Kazimierz III Wielki w Oknie Sztuki 2016

Zdjęcia i foto: Kazimierz III Wielki w Oknie Sztuki 2016 Wystawy, projekty sochaczew

W trakcie tegorocznej VI edycji Pikniku „Sochaczew-7 wieków historii”. poświęconej Królowi Kazimierzowi III Wielkiemu, swoją instalację w Oknie Sztuki  w formie płaskorzeźby zaprezentuje Artysta Grzegorz Mikulski.


Grzegorz Mikulski

 - rocznik 1977, ukończył Liceum Plastyczne w Nałęczowie, następnie studiował na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na poznańskiej ASP, gdzie obronił dyplom w pracowni mebla u profesora Aleksandra Kuczmy w 2002 roku. W 1999 podjął studia równoległe na Wydziale Rzeźby. Ukończył je z wyróżnieniem w pracowni profesor Ewy Twarowskiej-Siody. Brał udział w wielu wystawach w całej Polsce. Jego prace ceramiczne znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zajmuje się małą i dużą formą rzeźbiarską z wykorzystaniem rożnych technik i materiałów, takich jak: ceramika, metale kolorowe, drewno, kamień i żywice. Prowadzi pracownię ceramiki w Centrum Sportu i Kultury  w Garwolinie.


Projekt autorski Okna Sztuki : Marcin Hugo-Bader

9 lipca, w godzinach 15.00-18.00
Miejsce : góra zamku książąt mazowieckich i podzamcze
Epoka: Tegoroczna VI edycja poświęcona jest królowi Kazimierza III Wielkiego i jego czasom.Organizatorzy : Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp.,Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

Patronat: burmistrz miasta Sochaczew Piotr Osiecki, dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Paweł Rozdżestwieński.

Po raz szósty zapraszamy wszystkich zainteresowanych przeszłością do spędzenia czasu na Pikniku „Sochaczew-7 wieków historii”. Ten wakacyjny cykl pokazów, autorski projekt Muzealnej Grupy Historycznej im.II/18 pp, każdego roku osadzony jest w różnych okresach dziejowych i skupia w Sochaczewie najlepszych odtwórców historycznych.

W 2016 roku nasz piknik- jako swego rodzaju „wehikuł czasu” zabierze Was do przeszłości. Na zamku i u jego podnóża swoje umiejętności bojowe zaprezentują wyjątkowe grupy odtwórców historycznych.
Podczas pokazów, odbywać się będzie także muzealny kiermasz książki historycznej.Nie zabraknie zabaw i animacji dla najmłodszych,nauki fechtunku,prezentacji muzyki dawnej. W programie tradycyjnie udział wezmą fascynujące ptaki drapieżne, działać będzie mała gastronomia,mini targowsko i inne atrakcje.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy