Autor książki „Wszystkie dzieci Luisa” w Sochaczewie

Zdjęcia i foto: Autor książki „Wszystkie dzieci Luisa” w Sochaczewie Słowo pisane sochaczew

Kamil Bałuk, autor publikacji „Wszystkie dzieci Luisa” będzie gościem cyklu Sochaczewski Łoskot Myślowy, Najazd Pisarzy.


"Czy wiesz na pewno ile masz dzieci? Czy wiesz na pewno ilu masz braci i sióstr?" - spotkanie z reporterem Kamilem Bałukiem, autorem książki "Wszystkie dzieci Louisa" To trudna do uwierzenia opowieść z Holandii, gdzie żyją ponad dwie setki braci i sióstr. Opowieść o lekarzu, który chciał być Bogiem, i o anonimowym dawcy nasienia, który ukrywał tożsamość oraz genetyczną tajemnicę… 


Z Kamilem Bałukiem porozmawiamy o tym, czy każdy człowiek ma prawo do posiadania dziecka? Czy każde dziecko ma prawo do wiedzy o swoich biologicznych korzeniach? Czy dawca nasienia ma prawo do anonimowości?


Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł.


Kamil Bałuk jest  absolwentem MISH, socjologii, filologii niderlandzkiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Urodzony w Hannoverze, jest z Wrocławia, mieszka w Warszawie. Reportaże publikował w „Dużym Formacie” i „Przekroju” oraz w zbiorach książkowych Grzech jest kobietą i Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli. Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. Wszystkie dzieci Louisa to jego debiut książkowy. Laureat piątej edycji Konkursu Stypendialnego im. R. Kapuścińskiego za projekt zbioru reportaży o współczesnej Holandii, który ukaże się jako jego kolejna książka reporterska.


Spotkanie odbędzie się 25 stycznia o 16.00 w Łoskot Cafe, ulica Traugutta 29. 


Foto: kamilbaluk.pl

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy