Już dziś "Witaj majowa jutrzenko"...z Krzysztofem Gwiazdą

3 maja w MOK w Boryszewie wystąpi KRZYSZTOFA GWIAZDA wyjątkowy artysta obdarzony wspaniałą siłą i barwą głosu o niezwykle rozległej skali sięgającej 3 oktaw, umożliwiającej śpiewanie zarówno partii barytonowych jak i basowych. Wraz z nim na scenie zobaczymy Agnieszkę Wasilewską (sopran) i Radosława Stefańskiego (fortepian).  

W programie ich koncertu znajdzie się kilkanaście utworów patriotycznych i przebojów operetkowo-operowych. Usłyszymy m.in. pieśń Witaj majowa jutrzenko, Arię miecznika i Arię Skołuby ze Strasznego Dworu S. Moniuszki, Mazurki nr 1 i 2 op.50 F. Chopina, Pieśń Królowej Bony z opery Zygmunt August, Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady, Arię Tewiego ze Skrzypka na dachu, Wierność co to to nie J. Straussa, Arię Torreadora z opery Carmen G. Bizeta, pieśni Kiedy skrzypki grają i Czardasz Ilony F. Lehara.

Wstęp na koncert jak zwykle jest bezpłatny. Początek o godz. 16.00. MOK Boryszew, ul. 15 Sierpnia

 

Krzysztof Gwiazda artysta obdarzony wspaniałą siłą i barwą głosu o niezwykle rozległej skali (3 oktawy), umożliwiającej śpiewanie zarówno partii barytonowych jak i basowych. Ukończył PSM I i II st. w klasie akordeonu i fortepianu w Żyrardowie, następnie  wykształcenie muzyczne kontynuował w Akademii Muzycznej w Warszawie. Współpracuje z doświadczonymi pianistami oraz dyrygentami. Wszechstronnie ceniony artysta i pedagog, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne dzieci i młodzieży. Reżyser i producent sztuk teatralnych z udziałem dzieci i młodzieży w tym niepełnosprawnych, autor muzyki do wierszy J. Brzechwy, K. I. Gałczyński, A. Mickiewicza i K. Wojtyły. Wykonuje liczne role liryczne i dramatyczne, pieśni a także muzykę dawną. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy