Kardiomonitor ze zbiórki Widzialnej Ręki już w sochaczewskim szpitalu

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kardiomonitor ze zbiórki Widzialnej Ręki już w sochaczewskim szpitalu Zdrowie sochaczew

Widzialna Ręka to grupa działają na terenie miasta Sochaczew. Jej celem jest przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym czy też zbiórki na określony cel. 

Kilka tygodni temu, grupa zwróciła się do swoich przyjaciół, sąsiadów, rodziny, mieszkańców naszego miasta i gmin ościennych oraz wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie zbiórki na zakup kardiomonitora dla Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Jest to sprzęt służący do pomiaru funkcji życiowych, m.in. oddechowych - niezbędny na pierwszej linii walki z wirusem zarówno u osób z podejrzeniem lub z już stwierdzonym zarażeniem koronowirusem. Mieszkańcy miasta wykazali się empatią, bo już po kilku dniach od rozpoczęcia zbiórki na jej koncie było ponad 70 procent potrzebnej kwoty. Nie dość, że udało się zebrać potrzebne fundusze to jeszcze „Widzialna Ręka” mogła zakupić dodatkowy sprzęt, który znajdzie się na Oddziale Rehabilitacji. 

Jak mówi Łukasz Dąbrowski założyciel grupy - Kochani mamy to! Dotarł do nas KardioMonitor iMEC 15 dla Szpital Powiatowy w Sochaczewie zakupiony z naszej zrzutki od mieszkańców Sochaczewa za kwotę 10 368 zł. Został oznakowany na pamiątkę wspaniałego gestu jakim wykazali się sochaczewianie. 

W drodze jest również aparat do elektroterapii, który powinien być u nas na dniach. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować z całego serca wszystkim osobom, które wsparły naszą zbiórkę poprzez wpłaty, udostępnianie postów oraz pomoc organizacyjną. Bez Was nie dalibyśmy rady - jesteście NIESAMOWICI. Dzięki Wam z małych gestów powstała wielka pomoc.


Kardiomonitor został przekazany 1 czerwca przez Łukasza Dąbrowskiego oraz Agnieszkę Warpechowską na ręce p.o dyrektora Roberta Skowronka oraz pracowników szpitala.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

jerzyk2205jerzyk2205
-1
Brawo dla Was za zaangażowanie w bezinteresowną pomoc szpitalowi wczasie epidemii. Na dobre słowo od decydentów powiatowych nie ma co liczyć. Starosta dziękuje tylko tym, którzy brali udział w zrzutce pod jej patronatem, bo któż lepiej zna potrzeby szpitala. (2020-06-01 19:50)
jerzyk2205jerzyk2205
-1
W czasie piątkowej sesji Rady Powiatu p. starosta "bardzo skromnie" promowała jedyną jej zdaniem zrzutkę, ignorując inne oddolne inicjatywy. No cóż, skąd my to znamy? (2020-06-01 20:16)
adamklochadamkloch
0
Gratulacje i podziękowania za szczęśliwy finał zbiórki w tak szczytnym celu. A co na to pani starosta ciekawe kiedy ona sfinalizuje swoją zbiórkę. (2020-06-02 22:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy