Kawa nie zawsze jest brązowa

/ 28 zdjęć
Zdjęcia i foto: Kawa nie zawsze jest brązowa Sztuki sceniczne sochaczew
+23

Kolejny magiczny wieczór można było przeżyć w SCK Boryszew. W poniedziałek mieliśmy możliwość obejrzeć dwa spektakle baletowe. Pierwszy z nich to solowy pokaz Magdaleny Agaty Wójcik o intrygującym tytule „2 brown to be be Polish”. Prowokacja … czy tylko stwierdzenie faktu?

"Sei troppo scura per essere Polacca, dove sono i capelli biondi e gli occhi azzurri? (Jesteś za ciemna, żeby być Polakiem, gdzie są blond włosy i niebieskie oczy). Zdanie to słyszy bohaterka w każdym miejscu swojego pobytu. Jak się czuje z tym stereotypem? Jak z nim walczy?

Słowem, ruchem, pięścią. Czasami pada wyczerpana żeby ponownie poderwać się i wszystkim wokół pokazać środkowy palec. To niekończąca się opowieść, która kończy się … ciemnością. Bohaterka jeszcze coś przekazuje. Tylko, że już nikt tego nie widzi. Świat obywa się bez niej, a na kolorowym jarmarku karuzela coraz szybciej się kręci... wszyscy są na niej mile widziani.

Druga prezentacja „Cappuccino” to efekt wspólnej pracy Magdaleny z Eweliną Sobieraj. Używka w ich wykonaniu smakowała wyśmienicie. Dwie kobiety, dwa światy – ciemność i jasność. Kawa i śmietanka. Spektakl składał się z trzech części. W pierwszej była kawa. Mocna, energetyzująca i pobudzająca zmysły. W drugiej dołączyła do nie śmietanka. Jasna, niewinna, trochę nostalgiczna. Połączenie dało doskonały efekt, który bardzo mi smakował. Na deser pozostała śmietanka. Wzmocniona energią kawy wykonała żywiołowy finał.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy