Kamiński nr 1 na liście PO w okręgu płocko-ciechanowskim

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Kamiński nr 1 na liście PO w okręgu płocko-ciechanowskim Radni i rady samorządowe sochaczew

Powoli klarują się kandydaci do parlamentu z naszego – płocko-ciechanowskiego – okręgu. Jedną z najbardziej zaskakujących informacji z ostatnich dni jest jedynka na liście Platformy Obywatelskiej, którą ma być Michał Kamiński, były sekretarz stanu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i rzecznik PiS.

 

Jak podaje portal nplock.pl, informacja o tym, że Michał Kamiński został jedynką na liście PO w naszym okręgu zaskoczyła i nie do końca zadowoliła lokalnych działaczy Platformy. Wśród argumentów przeciwnych przeważają te o nikłych związkach polityka z okręgiem płocko-ciechanowskim. Urodzony w Warszawie M. Kamiński, jako polityk działał aktywnie na Lubelszczyźnie oraz w województwie łomżyńskim. Dwójką na liście PO ma być posłanka Elżbieta Gapińska, trójką Waldemar Wardziński.

 

Z kolei plock.gazeta.pl spekuluje o listach PiS i PSL. Według nieoficjalnych informacji portalu, jedynką na liście PiS ma być tak samo jak cztery lata temu Wojciech Jasiński. Wysoko i w ramach łączenia sił widnieć ma też nazwisko płockiego radnego Pawła Kolczyńskiego (płocki koordynator Polski Razem Jarosława Gowina). O sochaczewianinie Macieju Małeckim plock.gazeta.pl nie wspomina, ale możemy przypuszczać, że poseł będzie się ubiegać o reelekcję, nie wiemy tylko, z jakiej pozycji.

 

Natomiast w przypadku PSL wszystko wskazuje na to, że liderem zostanie Piotr Zgorzelski. Ponieważ, jak wskazują sondaże, partia może mieć problem z dostaniem się do Sejmu, listę tworzyć mają popularne w swoich okręgach osoby, które będą gwarantowały zdobycie jak największej liczby głosów dla całej listy. W tym kontekście plock.gazeta.pl  jako pewniaka wymienia naszego mieszkańca, radnego sejmiku mazowieckiego, 29-letniego Mirosława Adama Orlińskiego.

 

Więcej informacji już wkrótce.

 

 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

niezaleznyniezalezny
0
Który to już kolor skóry tego Pana ? (2015-08-01 10:51)
Reage77Reage77
0
Ordynacja większościowa - brawo! Tak trzymać... ;) (2015-08-03 10:28)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy