KARUZELA

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: KARUZELA Film, fotografia sochaczew
+4

Sochaczewski Klub Filmowy, wyświetlający filmy w Ostoi św. Dominika, z przerwami, ale nadal działa. Tym razem, w sobotę 17 czerwca 2017, o godz. 17.00 pokażemy polski film z 2014 roku w reżyserii Roberta Wichrowskiego pt. Karuzela.

Na ekranie zobaczymy Michała Roznerskiego (Rafał), Karolinę Kominek (Magda), Mateusza Janickiego (Piotr) czy Marię Pawłowską (Natalia). Bohaterów „Karuzeli” łączą skomplikowane relacje, które jeszcze bardziej poplączą się za sprawą kobiety, która podoba się dwóm przyjaciołom z podwórka. Jakiegokolwiek dokonają wyboru los zapuka do ich drzwi

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego, ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku.

Film odczytywać można jako przypowieść o ludzkiej naturze, o konsekwencjach życia w kłamstwie, o emocjonalnych zombie, o sekretach, które wyszedłszy na światło dzienne mogą w jednej chwili przekreślić wszystko, o odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, odsuwaniu własnych pragnień na rzecz szczęścia drugiej osoby. Poszukamy także odpowiedzi na pytanie dlaczego pewne rzeczy w życiu bohaterów musiały się dokonać. A może znajdziemy wspólny mianownik pokolenia trzydziestolatków?

Narracja w filmie celowo nie jest linearna. Zdjęcia Adama Bajerskiego dobrze budują klimat opowieści, a muzyka Mikołaja Bugajaka oddaje niepokoje pokolenia trzydziestolatków.

 - Tytułowa karuzela odnosi się i do emocji, i sytuacji. Do tego, że jak siadamy do karuzeli dorosłego życia, to trudno z niej zejść - mówi reżyser Robert Wichrowski.

Film porównywany jest do innego - duńskiego filmu „Bracia” który wyreżyserowała Susanne Bier. Zapraszamy do Ostoi, wstęp wolny. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy