Już niedługo bilet Kolei Mazowieckich będzie droższy?

/ 17 komentarzy
Zdjęcia i foto: Już niedługo bilet Kolei Mazowieckich będzie droższy? Komunikacja publiczna sochaczew

Koleje Mazowieckie będą zmuszone podnieść stawki na bilety. Od 1 stycznia PKP Energetyka wprowadza podwyżki cen energii trakcyjnej. Koleje Mazowieckie KM mają umowę ze spółką na dostarczanie energii do końca sierpnia 2019 roku. 


Spółka przeanalizowała koszty zużycia energii i wynika z nich, iż koszty te wzrosną o około 36 procent, biorąc pod uwagę tylko podwyżkę od 1 września 2019 roku. Przy uwzględnieniu wyższych cen już od stycznia 2019 koszty dla KM będą większe o 68 procent za zużycie energii trakcyjnej. 


Przy obecnie prowadzonych pracach rozwojowych, które dotycząca także Sochaczewa znacząco zwiększy koszty działalności KM. Obecnie prowadzona inwestycja rozbudowy Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru tylko w Sochaczewie to kwota 400 mln złotych. 


Tak znaczący wzrost cen energii trakcyjnej spowoduje drastyczny wzrost kosztów działalności KM. Spółka jest obecnie na dynamicznej ścieżce rozwoju. Rozpoczęliśmy realizację największej w historii przewoźnika umowy na dostawę 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Ponadto są zaplanowane i w części już prowadzone poważne inwestycje związane z utrzymaniem użytkowanego przez KM taboru. Mam tu na myśli lokalizacje w Sochaczewie, Radomiu, Tłuszczu czy warszawskim Grochowie. Według mojej oceny, spółka może nie udźwignąć ciężaru związanego z tak gwałtowną podwyżką cen energii trakcyjnej, która nastąpi już w 2019 roku. To może być poważny czynnik hamujący dostępność usług kolejowych na Mazowszu. Koszty energii już są jedną z najwyższych naszych pozycji kosztowych, a jak wiadomo, eksploatujemy głównie tabor elektryczny. Trzeba dodać, że taka skokowa podwyżka cen energii będzie miała bezpośredni wpływ na znaczącą podwyżkę cen biletów przejazdowych pociągami KM – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.


Ceny biletów po podwyżce będą większe o około 49 zł, jeśli chodzi o trasę przejazdu z Sochaczewa do Warszawy.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (17)

linulinu
0
Ciekawe kiedy jakość usług się zmiani?

- punktualność

- wygląd stacji

- toalety

- i wiele wiele innychAle kogo to qwa obchodzi? (2018-10-17 11:19)
wbienkowbienko
-3
@linu

Płacisz tylko za bilet, a:

- punktualność (bardziej niepunktualność)

- wygląd stacji

- toalety

- i wiele wiele innych

DOSTAJESZ GRATIS
:) :) :) (2018-10-17 12:31)
kacperskyykacperskyy
0
w sochaczewie roboty nie ma, do warszawy przez koszt dojazdow to powoli przestaje sie oplacac dojezdzac... coraz bardziej sie zastanawiam czy nie skorzystac z oferty pis i pojsc w patologie... 500+ 300+ prąd+ wyngiel+ spożywka+ mieszkania+ do lekarza czy szpitala to sie zachlam, zezygam poprosze corke niech po karetke zadzwoni i wjezdzam bez kolejki a tak po robocie zje** czekam miesiacami w kolejkach...dzieki pis zycie patoli jest usłane rózami w tym kraju.. zyc nie umierac.. kredytkow zplacac nie musze.. co mi zrobią? komunikacja jezdzic i placic za bilety??? żart? co mi zrobią komunalne mieszkanie zabiora? hehehemierzi mnie dorabianie tej bandy a tak bede zył na wasz koszt i to bedzie mi sie lepiej oplacac iz praca na etacie i placenie podatkow... a przy okazji jak wykoncze ten kraj... co mnie to obchodzi.. pis chyba wie co robi? (2018-10-17 12:48)
wbienkowbienko
-1
Nie desperuj @kacperskyy. Wstąp w szeregi monowładzy. Za wierność i umiłowanie osoby prezesa zawsze się znajdzie jakaś posadka. A jak już się wymościsz, pozbędziesz atawizmów etyczno-moralnych, to i dla dzieci, i znajomych coś się znajdzie. Świat stoi otworem ;) (2018-10-17 14:48)
kacperskyykacperskyy
-1
wbienko.. a ty wiesz, ze ta nazwa ronda imienia świetego kaczynskiego to nie jest taka zla,chciałbym jeszcze cos dodac: panie posle szanowny malecki oraz nasz najlepszy panie burmistrzu - aby tak dalej sochaczew sie rozwijal pod waszym niezlomnym przywódctwem! do boju do boju do boju!:P (2018-10-17 15:12)
maykonmaykon
+1
kacperskyy
Najpierw popraw pisownię ortografii. Następnie zacznij cokolwiek pisać i się udzielać. (2018-10-17 15:57)
wbienkowbienko
-1
No widzisz@kacperskyy, że to nie jest trudne. Jesteś zdolny, od razu robisz postępy.

Jeszcze musisz sobie w głowie o 180 stopni przełożyć parę pojęć, począwszy od kolorów (białe, czarne) potem już łatwiejszych: debata, proworządność, demokracja, trójpodział władz, unia europejska i tym podobne pierdoły. No i nie zapomnij jeszcze o 19:30 i Dzienniku Telewizyjnym (dawniej Wiadomości, dawniej Dziennik Telewizyjny), aby otrzymywać z Ministerstwa Prawdy codzienną porcję motywacji do utwierdzania się we właściwym wyborze, do podbudowania siebie nieustannym sukcesem rozwoju krainy mlekiem i miodem płynącej oraz zachowania czujności w rozpoznwaniu wrogów i rozszyfowywania ich niecnych, wrażych planów.

Proste? Proste!!!P.S. No i popraw PiSownię, bo się ludzie czepiają :) (2018-10-17 16:20)
wbienkowbienko
-1
@kacperskyy

Jeszcze musisz się nauczyć czerpać z najlepszych wzorców tak jak projektanci na Mazowieckiej

(2018-10-17 16:53)
kolo12kolo12
-1
no coz patologia iles tam / cos tam plus przynosi zniwa. No ale wg tv kurwizji ludziom zyje sie wspaniale tylko peło jest zle i trzeba go zwalczac. Najgorsze jest to ze tam gdzie mam glosowac albo z pissu sa albo z psl . tu nawet wybor mniejszego zla jest trudny ... (2018-10-17 17:25)
kolo12kolo12
-1
A i nie dodałem ze dla klientów indywidualnych prad tez ma wzrosnac o iles tam procent (i nie bedzie to kwota jednocyfrowa) . ale piss jakos o tym przed wyborami nie wspomian - moze mateuszek - klamczuszek cos powie :) (2018-10-17 17:26)
okooko
0
PGE zalicza spadki na giełdzie od początku roku, a Israel Electric Corporation zaciera ręce... Przypadek... (2018-10-17 23:26)
zbigniew15zbigniew15
0
PIS kupił sobie wyborców, to musi teraz łatać dziurę budżetową kosztem wszystkich. (2018-10-18 09:32)
Obywatel85Obywatel85
+1
kacperskyy tobie pomóc może już tylko eutanazja ;-) dla Waldzia powinna wystarczyć silna maść na ból siedzenia ale............prawdę mówiąc nie wiem może jakieś senatorium dla obłąkanych ;-) (2018-10-18 15:59)
wbienkowbienko
0
No i widzisz @Obywatel85 - dlatego nie masz kolegów, bo nie masz poczucia hurmoru :) :) :) (2018-10-18 16:52)
zabczynski227zabczynski227
-1
O ile dobrze pamiętam to nikt inny jak Osiecki w jednym z punktów swojego programu obiecywał zbliżyć Nas do Warszawy . Potem słyszałem , koleje mają wybudować trzecią nitkę przez kampinos .Na razie to szykujcie pieniądze na drogie bilety do Warszawy , na drogi prąd w domach , no i to najważniejsze całkowitą drożyznę bo to wynika jedno z drugiego . Już wkrótce okaże się ,że te 500+ to już tylko lipa a wartość jego to zero . Ale Wy co wierzycie w zakłamanych pisiorow głosujcie na nich tak długo , jak już 10 kazdego miesiąca budżet domowy będzie na debecie. Zawsze można brać chwilówki , namawiam do tego z calego serca . Nas razie możecie jeszcze , jeszcze macie czas na zastanowienie i w najbliższych wyborach pogonić Pis z jego przedstawicielem Osieckim i wybrać innego , któremu będzie zależało na poprawie bytu mieszkańców . Osiecki obrósł w piórka i już nic nie jest w stanie zrobić , ponieważ dla niego poza sloganami człowiek już nie istnienie a liczy się tylko jak kolokwialnie mówią niektorzy - kasa misiu kasa- . Życzę mądrego wyboru dla swoich dzici i wnuków , to wasze sumienie. (2018-10-18 20:15)
kacperskyykacperskyy
+1
łopatę gdzieś mam, rozdawali na ostatnim wiecu z morawieckim :) (2018-10-19 07:52)
wbienkowbienko
+1
@kacperskyy

To zwróć uwagę jak się ją poprawnie trzyma. To tzw. chwyt "wiosłowy" - nagarniająco, odpychający. W sam raz dla początkujących, którzy nie praktykowali jeszcze w swoim życiu prac fizycznych. (2018-10-19 09:11)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy