Katarzyna Żak – wicemistrzyni świata w beach soccerze

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Katarzyna Żak –  wicemistrzyni świata w beach soccerze Ludzie Sochaczewa sochaczew

Sochaczewianka, na co pracująca w Komendzie Powiatowej Policji udowadnia, że piłka nożna kobiet i to plażowa może być bardzo mocną stroną. Katarzyna Żak, wraz z żeńską drużyną Lady Grembach Łodź zdobyła właśnie wicemistrzostwo świata w plażowej piłce nożnej kobiet. 


Katarzyna Żak jest funkcjonariuszką w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Sierżant Katarzyna Żak służy w sochaczewskiej jednostce od października 2015 roku. Pracę rozpoczęła w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP Sochaczew. Kolejną pracę pełniła na Posterunku Policji w Nowej Suchej, gdzie zajmowała stanowisko ds. kryminalnych, natomiast od 2019 roku pracuje w Wydziale Kryminalnym KPP Sochaczew.


Katarzyna Żak ma 29 lat i od kiedy pamięta jej pasją jest piłka nożna. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz Uniwersytetu Medycznego na wydziale fizjoterapii w Lublinie.  Pochodzi z Radomia, gdzie również trenowała grę na murawie w macierzystym klubie Zamłyń Radom. Czas studiów w Białej Podlaskiej to gra dla AZS PWS, a następnie w lubelskim Górniku Łączna. Grę w Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej dla Kobiet rozpoczęła w 2015 roku. Dodatkowo, właśnie też Katarzyna rozpoczęła treningi w utworzonej w 2016 roku łódzkiej drużynie Lady Grembach. 


Beach soccer to gra plażowa w piłkę nożną. Katarzyna Żak jest współtwórczynią sukcesu drużyny. Pomiędzy 21 a 27 października w premierowej edycji World Winners Cup, które odbywało się tureckiej Antalyi zespół Lady Grembach zdobył drugie miejsce. Zawodniczki we wspólnej grze mierząc się z włoską drużyną Pavia Lokrans okazały się wicemistrzyniami świata, z wynikiem 3:4.


Wcześniejsze mecze z reprezentantkami z rosujz WFC Zveda, japońską Tokyo Leqiuos Ld oraz amerykańską Norcal BSC okazały się bardzo dobre, czego wynikiem był udział w finale World Winners Cup. 


Dzięki zespołowej grze w której swój niemały udział ma Katarzyna Żak drużyna uzyskała fantastyczny wynik. Funkcjonariuszka sochaczewskiej daje przykład siły i samozaparcia w osiąganiu celu. Tym bardziej należą się słowa ogromnego uznania i gratulacji. 


Żródło: Policja Mazowiecka.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy