Kadeci ze srebrnym medalem

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kadeci ze srebrnym medalem Rugby sochaczew

Tekst ten z premedytacją napisałem dopiero teraz. Powód był prosty. Na zimno i po zasięgnięciu tak zwanego języka chciałem w miarę obiektywnie przedstawić relację ze zmagań kadetów. Czynię tak dlatego gdyż część środowiska rugbowego w naszym mieście uważa, że potrafię tylko krytykować zamiast pod niebiosa wynosić uprawiających tę dyscyplinę sportową … a ja tylko staram się być obiektywny i nieco szerzej spojrzeć na widowisko sportowe, które nie powinno być prowincjonalnym odpustem.

Wróćmy jednak do zmagań naszych kadetów na łódzkim boisku. Niestety sochaczewianie fatalnie zagrali w pierwszym swoim meczu. Być może spowodował to fakt, że Orkan ograł i na dodatek solidnie rozbił Juvenię w meczu eliminacyjnym. Wojownicy w tym meczu nawet prowadzili na początku drugiej połowy (14:12) jednak to Wawelskie Smoki ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa.

W dwóch kolejnych meczach Orkan zagrał swoje i wysoko pokonał Lechię Gdańsk oraz Skrę Warszawa. Przed ostatnim meczem z Budowlanymi Łódź sochaczewianie mieli jeszcze szansę nawet na złoty medal. Musieli pokonać gospodarzy różnicą co najmniej dziewiętnastu punktów. Po pierwszej połowie wydawało się, że jest to wykonalne gdyż Orkan dominował na boisku i prowadził 12:0. Po przerwie gospodarze zmobilizowali się i zmniejszyli przewagę do siedmiu punktów. Zwycięstwo to dało naszym kadetom srebrny medal, a gospodarzy zepchnęło na najniższy stopień podium. Z takiego obrotu rzeczy najbardziej byli zadowoleni rugbiści Juvenii Kraków, którzy z Łodzi wyjechali jako Mistrzowie Polski.

Srebrna drużyna Orkana Sochaczew zaprezentowała się w Łodzi w następującym składzie: Filip Szufliński, Sebastian Lewandowski, Damian Rogowski, Paweł Szwarc, Kajetan Szydłowski, Wojciech Budnik, Filip Lewicki, Antosz Soroczyński, Adam Lipczyński, Hubert Dzikowski, Kacper Sieczkowski, Oktawian Buczyński, Adam Kaliński, Marcel Barcewicz, Adam Lewandowski, Jakub Wójcik, Ignacy Krzemiński, Jakub Pawłowski, Bartosz Wasilewski, Bartosz Kryś, Alan Wasilewski, Adam Fabijańczyk oraz Wiktor Dachowski.


Wyniki


Dzień pierwszy

Orkan Sochaczew – Juvenia Kraków 19:29 (7:12)

punkty: Paweł Szwarc (10), Adam Lewandowski (5), Filip Szufliński (4)

Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 72:0 (33:0)


Dzień drugi

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 57:0 (29:0)

punkty: Paweł Szwarc (15), Filip Szufliński (9), Wojciech Budnik (8), Kacper Sieczkowski (5), Hubert Dzikowski (5), Antosz Soroczyński (5), Sebastian Lewandowski (5), Alan Wasilewski (5)

Budowlani Łódź – Skra Warszawa 34:0 (15:0)


Dzień trzeci

Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 40:12 (14:0)

punkty: Paweł Szwarc (10), Wojciech Budnik (10), Adam Lewandowski (5), Oktawian Buczyński (5), Hubert Dzikowski (5), Antosz Soroczyński (5)

Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 12:10 (7:0)


Dzień czwarty

Skra Warszawa – Lechia Gdańsk 17:13 (12:7)

Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 12:10 (7:0)


Dzień piąty

Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 19:12 (12:0)

punkty: Adam Lewandowski (10), Damian Rogowski (5), Wojciech Budnik (4)

Juvenia Kraków – Skra Warszawa 35:14 (28:7)


Ostateczna kolejność Mistrzostw Polski Kadetów

1.Juvenia Kraków 10 133-45

2.Orkan Sochaczew 10 135-53

3.KS Budowlani Łódź 10 130-29

4.Skra Warszawa 6 43-122

5.Lechia Gdańsk 4 13-205


Przed kadetami kolejna mistrzowska impreza czyli turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rugby 7 (zawody te mają rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej), który odbędzie się w Słubicach w dniach 17-19.07. Orkan w eliminacjach zagra w grupie B, a za przeciwników będzie miał Juvenię Kraków, Lechię Gdańsk oraz Husara Bolesławiec. W grupie A zagrają Budowlani Łódź, Budowlani Lublin, Skra Warszawa oraz Husaria Kalisz.

Szansę na medal nasi rugbiści będą mieli o ile zajmą pierwsze lub drugie miejsce w swojej grupie. Wtedy trafią do półfinału … czego im bardzo życzę i nieśmiało liczę na pierwszy złoty medal naszych rugbistów w tym sezonie.


Zdjęcia Krzysztof „Mudin” Lewandowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy