Zaloguj się do konta

Kamera TVP odwiedziła Azorka

Miecia E. (Miecia)
2019-09-26
Interwencje i pomoc

Wygaszane schronisko ,,Azorek" w dalszym ciągu stara się ze wszystkich sił o to, aby zapewnić nowy dom wszystkim swoim podopiecznym. Tym razem z pomocą przyszła ekipa telewizyjna realizująca program  „Weterynarze z sercem”, który emitowany jest o godz. 14.30 w niedziele na kanale TVP1. 

Niestety pomimo zauważalnego wzrostu adopcji, w schronisku pozostaje jeszcze blisko 70 psów pilnie potrzebujących ciepłego domu. Przypominamy, że od 1 września zgodnie z prawem odłowione zwierzęta nie mogą już trafić do ,,Azorka", gdzie od pracowników i wolontariuszy otrzymywały miłość i należytą opiekę. Biorąc pod uwagę, że każde zwierzę zasługuje na kochającego właściciela, każdy odcinek programu ,,Weterynarzy z sercem" ma swój specjalny kącik adopcyjny. W jednym z najbliższych programów poznamy trzy wspaniałe psiaki czekające na adopcję. O tym, jak wygląda obecnie sytuacja schroniska oraz o codziennej pracy w tym miejscu przed kamerami opowiadała Danuta Radzanowska z sochaczewskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami:

,,W ostatnich miesiącach zauważamy duży wzrost adopcji psiaków. Piętnaście w czerwcu, piętnaście w lipcu i trzynaście psów w sierpniu mieszkających w „Azorku” znalazło nowe domy. Wielka w tym zasługa   wolontariuszek współpracujących z naszym schroniskiem.   Ogromnie dziękuję Gosi, Jowicie i Monice za serce, które wkładają w swoją pracę."

Aktualnie wszystkie błąkające się psy w Sochaczewie należy zgłaszać telefonicznie do ratusza, dzwoniąc pod numer 862-22-35 wewnętrzny 526 lub 361 (Wydział   Infrastruktury Miejskiej) w godzinach pracy UM, tj. w poniedziałki od 8.00 do 18.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 16.00.   Popołudniami, w święta i weekendy zgłoszenia przyjmowane są przez dyżurnego miasta pod całodobowym telefonem interwencyjnym 862-36-82. Opiekę nad bezpańskimi psami zabieranymi z terenu Sochaczewa sprawuje schronisko z Płocka (SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna). Na sygnał ratusza pracownicy schroniska w Płocku mają zabierać z ulic błąkające się psy.


(źródło UM Sochaczew)

M.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc