Kamil Palasik Sportowcem Roku 2013, zaś Jakub Seklecki Trenerem Roku

/ 15 zdjęć

Już po raz dwunasty w plebiscycie „Expressu Sochaczewskiego” i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie wybrano Sportowca i Trenera Roku. Przyznano także nagrodę dla nestora sportu.

Uroczysta gala, która odbyła się w czwartek 27 marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Chodakowie była okazją do zaprezentowania młodych sportowców powiatu sochaczewskiego a także trenerów. W tym roku do plebiscytu nominowano aż 30 sportowców oraz 5 trenerów. Samo głosowanie odbywało się za pomocą sms oraz kuponów zamieszczanych w „Expressie Sochaczewskim”.

Kapituła konkursowa w kategorii nestor sportu nagrodziła Jana Ulmera, wybitnego sportowca - hokeistę, piłkarza oraz kolarza. Uhonorowano również organizatorów Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej z okazji dwudziestolecia jej istnienia – nagrodę odebrał Witold Kurkiewicz. Za działalność sportową wyróżnienie odebrała z rąk starosty Tadeusza Korysia i wydawcy „Expressu” Janusz Szostaka brązowa medalista igrzysk olimpijskich w Atlancie – Katarzyna Klata.
- By wyłonić zwycięzców plebiscytu Kapituła musiała poradzić sobie ze zliczeniem 2253 głosów, z czego tylko 35 było nieważnych. Otrzymaliśmy aż 5905 sms-ów. Łącznie w plebiscycie na Sportowca Roku 2013 oddano 8159 ważnych głosów – mówi Marcin Podsędek, zasiadający w Kapitule plebiscytu.

A oto jak przedstawia się złota dziesiątka najlepszych sportowców:
1. Kamil Palasik - rugby - 9570 punktów
2. Wioleta Wawer – MMA - 6004
3. Michał Kępa rugby - 5123
4. Dagmar i Klaudia Cybulskie lekkoatletyka - 4584
6. Przemysław Tomecki judo - 1571
7. Agnieszka Tlaga ratownictwo wodne - 1152
8. Marta Pierzchała piłka nożna - 915
9.Radosław Rakowski rugby - 873
10. Paulina Pietruszewska piłka nożna - 530
Trenerem Roku został już po raz drugi Jakub Seklecki (rugby), który zdobył 2153 punkty.

W gali udział wzięli obok licznie przybyłych sportowców m.in. Tadeusz Koryś - starosta sochaczewski, Janusz Szostak – wydawca tygodnika „Express Sochaczewski:, Halina Pędziejewska – przewodnicząca Rady Powiatu, Jolanta Popiołek – wiceprzewodnicząca RP, Janusz Ciura - wicestarosta, a także Jerzy Szostak – redaktor naczelny „Expressu”, Przemysław Gaik – członek Zarządu Powiatu oraz Katarzyna Klata – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w roku 1996, Krzysztof Walencik – dyrektor GOSiR-u w Teresinie i Mirosław Orliński - wójt gminy Sochaczew.
- Było mi niezmiernie miło uhonorować Katarzynę Klatę za wybitne osiągniecia i zasługi na rzecz sportu, jakie wniosła promując jednocześnie ziemię sochaczewską w kraju oraz poza jego granicami. To wybitna nasza sportsmenka, łuczniczka, zawodniczka klubu sportowego LKS Mazowsze Teresin – mówił po gali Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

Wieczorną galę uświetnił występ zespołu kabaretowego „Chyba” z Wrocławia, zwycięzcy festiwalu PAKA z 2010 roku. Wystąpił też młody wokalista Piotr Zborowski.
Sportową uroczystość poprowadzili Marcin Podsędek, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa oraz Tomasz Marciniak, dziennikarz sportowy.
Współorganizatorem Plebiscytu jest MOK, wydarzenie wsparli także sponsorzy.

Kamil Palasik - na co dzień reprezentuje barwy Rugby Club Orkan Sochaczew. Złoty medalista Mistrzostw Polski Kadetów do lat 17 zdobył podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Łodzi. Reprezentant Kadry Narodowej powołany na Mistrzostwa Europy do lat 18. Na boisku występuje na pozycji filara, bądź w wiązacza.

Jakub Seklecki – nauczyciel wychowania fizycznego w ZS CKP, absolwent tej szkoły.
Trener grup młodzieżowych rugby w Orkanie Sochaczew. Podopieczni tego szkoleniowca roku 2013 zdobyli Mistrzostwo Polski do lat 17 podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Łodzi. Trzech zawodników z tej drużyny trafiło do złotej dziesiątki plebiscytu na Sportowca Roku.
Poprowadził kadetów sochaczewskiego Orkana do zwycięstwa w turnieju finałowym Grand Prix Polski w odmianie „7” Rugby, zaliczając znakomity sezon będąc niepokonaną drużyną. W przeszłości utytułowany rugbista. Trener Roku w plebiscycie „Expressu Sochaczewskiego” i Starostwa Powiatowego za rok 2011.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy