Jubileusz 45-lecia Szkoły Muzycznej w Sochaczewie

/ 73 zdjęć
Zdjęcia i foto: Jubileusz 45-lecia Szkoły Muzycznej w Sochaczewie  Spotkania, jubileusze sochaczew
+68

Piątkowy wieczór 15 listopada wypełnił się muzyką. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie obchodziła swój jubileusz. 45 lat istnienia placówki to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców miasta. 


Tak ważna placówka w mieście to wielkie wyróżnienie dla nas wszystkich. Było bardzo wiele słów podziękowań i wzruszeń. Obecnie w szkole uczy 49 pedagogów, a uczniów, którzy pobierają nauki jest 300. 


Historia szkoły jest związana z tak ważnymi osobami jak dyrektorzy placówki: Mieczysław Nowacki, założyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w roku 1974, Bernard Pacholski, Sławomir Jarosiński, a także Joanna Niewiadomska - Kocik. 


Społeczność szkoły to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, ale niewątpliwie krąg ten uzupełniają rodziny, opiekunowie, przyjaciele czy samorządowcy. 


Wśród gości nie zabrakło posła ziemi sochaczewskiej Macieja Małeckiego, radnego Sejmiku Mazowieckiego Adama Orlińskiego, burmistrza Piotra Osieckiego, starościny Jolanty Gonty czy też wójta gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego. 


- Jubileusz to jest takie wydarzenie, gdzie gratulujemy osiągnięć, gdzie życzymy kolejnych lat rozkwitu, kolejnych lat sukcesów. Ja chciałabym się skupić na jeszcze jednym, bardzo ważnym słowie: dziękujemy. Dziękujemy szkole, za to, że jest zawsze z nami. Ileż niezliczonych wydarzeń w mieście, w powiecie odbywa się w mieście z pełną oprawą, kiedy jest Szkoła Muzyczna. Dziękujemy za uczniów, za ich wychowanie, za to, że pod Państwa okiem wyrastają wspaniali ludzie. Ludzie, którzy mają bardzo ważną cechę. Wrażliwość. - mówiła starościna Jolanta Gonta. To słowa, które są niezwykle ważne, bo obrazują wartości jakie płyną w sercach każdego, kto przekracza próg szkoły.


Jak mówiła obecna dyrektor szkoły Anna Wróblewska - Nie pozostaje mi nic innego jak wyrazić ogromną wdzięczność za Państwa serce, za życzenia, za wszystkie dobre słowa, a naszej całej społeczności podziękować za trud włożony w budowanie talentów i w budowanie dobrych charakterów, dobrych ludzi. Budowanie twórców i odbiorców kultury przez duże K. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. 


Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp. Tam ludzie dobre serca mają - takimi słowami zakończyła część podziękowań dyrektor Anna Wróblewska. 


Takimi właśnie prostymi słowami można opisać miejsce jakim jest Szkoła Muzyczna. Przekazuje wielki dar. Nie tylko nut, dzięków, ale to co otwiera muzyka. Świat. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy