Karolina Skrzyńska Quartet - koncert z cyklu Krajobrazy Muzyczne

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Karolina Skrzyńska Quartet - koncert z cyklu Krajobrazy Muzyczne Koncerty i muzyka sochaczew

Czasem tak bywa, że sobie coś zaplanujemy, np. urlop nad Bałtykiem, w sierpniu, kiedy to, teoretycznie, powinien być upał, a temperatura wody nie spada poniżej 20 stopni. Teoretycznie. I nagle dzieje się coś na co kompletnie nie mamy wpływu. Front od Islandii po Chiny, który przechodzi akurat przez Łebę. I tak całe 2 tygodnie naszego urlopu. A my pod namiotem. Straszne, prawda? Ta metafora obrazuje nasze uczucia jako organizatora niedzielnego koncertu. Są sprawy, na które nie mamy wpływu. A już my, skromni mieszkańcy Teresina, nie mamy wpływu absolutnie na sytuację polityczną w Rosji.
Tak się zdarzyło, że z tego, skądinąd pięknego kraju, miał przyjechać na koncert wspaniały akordeonista Jurij Szyszkin. Niestety nie dojedzie. Komplikacje wizowe spowodowały, że w najbliższym czasie nie może on kontynuować swojego tourne po Europie. Taki jest współczesny świat. Polityka światowa, jak widać ma także wpływ na kulturę. Niestety…

Wydarzyło się coś, na co zupełnie nie mamy wpływu jako organizatorzy, a za co przychodzi nam bardzo gorąco wszystkich przeprosić. Jednak, aby nie pozostawiać głodnych muzyki samym sobie, proponujemy w zamian nietuzinkowy koncert, który z pewnością poziomem nie będzie odbiegał od pierwotnego wydarzenia.

Koncert odbędzie się 22 maja o godz. 18.00 w Hotelu Kuźnia Napoleońska w Paprotni, tak jak planowano. Wystąpi Karolina Skrzyńska Quartet w programie "Benkenisz" czyli "Tęsknota". To koncert pełen bogactwa dźwiękowego, literackiego i emocjonalnego. Jego głównym instrumentem jest Karolina Skrzyńska, obdarzona przejmującym głosem, wykorzystująca różne techniki wokalne: od śpiewu melizmatycznego po śpiewokrzyk. W swojej twórczości łączy słowiańską wrażliwość z inspiracjami dźwiękami ze wszystkich stron świata, w tym muzyką sefardyjską.
W programie, prócz melodii wpisanych w wielowiekową tradycję żydowską, pojawią się też kompozycje autorskie, balansujące na granicy stylów i kultur, wyrażające tęsknotę za czymś, co w dzisiejszym świecie zdaje się niknąć.
Karolina Skrzyńska swoim śpiewem tworzy pomost – łączący pokolenia, kultury i serca. Na scenie towarzyszą jej wyjątkowi muzycy, poruszający się w różnych stylach, od jazzu po muzykę folkową, udowadniający, że muzyka nie zna żadnych podziałów. 


Karolina Skrzyńska Quartet wystąpi w składzie:
Karolina Skrzyńska
- śpiew, muzyka, teksty
Kasia Kamer
- wiolonczela, fidel płocka, suka biłgorajska
Patrycja Napierała
– bębny
Hubert Giziewski
- akordeon

Koncert z cyklu "KRAJOBRAZY MUZYCZNE"
KAROLINA SKRZYŃSKA QUARTET

22 maj (niedziela), godz. 18.00
Hotel Kuźnia Napoleońska w Paprotni

WSTĘP WOLNY

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy