Już jest nowy asfalt na Żwirki i Wigury

/ 10 komentarzy / 9 zdjęć
Zdjęcia i foto:  Już jest nowy asfalt na Żwirki i Wigury  Interwencje i pomoc sochaczew
+4

Od dwóch dni mieszkańcy bloków wojskowych oraz kolejowych przy ulicy Żwirki i Wigury mogą cieszyć się z nowego asfaltu. Czy jednak rzeczywiście mają powody do zadowolenia?

Około 5.30 rano 17 października ZGM rozpoczął prace porządkowe na odcinku ulicy Żwirki i Wigury. Nie było to jednak łatwe zadanie, gdyż nawierzchnia była bardzo nierówna i sporą część prac trzeba było wykonać ręcznie. Oczyszczanie nawierzchni miało związek z remontem drogi jaki został wykonany. Trylinkowa ulica została pokryta asfaltem. Mieszkańcy osiedla obawiają się o wykonany remont. Powodów przedstawili nam kilka. 

Asfalt jest tylko na wybranych odcinkach a tu na przykład połowa parkingu wylana! Na osiedlu jest dużo dzieci, bawią się, biegają a tu samochody pędzą jak szalone! Asfalt wylany ale co zapadającymi się co kilka miesięcy studzienkami? 

To tylko niektóre głosy. Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja. Nowy wygląd dróg powinien napawać radością i być wygodą dla mieszkańców. Droga jest nowa i bardzo dobrze się po niej jeździ. Jest to spokojne osiedle ale jak wiadomo kierowcy, często bez wyobraźni, nie zważają na innych uczestników, w tym wypadku biegające dzieci. 

Asfalt jest wylany tylko na części ulicy Żwirki i Wigury. Nie ma wykonanego dojazdu tej ulicy do pięciu bloków od strony Kolei Wąskotorowej oraz od placu zabaw do przedszkola miejskiego nr 7. Parkingi przy jednym z bloków są tylko na połowie przeznaczonego do tego miejsca i tak samo ma się sprawa z parkingiem przy sklepie Społem. 

Jeśli chodzi o dokładne informacje, wykonana praca to pierwsza część z zaplanowanych. Studzienki zostaną poprawione oraz nałożona zostanie warstwa ścieralna asfaltu. Odcinek do bloków przy Kolejce Wąskotorowej oraz dalsza cześć do przedszkola nie będzie remontowana w najbliższym czasie. W niektórych miejscach mimo próśb o udostępnienie miejsc parkingowych kierowcy i tak parkowali swoje auta. 

Jeśli mieszkańcy będą chcieli oraz przepisy na to pozwolą będzie można zamontować progi zwalniające. Wykonana zostanie również druga część parkingu przy sklepie Społem, te przy blokach już niestety nie. 

Załączone zdjęcia przedstawiają obecny wygląd ulicy. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

xyxxyx
+1
Moze napiszecie co za firma tak to spartoliła?? (2018-10-19 16:32)
użytkownik8498użytkownik8498
0
witam,co z tego ze mieszkancy nie beda zadowoleni...wazne ze na kolejnej drodze do punktu wyborczego jest nowy asfalt . boom "inwestycji" przed wyborami trwa w najlepsze... taka sama akcja na ul. ziemowita (kolejny punkt wyborczy), dzis czyli w piatek,dzien przed wyborami pasy maluja (w czwartek asfalt robili)...dobrze, ze jeszcze trawa zielona bo jutro by malowali jak za starych czasow! (2018-10-19 18:21)
wbienkowbienko
0
"Miszczowie" spiny wyborczej w akcji :) :) :)

Ależ w tym Sochaczewie to się robi. Premier obiecał nowe drogi i proszę - SĄ!!!!

Jeszcze trochę i za zasługi na niwie porwą nam gospodarzy do "centrali", kariera murowana:)

(2018-10-19 18:31)
gajgaj
0
Aż szkoda, że teraz kadencje trwać będą pięć lat... ;) (2018-10-19 21:25)
dragon36dragon36
+1
sukcesy fety a roboty spartolone,aby wytrzymało . (2018-10-20 09:59)
zbigsochzbigsoch
-1
Nie byłem nie widziałem,ze zdjęć wynika że to jakaś tragedia i powinien się tym dziełem

zainteresować odpowiedni urząd ale ja o czym innym.

Czy była kiedyś w Sochaczewie jakaś inwestycja która moim przedmówcą się podobała? (2018-10-20 18:18)
RouterRouter
0
Bardzo ladny ogrod kościelny.Udana inwestycja. (2018-10-21 09:36)
ToTylkoJaToTylkoJa
+3
Niech zgadne firma Na P?? (2018-10-21 12:20)
agibagib
0
Niech zgadnę, te "progi zwalniające" na koncu asfaltu są celowe? Hehe. Brawo Wy!


(2018-10-22 09:18)
wbienkowbienko
0
@zbigsoch

A które inwestycje Tobie przypadły do gustu? (2018-10-22 16:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy