Karetka zostaje!

Od początku pisaliśmy o sprawie i pilotowaliśmy starania o pozostanie w Sochaczewie ofiarowanej przez fundację Jerzego Owsiaka karetki pogotowia renault.
Przypomnijmy, że karetkę chciały odebrać władze województwa łódzkiego, argumentując, że była ona kiedyś na stanie Wojewódzkiej Kolumny Transportu Medycznego w Skierniewicach i po reformie terytorialnej powinna tam pozostać. Dostaliśmy ją jednak od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za szczególnie dużą ofiarność mieszkańców Sochaczewa podczas dorocznych akcji Orkiestry.
Do ratowania karetki włączyło się wiele osób. Aktywnie interweniował w fundacji Owsiaka Krzysztof Wasilewski, rozmowy w tej sprawie prowadził również do niedawna pełniący obowiązki dyrektora sochaczewskiego ZOZ-u Andrzej Guzik, podjęła się również mediacji na szczeblu parlamentarnym senator Jolanta Popiołek, która również w tej sprawie wystosowała dwa pisma do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, jednak tamtejsze władze niezmiennie trwały przy swoim postanowieniu odebrania karetki naszemu szpitalowi. Dopiero kolejne działania senator Popiołek przyniosły skutek. „Prosiłam o interwencję panią senator Aleksandrę Koszadę, z Kutna – mówi Jolanta Popiołek, która bardzo dobrze zna marszałków łódzkich – aby pomogła w tej sprawie. Obiecała mi, że się tym osobiście zajmie. I jak widać się zajęła, bo w połowie maja powiadomiła mnie, że karetka została oficjalnie nam przekazana. Dyrektor mojego biura poselskiego zadzwonił do dyrektora sochaczewskiego szpitala pana Michała Milczarka, który potwierdził, że istotnie tak się stało. Szkoda tylko, że nikt ze szpitala nie raczył nas o tym poinformować, bo skoro prosi się kogoś o pomoc, to może wypadałoby tak uczynić”.
Dziś jesteśmy już w posiadaniu kopii protokołu przekazującego samochód, który podpisał dyrektor Departamentu Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Łodzi, Andrzej Dzierbicki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy