Kąpielisko Sochaczew: woda badana przez ZWiK

Zdjęcia i foto: Kąpielisko Sochaczew: woda badana przez ZWiK Rekreacja sochaczew

Po otwarciu kąpieliska przy plaży miejskiej w Sochaczewie, amatorów pływania i pluskania w Bzurze nie brakuje. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wielu mieszkańców obawia się czystości naszej rzeki i nie wyobrażają sobie nawet zanurzenia w niej stopy. Tymczasem zarządzający kąpieliskiem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że woda badana jest co dwa tygodnie, a wyniki są bardzo dobre.

 

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie informuje, iż dbając o bezpieczeństwo użytkowników miejsca z przeznaczeniem do kąpieli na plaży miejskiej, co 14 dni pobierane są próbki wody do badania. Wyniki badań, które na zlecenie MOSiR wykonuje  ZWIK, są bardzo dobre i bezpieczne dla użytkowników miejsca z przeznaczeniem do kąpieli – czytamy na stronie MOSiR-u.

Miejmy nadzieję, że tak właśnie jest, gdyż kąpielisko na brak użytkowników, głównie dzieci, nie narzeka. Podobnym zainteresowaniem cieszą się tutejsze przystań kajakowa i plaża. Przypominamy, że wypożyczenie kajaka kosztuje 10 zł na godzinę. Od niedawna mieszkańcy mogą też wypożyczać leżaki (10 zł jeden leżak na cały dzień, 2 zł za godzinę). Kąpielisko czynne jest codziennie od 10.00 do 18.00. Na miejscu nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa dwóch ratowników wodnych. Biała flaga oznacza, że kąpiel jest dozwolona, czerwona, że jest zabroniona, a brak flagi informuje o zamknięciu kąpieliska.

Użytkowników e-Sochaczew.pl informujemy, że mogą „zaglądać” na plażę na naszym portalu w zakładce „Kamery” – o TUTAJ.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy