Kandydaci

/ 7 komentarzy

Czemu kandydaci piszą tylko o planach lub o tym jak rządzący są źli?
Czemu żaden z kandydatów nie pochwali się swoim dorobkiem zawodowym, swoimi osiągnięciami w prywatnym życiu, odniesionymi sukcesami, wdrożonymi projektami w miejscach zatrudnienia.?
Czyżby każdy z Was był tak uzdolniony, że nadaje się tylko do polityki ?

Czy jak piszecie CV i LM to też tak z czapy walicie, że wy będziecie lepsi od innych pracowników, że firma jest źle prowadzona, że macie innowacyjne pomysły (których nie zrealizujecie)?


Nie ma co się dziwić, że frekwencja w każdych wyborach jest niska, skoro kandydaci ograniczają się do obietnic i swoich małych wojenek partyjnych.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

jarljarl
+1
Odnośnie kandydatur i obecnych radnych.

Zastanawiam się ilu z nich na wolnym rynku pracy zajmowało stanowiska kierownicze, zarządzało zasobami ludzkimi, inwestycjami i z jakim skutkiem. Ilu z nich kończyło zarządzanie i marketing, studia ekonomiczne.Zastanawiam się kiedy jakiś kandydat przedstawi się w podobny sposób:""Witam, jestem Marian Kowalski mam lat....

Mieszkam tu i tu.

Swoją kandydaturę opieram o 10 letnie doświadczenie w kadrze menedżerskiej w firmie "wybory sp. Z o.o." .

Zawodowo zajmuję się wdrażaniem "projektów systemowych umożliwiających sprawne funkcjonowanie działów xyx", "inwestowaniem w infrastruktury techniczne, badawcze, transportowe""

A tak mamy nauczycieli, sportowców, elektroników, piekarzy. Jeżeli ktoś ma ukończone jakieś studia to nie podpiera swojej wiedzy doświadczeniem praktycznym i zawodowym ( czytam, mam wyższe wykształcenie, studiowałem pierdylion kierunków).

Żenua.

(2018-10-16 21:20)
metasekwojametasekwoja
0
Może zamiast stawiać zarzuty trzeba uważnie czytać informacje o kandydatach. Jk ktoś chce to się dowie. (2018-10-17 08:56)
dragon36dragon36
0
wszystko to chwyt marketingowy. (2018-10-17 09:40)
wbienkowbienko
0
@jarl

Najlepiej kandydatom wychodzi przedstawianie się. Jak ktoś chce, to znajdzie. To nie jest casting na stanowisko w korporacji. W tym przypadku mniej istotne jest gdzie kto w życiu pracował i jakie szkoły kończył (choć praktyka i wiedza może być przydatna, jeśli dotyczy działań w zakresie kompetencji radnego i Rady), ale ważne jest to, jak dobrze zna problemy lokalnego środowiska w którym żyje, czego chce dokonać ów kandydat jako radny na rzecz społeczności, w imieniu której kandyduje oraz jakie ma pomysły na realizację swoich zamierzeń. A OPISANIE SENSOWNIE TEGO ASPEKTU JEST O WIELE TRUDNIEJSZE.

Jak twierdził pewien zacny profesor podpierając się statystyką: „Odsetek idiotów wśród profesorów jest taki sam, jak wśród woźniców”. I ta reguła niech posłuży za komentarz do oceny walorów kandydatów. W wyborach moga kandydować i jedni, i drudzy. Reszta należy do wybierających podlegających dokładnie tej samej regule, a efekt pokazuje przyszłość :). (2018-10-17 09:46)
jarljarl
+1
Wbienko, jak może być mniej istotne to gdzie i e kto pracował? Stanowisko zawodowe i obowiązki z nim związane świadczą o kompetencjach kandydata.. to, że ktoś zna problemy mieszkańców, nie oznacza że zna recepturę na ich rozwiązanie.Poza tym radni swoimi głosami podejmują decyzję o wydatkach. Więc dlaczego mają to robić osoby nie mające odpowiedniego wykształcenia i kwalifikacji opartych o zawodowe doświadczenie?

Chciałbyś aby humanista zarządzał twoją firmą, która ma roczne obroty na poziomie 150 000 000 zł? Czy wolałbyś człowieka, który ma wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w zarzadzaniu? (2018-10-17 21:31)
TCTC
0
Efekt Dunninga-Krugera ? (2018-10-17 22:28)
wbienkowbienko
0
@jarl

Sorki, ale Ty chyba nie masz pojęcia o tym, co jest istotą samorządu. Mieszasz i mylisz ze sobą pojęcia z różnej beczki.To nie firma, tym bardziej nie korporacja. To reprezentacja lokalnych środowisk przez wybranych przez nich przedstawicieli. I jeśli uznali, że dobrze ich reprezentuje lekarz, nauczyciel, hydraulik, prawnik pielęgniarka czy piekarz to ich wybór. Po to są wybory, aby wyłaniać taką reprezentację. Nie musisz głosować na kogoś, na kogo nie chcesz. Każdy kandydat, niezależnie od doswiadczenia i profesji, powinien mieć jednak świadomość z czym sie mierzy i jaka jest rola oraz zadania radnego na poszczególnych szczeblach samorządowych. (2018-10-17 22:41)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy