KAPITAN PHILLIPS

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: KAPITAN PHILLIPS Film, fotografia sochaczew
+4

W sobotę 30 maja o godz.17.00 W Sochaczewskim Klubie Filmowym przedstawimy  film prod.amerykańskiej pt.: KAPITAN PHILLIPS z 2013 roku.Reżyserem tego interesującego filmu jest Paul Greengrass a w roli głównej występuje Tom Hanks.

Marzec 2009 r. Kapitan statku-kontenerowca Richard Phillips (Tom Hanks),wyrusza w kolejny rejs,który wiedzie wzdłuż wybrzeża Somalii.Na pokładzie"Maersk Alabama" są setki ton towarów i żywności.Kapitan zdaje sobie sprawę,że będzie musiał płynąć przez niezwykle niebezpieczne wody, z powodu grasujących tan somalijskich piratów.Tak rozpoczyna się kilka najdłuższych dni w życiu Richarda Phillipsa...

Oparty na prawdziwych wydarzeniach,którego reżyser Paul Greengrass,zdając sobie sprawę,że w ostatnim okresie powstało wiele filmów o terroryzmie,pragnął skupić się na konflikcie między mieszkańcami zamożnej części świata i tymi,którzy nie posiadają nic.Postanowił sprowokować widzów do myślenia stawiając przeciw sobie kapitana statku i żyjących w skrajnej nędzy piratów.

Paul Greengrass w w doskonały sposób łączy swoją dociekliwość w poszukiwaniu szerszego kontekstu, z umiejętnością tworzenia napięcia na ekranie.Kolejną wielką kinową  kreację stworzył tom Hanks przez większość filmu wzorowa gra człowieka opanowanego,racjonalnego i chcącego za wszelką cenę uniknąć kłopotów,by w końcówce wspiąć się na absolutny szczyt swoich aktorskich umiejętności.Prawdziwy majstersztyk!

Zapadający w pamięć,głęboki,pełen godności, współczucia,determinacji i serca.

Film trwa 129 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy