytanie nie zawierało sarkazmu.

Na tym skrzyżowaniu znajduje się monitoring z kamerą obrotową, ale to nie rozwiązuje problemu szanownych panów spożywających trunki w miejscu publicznym. Rozumie, że wielu mieszkańców jeździ prywatnymi samochodami i nie ma z nimi do czynienia. Ale wycieczka po artykuły spożywcze nie należy do najprzyjemniejszych. Może Pani lubi takie sąsiedztwo , nie wiem :) (2018-10-16 21:41)
JKSJKS
0
A tak na poważnie. Widzę ich dość często stojących „pod krzyżem” . Jeden z nich mieszka chyba ze trzy domy ode mnie, kiedyś miał nieźle prosperujący warsztat samochodowy, wszystko to upadło, porzuciła go żona i żyje tak jak żyje. Było ich więcej, ale sami „odeszli” . Nigdy na mojej ulicy nie było awantur z ich powodu, nigdy nikogo nie okradli. Jeśli piją w miejscu publicznym to jest to wykroczenie, jeżeli jest tam kamera jak Pan powiada to reagować powinny odpowiednie służby. Na pewno nie są naszą ozdobą tak na samym wjeździe na osiedle. Z drugiej strony, kiedyś, ale to już dawno temu, jak były „włamy” na naszym osiedlu to dzięki jednemu z nich policja dotarła do włamywaczy, bo oni zawsze wiedzieli, kto wjeżdża i wyjeżdża, kto jest swój a kto obcy.

Mnie bardziej niepokoi coś innego . Na naszym osiedlu, postawiono nie tak dawno znaki droga osiedlowa, 20 km/h ,uważaj na prawego i parkowanie w wyznaczonych miejscach, których brak. Czyli parkując się przy ulicy wszyscy łamiemy prawo. Teoretycznie na takiej ulicy może znaleźć się dziecko bez opieki dorosłego, a niektórzy jeżdżą z „prędkością światła”. Prosiliśmy o dwa progi zwalniające przy placu zabaw dla dzieci, ale z jakiegoś powodu nie można ich tam zrobić, chodnika dla pieszych też nie ma, na plac dzieciaki idą ulicą.

(2018-10-16 23:00)
JKSJKS
+1


@krisd Rolą nas wszystkich jest wspierać rodziców i rodziny dzieci niepełnosprawnych. Ktoś, kto nie znalazł się w takiej jak oni sytuacji, często nie zdaje sobie sprawy, jak trudne jest to zadanie. I nie jest to praca na chwilę, na godzinę czy jeden dzień. Jest to konieczność bycia dyspozycyjnym przez całą dobę i cały rok bez urlopu.

Istnieje taka grupa rodziców i opiekunów, która wymaga od nas, jako społeczeństwa pełnego wsparcia. Są to osoby skazane na siebie w realizowaniu tego bardzo trudnego powołania bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego. Spora jest grupa rodziców życiowo niezaradnych, którzy nie potrafią prosić, nie wiedzą, że mogą korzystać z różnych form pomocy, albo też żyją z dnia na dzień, nie przywiązując większej wagi do potrzeb swego niepełnosprawnego dziecka.

Smutne jest to, że wiele osób uważa, iż rodzice dzieci niepełnosprawnych czerpią korzyści z powodu ich posiadania.

W Sochaczewie można by na wzór karty rodziny wprowadzić kartę osoby niepełnosprawnej (dzieci niepełnosprawne są również w rodzinach 2+1 i 2+2), takie karty są już wprowadzone w innych miastach np. Radom. Przydałaby się również „instytucja” asystenta rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, który mógłby, chociaż na chwilę zastąpić opiekuna. PCPR w Sochaczewie realizuje różne programy i dofinansowania w ramach PFRON, ale asystenta dla rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym tam nie znalazłam.

(2018-10-18 00:21)
JKSJKS
+1
Szanowni Państwo.

Zapraszam wszystkich do urn wyborczych 21 listopada 2018 r. Dla nas ważne jest nie tylko, kto będzie rządził, ale jak będzie rządził. Bardzo ważni są wszyscy Radni wybrani przez mieszkańców, jako ich przedstawiciele. Pamiętajmy, że:

„Nie jest ważne jacy jesteśmy, wszyscy jesteśmy ważni”

Jolanta Szczepaniak

(2018-10-19 13:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy