Kacper Kopka sensacyjnym Mistrzem Polski!

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kacper Kopka sensacyjnym Mistrzem Polski! Inne sporty sochaczew
+1

W Sopocie w dniach 4 - 12 sierpnia odbył się Międzynarodowy Kongres Bałtycki w brydżu sportowym. To jedna z najsilniej obsadzonych imprez brydżowych w Polsce, w której bierze udział ponad 600 zawodników. W ramach Kongresu zaplanowano rozegranie turnieju teamów (drużyn czteroosobowych) o Mistrzostwo Polski w kategorii open.

Właśnie ten turniej zakończył się olbrzymią i milą dla nas sensacją. Kacper Kopka (Piast Feliksów), Krzysztof Cichy, Piotr Jasiński i Edward Sucharda jako team AZS Uniwersytet Warszawski zajęła I miejsce zdobywając tytuły Mistrzów Polski, tym razem już w dorosłym brydżu.

W czasie trzydniowych zmagań rozegrali 128 rozdań pokonując 57 drużyn, w składach których było wielu graczy profesjonalnych, zajmujących się brydżem zawodowo.

Chłopcy (16, 16, 18, 20 lat) to jeszcze juniorzy młodsi, reprezentanci Polski w kategorii U-20, którzy w lipcowych Drużynowych Mistrzostwach Europy w Samorin (Słowacja) zajęli 9 miejsce.

Od 14 do 25 sierpnia drużyna przebywa w Lyonie (Francja), gdzie bierze udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Trzymajmy kciuki!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy