Kandydaci na burmistrza o terenach nad Bzurą

/ 36 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kandydaci na burmistrza o terenach nad Bzurą Wybory samorządowe 2014 sochaczew
+2

7 pytań do kandydatów na burmistrza Sochaczew vol. 3 - ankieta wyborcza

 

Przyszłość terenów nad Bzurą - promenada czy Motocross? Tylko proszę nie mówić, że można pogodzić jedno z drugim.

 

Bogumił Czubacki (KW Wspólnota Samorządowa):

Zagospodarowaniem terenów nad Bzurą zająłem się jeszcze się jako burmistrz,  ponieważ już wówczas zamierzałem utworzyć tam teren rekreacyjny dla mieszkańców. Przygotowana została  koncepcja na zagospodarowanie tego terenu wraz z możliwością pozyskania pieniędzy unijnych na jej realizację. Niestety tylko umocnienie wzgórza zamkowego dawało szansę na pozyskanie pieniędzy i dlatego taki projekt został złożony, a później zrealizowany. Natomiast uważam, że dla  motocrossu świetną lokalizacją byłby zrekultywowany teren wysypiska w Kuznocinie.

 

Przemysław Gaik (KWW Przyjazny Samorząd):

W mojej ocenie nie ma przeszkód, aby w Sochaczewie była promenada i tor motocrossowy. W tej istotnej sprawie będę rozmawiał z mieszkańcami naszego miasta. W chwili obecnej burmistrz za ogromne pieniądze przygotowuję koncepcję zagospodarowania terenów nad Bzurą. Odbywa się to bez konsultacji z mieszkańcami. To wielki błąd. Uważam, że wpierw trzeba zapytać się sochaczewian, jak sobie wyobrażają tereny na Bzurą. W jaki sposób chcą korzystać z tej części naszego miasta.

 

Tomasz Kocimski (KKW SLD Lewica Razem):

Tutaj nie mam żadnych wątpliwości. Jak pisałem wcześniej mam zdecydowane inklinacje prospołeczne, i ważąc potrzeby społeczne w zakresie budowy promenady na tych terenach, a istnienia toru motocrossowego właśnie w tym miejscu – nie mam żadnych wątpliwości. Promenada będzie służyła całemu miastu, a tor – nie można się w tym miejscu oszukiwać – jedynie wybranej wąskiej grupie osób zarażonych tym bakcylem. Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja absolutnie nie jestem przeciwnikiem istnienia takiego toru, ale nie w tym miejscu. Uważam że da się pogodzić jedno z drugim – poprzez znalezienie innej lokalizacji dla toru, w czym powinien pomóc ratusz, jednocześnie udzielając pomocy przy samym przeniesieniu toru.  

 

Piotr Osiecki (KWW Sochaczewskie Forum Samorządowe):

Nad projektem zagospodarowania terenów nad Bzurą pracuje jedno z najlepszych w Europie biur architektonicznych, fachowcy z najwyższej półki. Na ich koncie jest wiele spektakularnych i trudnych projektów. Wyliczę tylko kilka: sekretariat Parlamentu Europejskiego, Centrum Wystawowe w Berlinie, czy Szpital Generalny Al. Thawra w Jemenie. Wkrótce poznamy ich propozycje. Wierzę, że zadowolą wszystkich.

 

Urszula Pawlak (KWW POS):

Uważam, że tereny nad Bzurą powinny służyć wszystkim Sochaczewianom  i spełniać głównie rolę relaksacyjno-wypoczynkową. Żeby to zrobić nie trzeba od razu dużych nakładów. Wystarczy je trochę wyrównać, posiać, trawę i ją kosić. W upalne dni lata, jestem przekonana, że byłoby tam dużo mieszkańców. Zrobienie tam parku linowego, promenady, czy plaży to są dobre pomysły. Ale motocross w Sochaczewie musi zostać. Chcę otwartej dyskusji na ten temat z mieszkańcami i miłośnikami sportów motorowych.

 

Tomasz Połeć (KWW Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej):

Rzeczywiście trudno pogodzić te dwie sprawy. Promenada nad Bzurą jest miastu potrzebna jak świeży oddech. Jednak motocross cieszy się już uznaniem na świecie. Myślę, że ponieważ promenady nie da się przenieść (trudno byłoby przenieść rzekę), trzeba pomyśleć o innej, równie atrakcyjnej lokalizacji dla toru motocrossowego. Na szczęście Sochaczew ma takie tereny. Ponieważ doceniam znaczenie obu tych wartości, mogę zapewnić, że w przypadku rozpoczęcia zmian, na pewno nikt nie poczuje się marginalizowany.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (36)

GRZECHGRZECH
0
A czy to renomowane biuro ma jakąś nazwę? Czy ma jakieś doświadczenie w architekturze krajobrazu?
Czy ma jakiś związek z tym co kupił cegielnie? (2014-10-27 11:12)
plastekplastek
0
A czy ten teren jest na pewno własnością miasta?Było już wiele przypadków ,w których nasi urzędnicy uzurpowali sobie prawo własności,po czym pojawiali się spadkobiercy. (2014-10-27 11:30)
GąsiorGąsior
0
Korzystając z okazji zapytam, za ile pracuje to biuro, o którym mówi burmistrz Piotr Osiecki i co będzie wynikiem jego pracy? (2014-10-27 11:45)
figafiga
0
Trzeba pamiętać też o tym, że koncepcja zagospodarowania terenów nad Bzurą została już opracowana za poprzedniej kadencji samorządowej, gdy składano wniosek do UE o dofinansowanie remontu wzgórza zamkowego. Pytanie, dlaczego obecne władze miasta z niej nie korzystają, dlaczego dokument, który wykonano za pieniądze z budżetu miasta trafił do kosza, i zlecono kolejną koncepcję - oczywiście za pieniądze z budżetu miasta. (2014-10-27 11:56)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Wiele rzeczy o których teraz w mieście mówimy, zdarzyło się lub miało swój początek w poprzedniej kadencji. Burmistrz Osiecki niewiele inwestował, przeznaczył na wydatki bieżące znacznie większe kwoty niż jego poprzednik. Do połowy kadencji spłacał swoje długi, ale od 2013 roku, kiedy wyemitował obligacje, ciężar ich wykupu przerzucił na następne kadencje. Zadłużenie na koniec I półrocza 2014 roku wynosiło ok. 42 mln 952 tys. zł. Przez okres czterech lat burmistrz Osiecki zwiększył zadłużenie miasta o ok. 9 mln 572 tys. zł. Tych faktów nie jest w stanie zmienić p. Małolepszy. (2014-10-27 12:41)
GRZECHGRZECH
0
Znalazłem to super biuro :D
http://www.heinlewischerpartner.de/Archive.83.1.html

Wygląda że ten szpital w Jemenie był odnawiany w 1985r.
W portfolio nic z zakresu architektury krajobrazu. NIC. ZERO. Czyli firma z zerowymi kompetencjami.

Na stronie z ich wizytówką także nic na temat architektury krajobrazu. (filia Wrocław)

http://www.odi.pl/firma/heinle-wischer-und-partner-architekci-sp-z-o-o,gapadv/

Skąd urząd miasta wziął to biuro i ile płaci za tą koncepcje? (2014-10-27 13:14)
Obywatel85Obywatel85
0
Boże widzisz i nie grzmisz......ja jestem tylko ciekaw czy ci ,,wybrani,, maja pojęcie o czym w ogóle mówią ? Promenada....jak dla mnie możecie nawet i przekopać się pod nasypem mostu i połączyć się z promenada księdza. Kolejny i genialny pomysł zaraz po i tu uwaga moje nowe ulubione słowo REWITALIZACJI górki i resztek zamku. Miejsca na które nawet pies z kulawą nogą nie zagląda,już to widzę zaraz po mszy te tłumy idące na spacer błyszcząca czystą i olśniewająca promenada po drodze stojiska straganki. Przyjdzie woda i zabierze tyle w temacie.....tak więc moi drodzy kandydaci Z REWITALIZUJCIE sobie lepiej szare komórki pod sklepieniami zanim tworzyć kolejne genialne pomysły.

Miasto się wyludnia,miejsc pracy jak na lekarstwo,koszty utrzymania w tej metropolii wcale nie małe,chodniki w rozsypce,drogi nie lepsze wymieniać dalej ? Jedynie w głowa te koryto i nic więcej :)

Wracając jeszcze do kandydatów.... Czubacki/Żelichowski bez komentarza tyle lat i dosłownie nic,miasto stało w miejscu zadłużenie rosło. Pytam się kto inteligentny na nich zagłosuje ? Osiecki ? powiem wam że głosowałem na tego człowieka liczyłem że coś się ruszy. Oczywiście ruszyło pasaże,wycinki,nowe posady w urzędach,zero dialogu z ludzmy itd itd. Gaik ? panu nawet dobrze z oczu nie patrzy na tych bilbordach. Reszta ? na to szkoda mojego czasu przed klawiaturą.


Aha: Panie Osiecki jeśli ludzie pracujacy w pana urzędach składają pismo o podwyżke a pracują za najniższa na umowie i nic ponad to. Pismo ginie bez śladu.....a kobieta które je składa dostaje telefonicznie groźby o zwolnieniu jeśli się to powtórzy .Ja nie mam więcej pytań do obecnej władzy...a gdyby ktoś wpadł na pomysł że jestem pracownikiem urzędowym ? odp nie NIE JESTEM. (2014-10-27 13:52)
roxy66roxy66
0
wydawane są miliony złotych a miasto jak było zapyziałe tak jest do tej pory, nic się tu od lat nie zmienia. Spójrzmy na miasta sąsiednie Grodzisk, Płock tam jest gdzie wyjść na spacer... a w Sochaczewie...jedynie do parku, w ktorym się nic nie zmienia od kilku dziesięcioleci. (2014-10-27 13:55)
Obywatel85Obywatel85
0
Właśnie dzięki ci roxy za przypomnienie PARKU :) wydajecie kupe kasy na jakiś chodnik w Chodakowie między krzakami a kominami a naszym w sumie jednym parku przy szkole muzycznej. Stawek przeżywa swoje ostatnie chwile woda opada masakrycznie,odsłaniając śmieci z wielu lat. Oczywiście o spuszczaniu tego kolorowego syfu [ ostatnio leciał jakiś biały] ze strony zajezdni a wcześniej także od strony ogrodnika tego nie wspomnę. Tym się nikt nie zainteresuje !!!!!!! że zamiast miejsca w którym powinien być ładny staw odsłania się bajoro błota śmieci i chemikali spuszczanych nie legalnie !!! Oczywiście lepiej wyciąc jakieś drzewka nad zalewem. Które notabene rosną tam od lat sam kąpiąc się tam jako dzieciak 20 lat temu pamiętam jak rosły i nikomu nie przeszkadzały. A teraz znajduje się jakiś urzedasek który dostaje natchnienia wytniemy sobie to i tam,bo przecież trzeba czasami pokazać że jednak się pracuje. (2014-10-27 14:02)
plastekplastek
0
Obywatel z promenad księdza już się nie połączysz,właśnie poszerzył koryto Bzury aby uzyskać ziemię na usypanie sobie wału chroniącego jego mury.A tak swoją drogą to cała ta inwestycja zwana parkiem zadumy to chyba największa i najkosztowniejsza inwestycja obecnego burmistrza.Bez najlepszego biura archit.w Europie.Ciekawe jak ujęty w planie zagospodarowania przest.miasta. (2014-10-27 14:32)
plastekplastek
0
Wszyscy chcą koniecznie utopić miliony w Bzurze. (2014-10-27 14:34)
GRZECHGRZECH
0
..."właśnie poszerzył koryto Bzury aby uzyskać ziemię na usypanie sobie wału chroniącego jego mury"...

Że co? Jak to poszerzył koryto bzury? To tak może bez pozwoleń wodno-prawnych?

PS. Z wpisów kandydatów widzę że Pani Pawlak nie pisała nic o wielomilionowych inwestycjach a po prostu o opiece nad terenem. Koszta względnie niewielkie. (2014-10-27 15:19)
plastekplastek
0
Tak to jedyna rozsądna i wyważona wypowiedż potwierdzam GRZECH.Panu z SLD już dziękujemy,niech się nie męczy.Co do parku zadumy to koparka wybierała ziemię z nabrzeża rzeki i podsypywała mury warowne proboszcza.W ten sposób Bzura trochę się poszerzyła. (2014-10-27 15:35)
plastekplastek
0
Gąsior koszty biura projektowego do kropla w morzu.Wykonanie a potem ciągła pielęgnacja i konserwacja to dopiero będą roztrwonione fundusze w milionach.Widać to już na zaniedbanym zboczu wzgórza zamkowego.W wypowiedzi Pani Pawlak ujęła pielęgnację.Obecnie bez kosztów dla miasta robi to regularnie klub "SZARAK"(KOSZONA TRAWA,KOSZE USTAWIONE I OPRÓŻNIANE,TEREN REGULARNIE SPRZĄTANY,USUWANE SUCHE ŁAMIĄCE SIĘ TOPOLE-BEZ GIGANTYCZNYCH KOSZTÓW )Mieszkańcy maj gdzie robić grille i spacerować z psami,co niepodoba się niektórym działaczom SLD. (2014-10-27 15:48)
Reage77Reage77
0
W naszym mieście przecież nic innego się nie robi tylko upiększa.

Jeszcze raz powtórzę, "ROZWÓJ" dla niektórych słowo zagadka... (2014-10-27 15:55)
plastekplastek
0
Przyszłość terenów nad Bzurą - promenada czy Motocross? Tylko proszę nie mówić, że można pogodzić jedno z drugim.Większe kompleksy sportowo rekreacyjne są godzone ze sobą ku uciesze wszystkich użytkowników.(zakładamy ,że super biuro projekt.burmistrza wie takie rzeczy)Trzeba tylko to robić,a nie uprawiać populizm przedwyborczy jak to ujął kandydat SLD dla wąskiej grupy popisując się niezrozumieniem istoty działania edukacyjnego i rozrywkowego sportu.Pan Czubacki zaś nie zdaje sobie sprawy z kosztów wybudowania takiego toru na kupie śmieci. (2014-10-27 15:59)
Obywatel85Obywatel85
0
Dokładnie nowy tor na starym wysypisku :) to jest jeden z setek przykładów myślenia naszych urzędników. Wracając jeszcze do naszego toru zrównanie go z ziemią to czyste barbarzyństwo,bo jest to jeden z nie wielu takich torów w Polsce w dodatku z długą historia. Sama promenada to natomiast urojony pomysł gdzie dużo lepszy pomysłem byłoby kompleksowe wyremontowanie muszli i miejsc dla ludzi. Skoro sama ,,górka zamkowa,, jest już po odbudowie wypadałoby zabrać się i za to. A jedno jest pewne że tak odnowiona muszla + górka w tyle przyciągałaby masę osób,w porównaniu do takiej promenandy. Oczywiście trzeba by zadbać o imprezy artystów itd ale cóz to za problem wystarczy chcieć........ . Przy odnowionej muszli idąc za ciosem można by i przebudować park obok hurtowni,bardziej pod dzieci i rodziny bujawki i tym podobne pierdoły. (2014-10-27 17:13)
plastekplastek
0
Łatwiej jest stosować temat zastępczy od jakiegoś czasu dyżurny na tym forum.Komuś TOR jedyny w kraju położony w mieście solą w oku.(kiedyś dowiemy się komu)Dzięki temu można pogadać o planach z wielkim rozmachem i nic nie robić,przy tym wydać wielokroć kasę na plany nikomu niepotrzebne.Co burmistrz to nowe plany totalny brak spójności . (2014-10-27 17:30)
hyakintoshyakintos
0
podoba mi się tylko wypowiedź pana Tomasza Kocimskiego. faktycznie tereny te powinny służyć wszystkim mieszkańcom, a nie garstce motocyklistów. pomijam jak okropnie wygląda rozjeżdżone otoczenie zamku. motocyklistom miasto powinno znaleźć inny fajny teren. (2014-10-27 19:03)
hyakintoshyakintos
0
a co do pogodzenia motocrossu z promenada - raczej niemożliwe. i jeśli ktoś tak mówi to jest to czystym populizmem i chęcią podlizania się zwolennikom jednego i drugiego. w grodzisku zrewitalizowano ostatnio dwa parki. są pilnowane, są kamery i ustalone reguły korzystania z nich. nie wyobrażam sobie, by miały jeździć tam motory. jeżeli zdecydujemy się na zrobienie parku pod zamkiem to motory muszą zniknąć. nie da się pogodzić obu rzeczy.
(2014-10-27 19:09)
balgrafbalgraf
0
Panią Pawlak zapraszam w lecie w sobotę na ul. Rycerską, niech sobie odpocznie w ogrodzie po całym tygodniu pracy w huku motorów. Oprócz tego jeszcze we wtorki i czwartki jeżdżą. Któryś z tych dni mają podobno wyznaczony, ale w ten niewyznaczony też jeżdżą. Nikt oczywiście tego nie pilnuje i nie wiadomo, gdzie to zgłosić. (2014-10-27 19:22)
Obywatel85Obywatel85
0
Zawody jeśli się dobrze nie mylę są 2 albo 3 razy do roku ;) więc strasznie mi wielki i częsty hałas,treningi rzeczywiście jeżdżą tydzień w tydzień...jeszcze chwile a mnie przekonasz. Jeszcze niech ktoś powie że mu tynki pękają bo był taki jeden który stwierdził że zamek i wzgórze rozpada się właśnie przez to. Ale taka własne mentalność Polskiego narodu co by nie było wszystko przeszkadza,co by wam nie chcieli zrobić np: lotnisko bielice to źle. (2014-10-27 19:46)
hyakintoshyakintos
0
nie ma hałasu? oczywiście, że jest. ja mieszkam daleko a słyszę co weekend motory, więc wyobrażam sobie co czują co, którzy mieszkają w Kuznocinie. ale mi nie chodzi ani o hałas ani o pękające mury. mi chodzi o estetykę. nikt mi nie wmówi, że rozjeżdżone błoto w centrum miasta wygląda dobrze. a jeśli mamy odpoczywać nad bzurą to też warto, żeby motocross zniknął stamtąd. to żadna frajda siedzieć czy spacerować nad rzeką w tumanach kurzu i warkocie motorów. widziałem rewitalizację parków w grodzisku. wcześniej nie były to ani miejsca popularne, ani ładne. i dlatego ludzie nie spędzali tam czasu, chyba że lokalni menele z butelką wina. teraz zmieniło się wszystko. w parkach są dosłownie tłumy. i myślę, że jeżeliby zagospodarować tereny nad bzurą w Sochaczewie też przyciągną one ludzi. latem plac Kościuszki to nie jest miejsce gdzie się da odpocząć. patelnia, niestety. muszla jak wygląda każdy wie i z tego powodu nie zachęca do wypoczynku. tereny nad bzurą już dawno powinny pełnić rolę miejskiego parku. i nie przekonuje mnie czarnowidztwo tych, którzy twierdzą, że bzura wszystko zaleje i zniszczy. wystarczy to zrobić z głową. w grodziskim parku skarbków jest część, która jest zrealizowana na wzór dzikiego lasu, jest cześć, która ma wyglądać jak dzika łąka i są części, które są ogrodem z altanami, fontanną i pergolami. nad bzurą też można tak zrobić. (2014-10-27 21:11)
Obywatel85Obywatel85
0
Nie porównujmy parku w centrum miasta do dzikich terenów bo tak to trzeba nazwać z wkomponowanym w nie lata temu torem........ Większość z was niema zielonego pojęcia o KOSZTACH przystosowania tego pod jak to nazywacie promenade. Dla tych mniej kumatych proszę sobię zerknąć na koszt budowy PASAŻU w Chodakowie ;)

A dwa do cholery jasnej to miasto potrzebuje pieniędzy na wiele innych rzeczy ! a nie miejsce na niedzielnych spacerowiczów,wybiegu dla psów czy czego kolwiek innego. Tyle w temacie co ma być to i tak będzie,i żadna dyskusja na forum tego nie zmieni baaa a ja jestem ciekaw jedynie kto potem z tych fanatyków promenad na rzeką będzie najbardziej płakał nad ilością zer w podsumowaniu kosztów tego ewentualnego przedsięwzięcia :)

Pozdrawiam i dziękuje za dyskusje. (2014-10-27 21:35)
plastekplastek
0
Z tym hałasem na Rycerskiej proszę nie przesadzać,samochody bardziej hałasują,znam to osiedle od dzieciństwa.Zablokować samochodów nie możecie .Jak widać zamysłem wielu jest aby w tym mieście nic się nie działo ,dom spokojnej starości w całym mieście i park zadumy.A jak trzeba się pochwalić Sochaczewem,to tylko narzekanie słychać ,bo wcześniej nic się nie podoba.To nie jest tylko ten sport(motocyklowy)problem polega na tłumieniu korzyści społecznych,wychowawczych młodych ludzi ,wizerunku miasta.W obecnym czasie wyganiacie młodych i budujecie taką postawą STAROGRÓD!To młody narybek będzie budował tutejszą społeczność.Dziadkowie wasz czas już minął,trzeba było go dobrze wykorzystać,a nie blokować obecny zapał ludzki.Chcecie ciszy wyprowadżcie się na wieś.Dzięki zapaleńcom różnych stowarzyszeń ktokolwiek słyszy o naszym miasteczku bez wydawania grubej kasy na dział promocji w Urzędzie Miasta.W tym mieście nie ma jednej porządnej ścieżki rowerowej a buduje się wirtualnie od lat promenadę,przystań reaktywuje itd.To jest karmienie mieszkańców cykliczna propagandą.Brak skuteczności ,czcza gadanina. (2014-10-28 08:08)
Reage77Reage77
0
Ja w pełni utożsamiam się z opinią Pani Urszuli Pawlak. Uważam, że wywalanie kolejnych milionów na jakieś sztuczne upiększanie to zbędny wydatek. Angażowanie zewnętrznych firm za ciężkie tysiące to nieporozumienie, no chyba że chcemy betonem to upiększyć jak alejki w Chodakowie. Pewnie można, ale ze względu na wzgórze zamkowe nie jest to dobre rozwiązanie.
Być może rozwiązanie zastosowane w Warszawie przy Poniatoszczaku by się u nas również sprawdziło. Takie rozwiązanie mogłoby architektonicznie nawiązywać do zamku.
(2014-10-28 08:38)
Reage77Reage77
0
...jeszcze jedno. Redakcja e-sochaczew.pl postarała się o naprawdę ładne zdjęcie.
Wyobraźnia chyba większości z nas podpowiada, że teren ten faktycznie może stać się wyjątkowo ładną wizytówką Sochaczewa.
(2014-10-28 09:03)
Obywatel85Obywatel85
0
Drogi kolego powtórzę to raz jeszcze żaden park,żadna promenada ani nawet tor na ktory chodziłem od dziecka z rodzicami oglądać zawody :) . Nie zatrzymają mlodych ludzi w tym mieście i nie mówię że tylko młodych bo uciekają stąd i starsi,dziwicie się ???? bo ja nie po paru latach nieróbstwa pana Bogumiła i ekipy,wcale nie lepszej kadencji Piotrusia Pana o latach poprzedników nie wspomnę.

Nic mam tylko nadzieje że nowy burmistrz coś z tym ruszy,tym razem zagłosuje na panią Pawlak zobaczymy może czas dać szanse kobitce. Jeśli będzie powtórka z rozgrywki czas pomyśleć nad emigracją choćby do takiego Błonia.
(2014-10-28 10:33)
GRZECHGRZECH
0
A ja tylko jeszcze raz powtórzę.
Mamy dwa parki które trzeba odnowić i o które trzeba zadbać.
Po co niszczyć tor który mi w niczym nie przeszkadza. Jak chcę sobie tam pospacerować to nie mam problemu. Cały rok zawodów tam nie ma. Jest czysto i jest zadbanie, a po torze można sobie i rowerem pojeździć. Każdy kandydat który obieca mi tam promenade jest automatycznie skreślony dla mnie ze względu na nieracjonalne myślenie i planowanie budżetu.
(2014-10-28 11:49)
doratadorata
0
Szanowni Państwo,
co roku w lecie jeżdżę z córką do Skierniewic lub Żyrardowa nad wodę, by moje dziecko mogło odpocząć i pobawić się nad wodą.
Takie miejsce jest potrzebne w Sochaczewie, zapewniam, że wiele rodzin z dziećmi podziela moje zdanie. Owszem mamy parki i skwerki, ale szumu wody nic nie jest w stanie zastąpić. Ja osobiście marzę o takim miejscu w Sochaczewie już od dawna. 
Co roku nad wodę do Skierniewic i Żyrardowa jeździ mnóstwo rodzin z naszego miasta. W czym jesteśmy gorsi i do cholery dlaczego musimy jeździć 30 km, skoro można wykorzystać malownicze tereny nad Bzurą i fajnie wkomponować w naturalny krajobraz plażę i miejsca rekreacyjne dla mieszkańców. 
Wiele razy słyszałam niefajne komentarze mieszkańców Skierniewic - "znowu się zjechali" itp.Głosowałam na ten projekt i w pełni go popieram.
Dorota (2014-10-28 12:39)
doratadorata
0
(2014-10-28 12:39)
plastekplastek
0
dorata mamy zaniedbany zalew trzeba tylko oczyścić usunąć zbędne zarośla.Podobna sytuacja jak z parkami bez zbędnych biur planistycznych i milionów może być przywrócony dla mieszkańców ,jak to było przed laty.Wędkarze też się zmieszczą tylko trzeba chcieć ,nie uprawiać prywaty .Najpierw rozsądek potem miliony!
(2014-10-28 13:32)
doratadorata
0
Plastek, ty tak na poważnie ???!!!!!,
byłeś nad zalewem ostatnimi czasy !???, przypomnę Ci jeżeli nie pamiętasz lub jesteś tak młody -  po prostu. ZALEW to woda stała - nie ma odpływy a zasilają go tylko wody gruntowe. Nigdy sama bym nie weszła do tej wody i nie pozwoliła bym na to mojemu dziecku. Już jak ja byłam mała to bardzo często sanepid wystawiał tabliczki, że nie można wchodzić do tej wody a co dopiero teraz. Bzura w tej chwili spełnia wszystkie kryteria i to świetny pomysł.
Jak chcesz zaoszczędzić, to może powieś swojemu dziecku plakat z wodą, ukop mu trochę piasku, otwórz okno w domu - zapewnisz mu najtańszą namiastkę wypoczynku, wczasy jak ta lala.Szkoda Ci kasy z naszych podatków?. Zresztą, każdy ma prawo do własnego zdania, a moje jest TAKIE.
Dorota (2014-10-28 15:03)
plastekplastek
0
Widocznie różni nas wiek,ja i moi rówieśnicy kompaliśmy się w tym zbiorniku ,woda w nim była co roku spuszczana .Czystość wody jest na pewno lepsza niż w Bzurze .Standarty ,które masz na myśli zachowują tylko potoki górskie i może baseny rekreacyjne.Zalew jest mi znany również w obecnym stanie.Przy twoich wymaganiach pozostaje tylko basen,bo zbiornik w Skierniewicach jest tej samej klasy co zalew boryszewski,nie lepiej jest w Żyrardowie.Negacja do wada wielu mieszkańców Sochaczewa i przerost ambicji.
(2014-10-28 17:04)
bartosz9bartosz9
0
Ludzie, co wy chcecie robić nad Bzurą, skoro te tereny co roku są zalewane? Chcecie się kąpać to walczcie o doprowadzenie do użyteczności zelewu, lub stawu przy szkole muzycznej, tor motocrossowy to jedna z wizytówek miasta dzięki której, Sochaczew jest znany. Ja za małolata kapałem się w zalewie i żyję i mam się dobrze, nigdy mi nic nie było.
(2014-10-29 10:35)
JerrsJerrs
0
Biedronka. Tylko biedronka może nas uratować. (2014-10-29 10:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy