Karambol na drodze nr 50

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Karambol na drodze nr 50 Wypadki sochaczew

24 czerwca, około godziny 13:40, na drodze nr 50 na wysokości miejscowości Lubiejew (gmina Sochaczew), doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Sochaczewie po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował do zdarzenia dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Rybna i Jasieńca.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowodzący działaniami przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że w zdarzeniu uczestniczyły samochody ciężarowe Volvo, Mercedes, Daf i Scania oraz osobowy Suzuki Vitara. Samochody ciężarowe pozostawały na jezdni, natomiast Suzuki znajdowało się w przydrożnym rowie. W wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby – dwie pozostawały uwięzione w rozbitych samochodach, trzecia opuściła pojazd o własnych siłach. Ustalono także, że samochody ciężarowe nie przewoziły materiałów niebezpiecznych.

Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do uwięzionego kierowcy Suzuki oraz kierowcy jednego z samochodów ciężarowych oraz ewakuacji tych osób na noszach typu deska. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano zespołom pogotowia ratunkowego. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu do lądowania dwóch śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie. Po zakończeniu akcji teren działań przekazano policji.

 

Tekst: kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy